Pikatel Combomax Modem Kurulumu

1

Pikatel combomax modemler adsl özellikli kablolu modemlerdir. 1 adet usb ve 1 adet ethernet girişi bulunmaktadır. Adsl alt yapısında 24 mbite kadar bağlantı hızlarını desteklemektedir.Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde yer alan adsl ve internet ışığınız yanmayacağı için modeminiz bağlantı sağlamayacaktır.

Modem ve bilgisayar arası bağlantı şemasına buradan ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz. Açılan Kullanıcı adı ve şifre kısmına admin admin yada Kullanıcı adı:admin şifre:ttnet yazarak giriş yapıyoruz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

2

Yeni açılan sayfamızda isterseniz aşağıdaki gibi bu şifreyi değiştirebilir isterseniz de değiştirmeden geçebilirsiniz.

3

Yeni açılan web arayüzü ekranımızda 2 şekilde kurulum yapabilir.

1-Ekranın sol bölümünde buluna “Kolay kurulum” butonuna basıyoruz. Açlışan ekranda bağlantı tipi olarak PPPOE seçiyoruz. Kullanıcı adı ve şifre kısmında servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorsunuz. Kaydet uygula butona basarak ayarları kaydediyoruz.

4

2-Diğer bir kurulum yöntemi olarak ekranın sol bölümünde bulunan Gelişmiş ayarlar bölümüne tıklıyoruz. Açılan ekrandan Wan(İnternet) bölümüne tıklayarak açılan sayfada Ayarla butonu ile ayarlar başlıyoruz.

5

Açılan Pvc ayarlarında Vpı:8 Vcı:35 Qualitiy Of Service: UBR Without PCR seçerek İleri butonuna basıyoruz.

6

Bağlantı tipi ayarlarımızda PPP over Ethernet (PPPoE)  ve Encapsulation Modu olarak LLC/Snap-Bridging seçerek ileri butonuna basıyoruz.

7

Yeni açılan sayfamızda servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. Kullanıcı adımızın sonuna @domain adını yazmayı unutmuyoruz. İleri butonuna basıyoruz.

8

Bu ekranda değişiklik yapmadan İleri butonuna basıyoruz.

9

Yeni açılan sayfada yaptığımız değişiklikleri gösteren bir özet tablo çıkacaktır.Kontrol ettikten sonra kaydet butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

10

Son olarak yapılan tüm ayarlarımızın aktif olması için kaydet/yeniden başlat butonu basarak modemimizi yeniden başlatıyoruz.

11

Daha Detaylı Modem Kurulum Adımlarına Aşağıdaki Youtube Sayfamız Üzerinden Ulaşabilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz