Tenda V300 VDSL Modem Kurulumu

Tenda V300 4Port WiFi-N 300Mbps VDSL Modem

Gelişen teknoloji, artan kullanıcı ihtiyaçları ile birlikte fiber alt yapı tüm bölgelerde yaygınlaşmaya başlamış durumdadır. Fiber alt yapının gelmesi ile birlikte fiber modem ihtiyacı da doğmuştur. Bugün ki yazımız da modem satış noktalarından kolayca ve ucuz bir şekilde temin edebileceğiniz Tende V300 modem kurulumun anlatmaya çalışacağız. Modem Vdsl özellikli lup adsl ve vdsl iki alt yapıda da kullanılabilir.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızı aşağıdaki bağlantı şemasına uygun olarak yapınız.

Modem bağlantı şemasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı şemaya uygun yapılandır iseniz kuruluma devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız. Açılan şifre ekranında kullanıcı adı ve şifre olarak “admin” -“admin” yazarak giriş yap butona basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem ayarlarımızı gireceğimiz ekran açıldığında ayarlarımızı aşağıda gösterdiğimiz şekilde yapınız.

Link Türü bölümünde internet bağlan teknolojinize göre adsl yada vdsl seçiniz. Fiber yada Hiper tarifeler kullanıyor iseniz VDSL , adsl tarifeler için ADSL seçiniz.

Bağlantı Türü bölümünde PPPOE seçiniz.

Kullanıcı adı ve şifre alında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriniz. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz. Servis sağlayıcı çağrı merkezi numaralarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda kendi servis sağlayıcınıza göre @domain adını yazınız. Servis sağlayıcılarına göre domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kablosuz ağ bölümünde kablosuz ağınıza bir isim belirleyiniz. Daha sonra kablosuz ağınızı dışarıdan girişlere karşı korumak için en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

Yaptığınız bu işlemlerden sonra Tamam butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler Tenda v300 modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz