SAMSUNG UZAKTAN DESTEK SERVİSİ

Teknoloji deyince hiç kuşkusuz ilk akla gelen markalar arasında Samsung gelmektedir. Üstün özellikler geliştirilerek üretilen televizyon, tablet ve cep telefonları ile hemen hemen her evde en az 1 adet samsung ürününü görmek mümkündür. Ürün yelpazesinin oldukça fazla olması ve geniş kitlelere kolaylıkla ulaşması nedeni ile markanın teknik destek hizmetlerinin de o ölçüde yaygın olması gerekmektedir. Hal böyle olunca teknik destek hizmetinin kullanıcının ayağına gitmesi markayı bir adım daha öne çıkarmaktadır. Bu nedenle samsung kullanıcılarına özel olarak haftanın her günü hizmet alabilecekleri uzaktan destek hizmetini sunmuştur. Uzaktan destek hizmetini kullanarak istediğiniz hizmetlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Peki Uzaktan Destek Nedir?

Uzaktan Destek; özel eğitimli bir samsung ürün uzmanının internet üzerinden uzaktan erişim ile televizyon veya telefonunuza bağlanarak ürününüzle ilgili size hizmet sunmasıdır.

Uzaktan Destek ile Neler Yapılır?

  • Google ve Samsung hesaplarının kurulumunun kolayca yapabilirsiniz.
  • Yazılım ve uygulama güncellemelerini kolayca alabilirsiniz.
  • Yedekleme & sıfırlama işlemlerinde veri kaybı yaşamadan destek alabilirsiniz.
  • E-mail hesaplarının kurulumu ve diğer pratik işlemler konusunda destek alabilirsiniz.

Uzaktan Desteğin Faydaları Nelerdir?

  • Teknik bir uzman ile bire bir görüşme imkanı sağlanmaktadır
  • Kişisel ayarlamalar ve ürün özelliklerine dair tavsiyeler alabilirsiniz.
  • Tüm adımların canlı olarak ekrandan takibini yapabilirsiniz.

Uzaktan Destek Gereksinimleri Nelerdir?

  • Cihazınızın minimum Android 2.4 (ICS) işletim sistemi versiyonunu kullanması gerekmektedir.
  • Uzaktan erişim için cihazınızın sabit ve kesintisiz bir internet bağlantısına sahip olması gerekmektedir.
  • Smart Tutor uygulamasının cihazınızda kurulu olması gerekmektedir.

NOT: Uzaktan Destek hizmetinin çalışabilmesi için cihazınızın yüksek hızlı internet bağlantısına sahip olması gerekmektedir. Mobil üzerinden Ekstra bağlantı ücretlendirmelerine tabi olmamak için bu hizmetten Wi-Fi bağlantısı ile yararlanmanız önerilir.

SAMSUNG CEP TELEFONU İÇİN UZAKTAN DESTEK SERVİSİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Televizyon için Uzaktan Destek Servisini Nasıl Kullanırım?

Bir Samsung Teknik Uzmanını Arayın

1-Öncelikle samsung müşteri hizmetleri aranmalıdır. Menüler arasından uzaktan destek almak istediğiniz cihaz için tuşlama yapınız. Çıkan müşteri temsilcisine Uzaktan Destek almak istediğini belirtiniz.

PIN Kodunuzu Bulunuz

2- Kumanda Tipinize Göre;

Standart TV Kumandası üzerinden  “MENU” tuşuna basınız. “Aşağı & Yukarı” tuşlarını kullanarak Destek (support) alanını seçiniz ve “Giriş (enter)” tuşuna basınız.

Akıllı Tv Kumandası üzerinden “More (daha fazla)” tuşuna basınız ve dokunmatik alanı kullanarak Destek (support) alanını seçiniz ve “Giriş (enter)” tuşuna basınız.

Uzaktan Desteğe Bağlanın

3- TV ekranınızda 8 haneli bir PIN kodu görünecektir. Güvenliğiniz için üretilen her PIN kodu,  Samsung yetkili teknik uzmanı tarafından yalnızca bir defa kullanılacaktır. Pin kodunu samsung yetkilisine veriniz. Samsung yetkilisi vermiş olduğunuz pin kodu üzerinden cihazınız ile bağlantı kuracaktır.

Talep ettiğiniz teknik destek hizmetini yapacağınız bu kolay adımlar ile talep edebilirsiniz.

SAMSUNG CEP TELEFONU İÇİN UZAKTAN DESTEK SERVİSİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Samsung Uzaktan Destek Hakkında Bilmek İstedikleriniz:

1-Cihazımın Internet bağlantısı olmalı mı?

Evet, Samsung ürün uzmanının cihazınıza bağlanarak kontrol etmesi için, cihazınızın sabit ve yüksek hızlı bir Internet bağlantısına sahip olması gerekmektedir. Internet bağlantınızda yavaşlık, dalgalanma, kesilme söz konusu olursa bağlantınızın gerçekleştirilemediğine dair mesaj alırsınız.

2-Uzaktan Destek servisi güvenli midir?

Evet, Uzaktan Destek servisi cihazınız ve sunucularımız arasında güvenli bir bağlantı kullanmaktadır. Tüm cihaz bilgileri Samsung sunucularında saklanır ve hiç bir bilgiye üçüncü parti bir şirketin erişimi mümkün değildir. Cihazınıza istenmeyen hiç bir programın gönderilmesi mümkün değildir.

3-Samsung ürün uzmanı Samsung cihazıma herhangi bir zamanda bağlanabilir mi?

Hayır, Uzaktan Destek servisi  Samsung’un cihazınıza tek bir kere bağlanmasına olanak tanır. Bağlantı sonlandırıldığında sizin tarafınızdan Samsung’a iletilen yeni bir PIN kodu olmadan Samsung cihazınıza tekrar bağlanamaz. TV’nizi bağlantı sırasında kapatmak da oluşturulmuş bir bağlantıyı sonlandıracaktır.

4-Samsung ürün uzmanı ne izlediğimi görebilir mi?

Evet, bağlantı sırasında Samsung ürün uzmanı ekranda sizin gördüğünüz görüntüyü bire bir görmektedir. Bu sayede ürün uzmanı sorunun TV kaynaklı olup olmadığını tespit etmektedir. Örneğin uzman, bağlantı sırasında TV ekranınızda bir çizgi görüyorsa, bu sorunun TV kaynaklı değil, yayından veya sinyalden kaynaklandığını anlayabilir. Eğer bu çizgiyi siz görüyorsanız ve uzman görmüyorsa; sorun büyük ihtimalle TV kaynaklıdır.

5-Bu servis için ödeme yapmalı mıyım?

Hayır, Uzaktan Destek servisi tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.

6-Samsung ürün uzmanı bağlantı sırasında neler yapabilir?

Uzman cihazınıza bağlandığında, cihaz karşısındaymış gibi işlem yapabilmektedir. Uzaktan Destek servisine tekrar bağlanmanız gerekirse; uzmanımız hızlıca bir önceki bağlantıdan itibaren hangi ayarın değiştiğini belirleyerek size yardımcı olacaktır.

7-Samsung ürün uzmanı dahili TV kamerasından beni görebilir mi?

Samsung ürün uzmanı sizi ancak Skype, Camera uygulamaları gibi dahili TV kamerasıyla ilgili uygulamarı açtığında görebilir. Sizin tarafınızdan bu uygulamalarla ilgili bir şikayet veya soru sorulmadıkça, Samsung ürün uzmanı bu uygulamaları asla çalıştırmayacaktır. Uygulamaya girmeden önce kameranın ürün uzmanına görünür olmasını istemiyorsanız kamerayı kapalı pozisyona getirebilirsiniz. Bilginiz dışında kameranıza bağlanılmasının herhangi bir yolu yoktur.

8-Samsung Çağrı Merkezi ve Canlı Destek Hizmeti Çalışma Saatleri

444 77 11

Samsung Çağrı Merkezi haftanın her günü 08:00 – 20:00 saatleri arasında hizmetinizdedir

Canlı Destek

Haftanın her günü 09:00 – 20:00 saatleri arasında Samsung ürün uzmanlarından Canlı Destek aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

 

SAMSUNG UZAKTAN DESTEK SERVİSİ” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz