LG TV WEBOS AĞ AYARLARI

Teknolojinin hayatımızın tam orta yerine konumlanması ile birlikte digital yayıncılık gelişmiş ve interaktif hale gelmiştir. Digital ve interaktif yayınlar ile birlikte smart tvler hayatımıza girmiştir. Smart tvlerde interaktif uygulamaların kullanımı için internet bağlantılı televizyonlar gerekmektedir. Televizyonuz ile bağlantı yaptığınız modem arasında televizyon özelliğinize göre iki şekilde bağlantı sağlayabilirsiniz. LG TV modellerinde internet bağlantısı kablolu ya da kablosuz olarak 2 şekilde de sağlanabilmektedir. Her iki bağlantı yönteminde de tv cihazınız internet üzerinden veri alış verişi yapabilir, yüklü olan yazılım ve uygulamaları online olarak kolayca güncelleyebilirsiniz. Sırası ile bağlantı yöntemlerini inceleyecek olur isek;

LG TV Kablolu Ağ Ayarları;

Öncelikle internet bağlantısı yaptığınız modeminiz ile televizyonunuz arasına modem tv arası mesafenize göre bir ethernet lan kablosu bağlayınız. Bağlantı yaptığınız modemin internet bağlantısı yaptığından emin olmanız gerekmektedir. Aksi durumda modeminiz internete çıkmadığı için televizyonunuzda internet bağlantısı kuramayacaktır.

Kablo bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz uzaktan kumandanız üzerinde yer alan kırmızı ev tuşuna basınız.Sonrasında açılan sayfada sağ üst köşede yer alan “dişli” ayarlar simgesine tıklayınız. Ya da kumandanız üzerinden direkt olarak ayarlar ya da menü tuşuna basınız.

Açılan yeni alanda üç nokta gelişmiş ayarlar simgesi üzerinde Ağ Kablolu Bağlantı (Ethernet) öğesini seçin.

Bu işlem ile birlikte kablolu ağ bağlantısını etkinleştirilmiş olacaktır. Daha önceden oluşturulmuş bir kablolu bağlantı var ise LG TV niz otomatik olarak ağa bağlanacaktır. Bağlantı sağlanan ağ üzerinde değişiklik yapmak istiyor iseniz Ağ bağlantı ayarlarını değiştirmek için Düzenle butonunu seçerek değişiklik yapabilirsiniz.

LG TV Kablosuz Ağ Ayarları;

İnternet bağlantısı yapılacak modeminizin internete bağlı olduğundan ve kablosuz wifi ağ bağlantınızın olduğundan emin olunuz. Uzaktan kumandanız üzerinde yer alan kırmızı ev simgesi üzerine basınız. Açılan ekranda sağ üst köşede yer alan dişli ayarlar simgesini seçiniz.

Yeni açılan ekranda üç nokta nokta Ağ Wi-Fi Bağlantısı öğesini seçin. Bu işlem ile birlikte wifi bağlantınız etkinleşecektir. Bazı modellerde bu fonksiyonu kullanmak için bir Wi-Fi/Bluetooth dongle’ı (aksesuar olarak sağlanır ya da ayrı satılır) bağlamanız gerekebilir. LC TV’yi kablosuz ağ için ayarladıysanız mevcut kablosuz internet ağlarını kontrol edebilir ve bu ağlara bağlanabilirsiniz.

Kablosuz ağınıza tv üzerinden aşağıdaki yöntemler ile bağlanabilirsiniz.

Açılan menü içerisinde sol bölümde yer alan Ağ menüsüne tıklayınız. Sağ tarafta açılan bölümde Wİ-Fİ Bağlantısı sekmesine tıklayınız.

Açılan wifi ağları içerisinde modeminize ait kablosuz ağ adınızı bularak üzerine tıklayınız.

Seçim yaptığınız wifi ağ adınız aşağıdaki şekilde gözükecektir. Parola bölümünde yine wifi ağınıza ait kablosuz şifrenizi giriniz ve bağlan butonuna tıklayınız.

Şifreniz doğru ise bağlantı sağlanacaktır.

Gizli bir kablosuz ağ ekle: Ağ adını doğrudan girerseniz bir kablosuz ağ ekleyebilirsiniz.

WPS PBC aracılığıyla bağlan: PBC destekleyen bir kablosuz erişim noktasının düğmesine basıldığında wps devreye girecektir. Modemlerde buluna wps özelliği ile televizyonuza şifre girmeden bağlantı sağlayabilirsiniz.

WPS NEDİR NASIL BAĞLANTI SAĞLANIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

WPS PIN aracılığıyla bağlan: Bağlanmak istediğiniz kablosuz erişim noktasının PIN’i erişim noktası web sitesine girildiğinde kolayca bağlantı sağlanabilir. Yine wps pin hakkında detaylı bilgiye yukarıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gelişmiş ayarlar: Bu bölümde Ağın bilgilerini doğrudan girerseniz bir kablosuz ağ ekleyebilirsiniz.


LG TV MANUEL UYDU ARAMA AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kablolu Kablosuz Ağ Ayarları ile ilgili Önemli Notlar

Standart bir LAN kablosu (Cat5 veya üstü RJ45 konnektör, 10 Base-T veya 100 Base TX LAN bağlantı noktasına bağlayın) kullanın.Modemi sıfırlama bazı ağ bağlantı sorunlarını düzeltebilir. Sorunu çözmek için gücü kapatın, bağlantıyı kesip yeniden bağlayın ve gücü açın. Ağ bağlantısı, ağ ayarları ya da İnternet servis sağlayıcısı nedeniyle düzgün çalışmıyor olabilir. DSL hizmeti için DSL modem; kablolu hizmet için kablolu modem gerekir. Sınırlı sayıda ağ bağlantısı kurulabileceği için TV ağ ayarı İnternet servis sağlayıcısıyla yapılan sözleşmeye bağlı olarak kullanılamayabilir. (Sözleşme hat başına birden fazla cihaza izin vermiyorsa yalnızca bağlı olan PC kullanılabilir.) Kablosuz ağ 2,4 GHz frekans kullanan diğer cihazlardan kaynaklı (kablosuz telefon, Bluetooth cihazı veya mikrodalga fırın) parazitten etkilenebilir. 5 GHz frekans kullanırken de parazit olabilir, ancak parazit olma ihtimali daha düşüktür.Kablosuz ortam kablosuz bağlantı hizmetinin yavaş çalışmasına neden olabilir.Tüm yerel ev ağlarının kapatılamaması, bazı cihazlarda aşırı trafiğe neden olabilir.Erişim noktası cihazı kablosuz bağlantıları desteklemelidir ve kablosuz bağlantı özelliği AP (erişim noktası) bağlantısı kullanılacak cihazda etkinleştirilmelidir. Erişim noktasındaki kablosuz bağlantıların kullanılabilmesi için servis sağlayıcısıyla iletişim kurun.AP SSID’sini ve güvenlik ayarlarını kontrol edin. Erişim noktasının SSID ve güvenlik ayarları için ilgili belgelere başvurun.Geçersiz ağ cihazları ayarları (kablolu/kablosuz hat paylaştırıcı, hub) TV’nin yavaş çalışmasına ya da düzgün çalışmamasına yol açabilir. Uygun kılavuza ve ağa göre cihazları doğru bir şekilde kurun.Bağlantı yöntemi, AP üreticisine göre değişebilir.

LG TV WEBOS AĞ AYARLARI NASIL YAPILIR? LG TV KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR? LG TV KABLOLU AYARLARI NASIL YAPILIR? LG TV AĞ AYARLARI NASIL YAPILIR, LG TV ,LG TV WİFİ

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz