TILGIN HG1332 -HGA1311 -HG2331 KABLOSUZ MODEM AYARLARI

TILGIN HG1332 -HGA1311 -HG2331 KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Tılgın modemlerde modem arayüzü ortaktır. Daha önce modellerine göre Tılgın modem nasıl ayarlanır incelemiştik.

İsterseniz;

HG2331 modem ayarları nasıl yapılır    BURADAN ulaşabilirsiniz.

HGA1311 modem ayarları nasıl yapılır  BURADAN ulaşabilirsiniz.

HG1332 modem ayarları nasıl yapılır    BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modem ayarlarını yukarıda belirttiğimiz gibi yapılandırabiliyoruz. Modemimizin kablosuz ayarları fabrika ayarlarında yüklü olarak gelmektedir. Modemin altında kablosuz ağ adı ve şifreniz yazmaktadır. Fakat karmaşık yapıda olduğu için bu şifreyi kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle tılgın modemlerde kablosuz ayarlar nasıl yapılır birlikte incelemeye çalışacağız.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin internet bağlantı ışığı sabitlenmeyecektir.

Fiber Modem Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne ulaşıyoruz. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre olarak “admin” yazıyoruz ve oturum aç butonuna basıyoruz.

Açılan modem arayüz sayfasında KABLOSUZ sekmesine tıklıyoruz. Ekranımıza fabrika ayarlarında yüklü olarak gelen mevcut SSID gelecektir. İsterseniz bu SSID yi kullanabilirsiniz Modeminizin altında kablosuz ağ adı ve şifre yazmaktadır. Mevcut SSID üzerine tıklıyoruz.

Açılan bölümde yapılandırma alanında Kablosuz Ağ adı bölümü gelecektir. Bu alana kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirliyorsunuz ve uygula butonuna basıyoruz.

Kablosuz ağımıza bir isim belirledik. Şimdi kablosuz ağımıza dışarıdan girişleri engellemek için bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz. Ekranın sol bölümünde yer alan “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Açılan bölümde güvenlik modu olarak WPA seçiyoruz. Parola bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz ve uygula butonuna basıyoruz.

Tebrikler Tılgın modeminizin kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirdiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz