NEXT UYDU ALICI KUMANDALARI

Uydu sistemlerinin gelişmesi ile birlikte digital uydu alıcıları da geliştirilerek hd kalitesinde hatta ve hatta 4k kalitesinde televizyon yayınlarını almak mümkün halle gelmiştir. Uydu alıcısı alanında bir çok firma rekabet halinde iken bunlardan en çok dikkat çeken next firması olmuştur.

Next firması 1989 yılından itibaren yüksel elektroteknik firmasının yaptığı başarılı çalışmalar ile bugün sektörde önemli bir oyuncu haline gelmiştir. Yapılan başarılı iş ortaklıkları ile Türkiye ve yurt dışında çok sayıda kullanıcının ilgilisini çekmeyi başaran next uydu alıcı cihazları ile digital dünya artık kumandamızın ucunda.

Türk uydu pazarında önemli bir yer edinen next markasının çok sayıda uydu alıcı cihazı bulunmaktadır. Bu cihazlarında birbirinden farklı özellik ve tasarımlarda uydu kumandaları bulunmaktadır.

Kumandalar arızalandığı durumlarda yeni bir kumanda ihtiyacı oluşmaktadır. Bu gibi durumlarda sizin uydu alıcınıza ait kumanda modeli hangisidir? next uydu kumanda modelleri nelerdir? next uydu alıcı kumandası gibi sorularınızı yanıt bulmak için tüm next uydu modellerine ait kumandaları bir araya getirdik. Sırası ile incelemeye çalışalım.

Next 7500 Serisi Uydu Alıcı Kumandası

Next 2005-25000 Serisi Uydu Kumandası

Next 2000X-SUPER-INF-FMB Serisi Kumanda

Next Machina HD Orjinal Kumanda

Next 9500XCIS D-SMART

Next Minix HD Serisi

Next Minix HD COOL- Brother-Combo
Next Minix CX ve Plus SErisi
Next Minix HD Black
Next 18500 HD
Next 18500 HD Plus Cıs
NextStar 18000 HD CX
NextStar 20.000 HD
Nextstar 19000 20500 22000 FTA USB Serisi
Nextstar 18000 Fta-Usb-Hdmı Usb-Hdmı CX Serisi

Universal Kumanda ile hem televizyonunuz hemde uydu alıcınız tek kumanda ile elinizde

Kullanacağınız TV’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.

Mavi şerit içinde belirtilen “VOL+”  ve  “VOL-” tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.

3 saniye sonunda “VOL-” tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece “VOL+”tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod  değeri gönderimine başlayacaktır ve arama “VOL+” tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda “VOL+” tuşuna basmayı durdurun ve bu defa “VOL-” tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.

Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

Next 5000-5500 Serisi Kumanda

Next Basit Kumanda

NEXT UYDU ALICI KUMANDALARI” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz