NETİS DL4312 MODEM KURULUMU

Tek bir cihazda Yüksek hızlı ADSL2 + modem, 4 portlu NAT yönlendirici ve kablosuz N erişim noktası. 24Mbps kadar yüksek hızlı Internet erişimi sağlayan ADSL2 / 2 + standartlarını desteklemektedir. 150Mbps”ye kadar mükemmel kablosuz N hızı bağlantı. IPTV deneyimi sağlamak için port haritalama işlevi bulunmaktadır.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımızda göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin dsl ışığı sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

Bilgisayar ve Modem Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak GİRİŞ butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuan 10sn kadar basılı tutarak modeminizi resetleyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ


Modem arayüz ekranınız açıldığında karşınıza gelen ekranda Hızlı Kurulum menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda başla butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda ileti butonuna basınız.


Yeni açılan sayfada vpı:8 vcı:35 seçerek ileri butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda tüm servis sağlayıcılar için ortak alt yapı değeri olan PPPOE seçerek ileri butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile görüşerek kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlaycılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Hatalı yazımlarda modeminiz ıp alamayacaktır.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Bağlantı türü bölümünde PPPOE LLC seçerek ileri butonuna basınız.Yeni açılan ekranda SSID bölümünde wifi ağınız için bir isim belirleyiniz. Kimlik doğrulama türü bölümünde WPA-PSK/WPA2-PSK seçiniz. Şifre bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve ileri butonuna basınız.

Ayarları tamamladığınızda karşınıza gelen ekranda kapat butonuna basarak yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydediniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz