TENDA D305 MODEM KURULUMU

TENDA D305 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TENDA D305 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TENDA D305 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?Tenda D305 300M 4X5 Dbi Adsl2+ Modem Router. Tenda D305, tek duraklı ağ çözümü sunmak için 300Mbps kablosuz router ile ADSL2+Modemi tek bir aygıtta birleştirmiştir. 4 adet 5 dbi harici anten ile PA & LNA ;taşınabilir ayğıtlarınızın, medya oyantıcılarınızın ve bilgisayarlarınızın evinizin her köşesinden WİFİ ağına bağlanmasına olanak tanır.Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulum adımlarına geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde dsl hattınız oturmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

Modem ve bilgisayar arası bağlantı şemasına buradan ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak giriş yap butonuna basınız. Şifenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna 10 sn kadar basılı tutarak modem ayarlarınızı sıfırlayınız. Fabrika ayarlarına alınan modemde tekrar giriş yapmayı deneyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranında sırası ile link türü bölümünde ADSL seçiniz. Bağlantı tipi bölümünde tüm servis sağlayıcılar için PPPOE seçiniz.Ülke kısmında Türkiye seçiniz. ISP kısımında kendi servis sağlayıcınızı yada diğer kısımını seçiniz. Vpı:8 Vcı:35 seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız.Bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresini doğru yazmanız gerekmektedir. Hatalı yazımlarda modeminiz ıp almayacaktır.

Tüm Servis Sağlayıcılara @domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgileri yazmanızın ardından sayfayı aşağı doğru kaydırınız.

Kablosuz Kurulum bölümünde Kablosuz SSID olarak kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirleyiniz.Kablosuz Anahtar bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf olacak şekilde bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz. Ayarlarınızı tamamlamanızın ardından kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için tamam butonuna basınız.

Tebrikler Tenda d305 modeminizin kurulum adımlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz