TENDA D810R MODEM KURULUMU

TENDA D810R Modemler 1 portlu adsl uyumlu kablolu modemlerdir. 24 mbite kadar adsl bağlantı hızları desteklenmektedir. 6000v kadar yıldırım koruması özelliği ile yıldırım düşmelerinin çoğunlula yaşandığı bölgelerde çoğunlukla tercih edilebilir.100v ile 240v arasında voltaj dalglanmalarına karşı korumalı bir modem olup sorunsuz çalışmasına devam edebilmektedir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımızda göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin dsl ışığı sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

Bilgisayar ve Modem Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak “ok” butonun basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna 10sn kadar basılı tutarak modeminizi resetleyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarınızı geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “wizard” menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Country bölümünde Türkiye olarak seçiniz. Alt bölümde yer alan VPI:8 VCI:35 seçerek next butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada tüm servis sağlayıcılar için ortak alt yapı değerleri olan PPP over Ethernet (PPPOE) seçiniz. Encapsulation Mode bölümünde LLC/SNAP-BRİDGİNG seçeneğini seçiniz ve next butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada PPP Username kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile görüşerek kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlaycılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Hatalı yazımlarda modeminiz ıp alamayacaktır.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazmanızın ardından next ileri butona basınız.

Yeni açılan sayfada hiç bir değişiklik yapmadan next butonuna basarak ilerleyiniz.

Yeni açılan sayfada yapmış olduğunuz değişiklikleri içeren bir ekran gelecektir. Bu ekranda gerekli kontrolleri yapınız. Kontrolleriniz sonrasında ayarlarınızın modem arayüzüne eklenmesi için Save/Reboot butonuna basınız.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz