Noktadan Noktaya Data ve Ses Erişim Hizmetleri

Noktadan Noktaya Data ve Ses Erişim Hizmetleri

noktadan-nokta-devreler

NOKTADAN NOKTAYA Kiralık Devre Data: Müşterinin özel kullanımları için şirketler arası noktadan noktaya sabit ve sürekli olarak bilgi alışverişini sağlayan devrelerdir. Bir çift ya da 2 çift olarak satın alınabilir. Hizmet Bakır kablo, Fiber optik kablo ya da R/L kuleler üzerinden satın alınabilir. Şirketler arası data transferleri için ideal yapılardır. Şirketler arası optimizasyonu sağlar.

NOKTADAN NOKTAYA Kiralık Devre Telefon: Müşterinin özel kullanımları için şirketler arası ses iletişimini sağlayan devrelerdir. Bir çift ya da 2 çift olarak satın alınabilir. Hizmet Bakır kablo, Fiber optik kablo yada R/L külleler üzerinden satın alınabilir. Şirketler arası haberleşme trafiği için idealdir. Konuşma maliyetlerini düşürür.

NOKTADAN NOKTAYA GSHDSL İNTERNET: GSHDSL hizmeti mevcut yer altı bakır kablolar ile sunulmaktadır. 128kbps ile 2 mbps arasındaki bant genişliği seçenekleri ile sunulmakta olup download ve upload hızları birbirine  eşittir. (512 kbps/512 kbps gibi)

NOKTADAN NOKTAYA FRAME RELAY: Şirkeler için geniş alanları üzerinden esnek bant genişliği kullanımı patlamalı trafik profilini en iyi şekilde taşıyabilmek için geliştirilmiş yüksek hızlı bir iletişim teknolojisidir. Farklı lokasyonlarınız arasında uçtan uca tanımlanan sanal devreler sayesinde güvenli bir ağ oluşturarak iletişim sağlar. Düşük maliyetldir. 33,6 kbps’den 2 mbps’ye kadar esnek bant genişliği sunabilmektedir. Bir çift yada iki çift olarak satın alınabilir.

frame-relay

NOKTADAN NOKTAYA METRO ETHERNET: Fiber kablolar üzerinden şirketler arası hızlı,güvenli ve yüksek kalitede Wan/Lan bağlantısı sağlayarak yüksek kapasitede ses ve görüntü taşınmasına olanak sağlar. Farklı lokasyonlar arasındaki şirketleri yüksek hızlar ile birbirine bağlayabilmektedir. 5 mbit ile 10 gbit arasında hız imkanı sunabilmektedir. Karşı uç olarak NN ME, NN ATM, NN F/R, NN G.SHDSL, NN ADSL, Fiberlink satın alınabilmektedir.

NOKTADAN NOKTAYA ATM: Yüksek hızlarda veri işleme ve iletme yeteneğine sahip Noktadan Noktaya ATM hizmetiyle şirketinizin farklı lokasyonları arasındaki ses, görüntü ve diğer kurumsal uygulamalarınızın paylaşımını güvenli ve kaliteli bir şekilde sağlayabilirsiniz .Sanal yol ve kanallar oluşturularak iletim sağlanır.2 mbit ile 622 mbit arasında hızlara ulaşılabilir.

TTÜNEL: Fiber optik kablolar yada R/L devreler aracılığı ile hizmet verilir. Fiber optik kablolara aracılığı ile düşük maliyetli ve tüm veri akışı ihtiyacına imkan veren 5 Mbps ile 10 Gbps arasında hızlara kadar verilebilmektedir.

NOKTADAN NOKTAYA ADSL: Şirketlerin farklı lokasyonları arasında veri iletişimine olanak sağlar. Simetrik bir yapısı vardır. Download hızı upload hızından büyüktür. 128/32K – 2048/512MB hız aralığında paketler sunulabilmektedir.

TTVPN: Bu devre ile şirketler arası özel (vpn) sanal ağlar kurularak kendi kapalı ağınız üzerinde hızlı ve kesintisiz iletişim sağlanmasına olanak sağlayan sitemdir. TTVPN ile, uçtan uca, çok noktadan çok noktaya, güvenli veri aktarımıyla esneklik ve iş sürekliliği sağlanabilmektedir. 128 Kbps’den 10 Gbps’ye  kadar hız  alınabilmektedir. Çok noktadan çok noktaya yada uçtan uca bağlantı kurmanıza olanak sağlamaktadır.Bakır ve fiber kablolar üzerimden hizmet sunulmaktadır.

TURPAK: TURPAK (Türkiye Paket Anahtarlamalı Data Şebekesi), yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli hız ve tipteki bilgisayarların birbirleri ile veri iletişimini hızlı ve kolay biçimde sağlayan bir sistemdir. Ekonomik, güvenilir ve kaliteli iletişim sağlayan TURPAK Şebekesine erişim ITI, DIAL-UP, X.25, SDLC, API, PRIVATE DIAL-IN, Frame Relay ve ATM protokolleri ile sağlanır.

ISDN: Ses, görüntü, veri gibi her türlü bilginin sayısal bir ortamda birleştirilip aynı hat üzerinden iletilmesinin sağlandığı bir haberleşme ağıdır. Diğer telefon sistemlerinden ayrılan en önemli özelliği digital olmasıdır. Aynı anda ses ve görüntü taşınmasına olanak sağlamaktadır. BRI ve PRI olarak iki çeşit ısdn sistemi vardır.

BRI: Küçük bant genişliğine sahiptir. Evlerde ve küçük çaptaki ofislerde kullanılabilmektedir.

PRI: Büyük bant genişliğine sahiptir. Kurumsal iş yerlerinde kullanılmaktadır. 2mbite kadar hız verilebilmektedir. Aynı anda 30 adet telefon görüşmesi yapılabilmektedir

data-merkezi

Noktadan Noktaya Data ve Ses Erişim Hizmetleri” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz