PİRELLİ A125G MODEM KURULUMU

PİRELLİ A125G MODEM KURULUMU

Modem Kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasındaki kablo bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacağı için internete çıkamayacaksınız.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Gelen şifre ekranımızda

Kullanıcı adı:admin

Şifre:ttnet

yazarak giriş yap butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni açılan ekranda İsterseniz aşağıdaki ekrandan modem şifrenizi değiştirebilirsiniz. İsterseniz Geç seçeneği ile değiştirmeden geçebilirsiniz.

Şifre ekranımızı geçtikten sonra aşağıdaki şekilde modem arayüzü ekranımız gelecektir.

Modemimizin kablolu ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan “Gelişmiş Ayarlar” -“Wan” sekmelerine tıklıyoruz. Açılan sayfada “Düzenle” butonuna basarak modem ayarlarımıza başlıyoruz.

Açılan bölümde vpı:8 vcı:35 seçiyoruz. Servis Kategorisi olarak “UBR Without Pcr” seçerek ileri butonuna basıyoruz.

Bağlantı tipi olarak PPP over Ethernet PPPOE seçiyoruz. Kapsülleme Modu olarak LLC/Snap-Bridging seçerek İleri butonuna basıyoruz.

Açılan kullanıcı adı ve şifre bölümümüzde servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda Türk Telekom müşrterileri için otomatik olarak @ttnet gelecektir. Farklı bir servis sağlayıcıdan hizmet alıyor iseniz PPP Kullanıcı adı bölümünün altında yer alan “TTNET dışında bir internet servis sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız” yazsının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz.Açılan ekranda superonline,vodafone,dsmart gibi servis sağlayıcılara ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek kullanım yapabilirsiniz. Diğer tüm ayarlar aynı şekildedir.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

İleri butonuna basınız.

Aşağıdaki ekranda değişiklik yapmadan ileri butonuna basıyoruz.

Ayarlarımız bittikten sonra aşağıdaki şekilde özet ekranımız gelecektir. Buradan yapmış olduğumuz ayarları kontrol edebilirsiniz. Son olarak kaydet butonuna basıyoruz.

Yaptığımız ayarların modem arayüzüne kaydolması için Kaydet/Yeniden Başlat butonuna basıyoruz. Modemimizin kablolu ayarları tamamlanmıştır.

PİRELLİ A125G Kablosuz Modem Kurulumu

Modemimizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Kablosuz Ağ”- “Temel” sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfamızda SSID bölümünde Kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazıyoruz ve kaydet/uygula butonuna basıyoruz.

Modemimizin kablosuz şifresi için “Kablosuz”-“Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Network denetimi olarak WPA-PSK seçiyoruz. WPA PSK Anahtarı bölümünde en az 8 haneli kablosuz ağ şifresi belirleyerek kaydet/uygula butonuna basıyoruz.

Pirelli modemimizin kablolu ve kablosuz ayarları tamamlanmıştır

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz