TILGIN HG2331 GPON MODEM KURULUMU

tilgin-hg2331

Tılgın modemler FİBER, FTTX ,GPON(Gigabit Passive Optical Network) sistemlerde kullanılmaktadır.

Modemler fiber özellikli olarak üretilmekte olup modem üzerinden gpon sistemde adsl ve vdsl tarifeler çalıştırılabilmektedir.

Tılgın Modemler üzerinde dsl girişi bulunmadığı için gpon sistemler dışındaki dsl alt yapısında çalışmamaktadır.

Bu nedenle daha önce sahip olduğunuz bir Tılgın modemi nakil yada iptal etmeniz durumunda ilgili ISS e teslim etmeniz gerekmektedir.

Tılgın modemler hakkındaki kısa bilgilendirme ile modemi tanıdık. Modem ayarlarına geçebiliriz.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin internet bağlantı ışığı sabitlenmeyecektir.

Fiber Modem Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzümüze giriş yapınız.

Karşınıza gelen modem kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin yada turktelekom

yazarak Oturum aç butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem web arayüzünde “Ayar” sekmesine tıklıyoruz.

Ekranın sol bölümünde yer alan ”Wan Ayarları”-“Bağlantılar” sekmesine tıklıyoruz.

2

Yeni açılan sayfamızda modemimizde ilk kez kurulum yapılıyor ise açılan yeni bağlantı bölümümüzde Adı:TTNET olarak belirliyoruz.

Bağlantı noktası olarak PPPOE seçerek ekle butonuna basıyoruz.

Eğer mevcut bir bağlantı ayarımız var ve bunun üzerinde değişiklik yapacak isek mevcut bağlantılar bölümünde ad yazan sekmeye tıklıyoruz.

3

Karşınıza gelen yeni ekranda sayfayı aşağı doğru kaydırıyoruz.

4-1

Sayfanın al bölümünde bulunan PPP başlığı altında yer alan kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayınızın çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

Servis sağlayıcılarına ait çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazdıktan sonra sayfanın altında bulunan “uygula” butonuna basıyoruz.

Bu işlemin ardından sayfanın en üst kısmında bulunan “Ayarları kaydet” butonuna basarak ayarlarımızı tamamlıyoruz.

4-2

TILGIN HG2331 GPON KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Tılgın modemlerde kablosuz ağ adı ve ağ şifresi modeminizin altında yer almaktadır. Modem altında yer alan kablosuz ağ şifresi genellikle karmaşık yapıda olup kullanıcılar tarafından değiştirilmektedir.

Modeminizin kablosuz ayarlını aşağıdaki şekilde değiştirebilirsiniz.

Modemimizin kablosuz ayarları için ana menüde bulunan “KABLOSUZ” sekmesine tıklıyoruz.

Bu ekranda isterseniz yeni kablosuz ağ adı belirleyebilir isterseniz modem altında yazan mevcut kablosuz ağ adında güncelleme yapabilirsiniz.

Mevcut ssıd kablosuz ağ adınızı silmek için sil bölünün altındaki kutucuğu işaretleterek uygula yapabilirsiniz.

Yeni bir SSID belilemek için SSID bölümüne kablosuz ağına vermek istediğiniz ismi yazarak oluştur butonuna basınız.

5

Açılan SSID yapılandırma bölümünde ad kısımında kablosuz ağlarda görmek istediğiniz ismi yazabilirsiniz.Kablosuz ağ adını belirledikten sonra uygula butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

6

Modemimizin kablosuz şifre ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz.

PSK (Personal) bölümü altında Parola bölümüne en az 8 haneli kablosuz şifre bilgisini yazarak uygula butonuna basıyoruz.

Son olarakta yine en üst kısımda yer alan “Ayarları kaydet” butonuna basarak modemimizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamlıyoruz.

Daha Detaylı TILGIN HG2331 GPON Modem Kurulum Adımlarına Aşağıdaki Youtube Kanalımız Üzerinden Ulaşabilirsiniz.

TILGIN HG1522 GPON MODEM KURULUMU

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

TILGIN HG2331 GPON MODEM KURULUMU” için 66 yorum

 • 16 Aralık 2016 tarihinde, saat 00:44
  Permalink

  aynı modemi telekom taktı gitti internet yok. arayüzde bu menülerin çoğu çıkmıyor @ttnet le biten kullanıcı adı şifresini yazacağım alanı bulamadım. garip bir modem

  Yanıtla
 • 16 Aralık 2016 tarihinde, saat 08:54
  Permalink

  Merhaba Hasan Bey,
  Tılgın modemlerde ayarlar genellikle standart yapıdadır. Yukarıdaki yönlendirmeleri takip ederek kullanıcı adı ve şifre gireceğiniz ekrana ulaşamıyor iseniz muhtemelen ayarlarınız daha önce yapıldığı için modem ilk kurulum bölümü çıkmayacaktır. Bu durumda sizin ekranınızda yukarıdaki başlıklardan ziyada AYAR-GELİŞMİŞ-KABLOSUZ-ARAÇLAR-DURUM-YARDIM başlıklarınını içeren bir menü çıkacaktır. Bu durumda yapılması gereken modeminizin arka bölümünde yer alan Reset butonuna 10 sn kadar basılı tutmak olacaktır. Modeminizin reset butonuna basarak 10 sn beklenmesi durumunda modem ilk kurulum ekranına dönecektir. Bu durumda yukarıdaki yönlendirmeleri takip ederek ayarları tamamlayabilirsiniz. Sorun devam ediyor ise Türktelekom müşterisi iseniz 4441444 Türktelekom Çağrı Merkezinden yerinde kurulum için ekip desteği alabilirsiniz.

  Yanıtla
  • 6 Şubat 2017 tarihinde, saat 17:06
   Permalink

   Merhabalar;
   Turktelekomun yeni modemlerinde yaşadığım sıkıntıları paylaşayım.
   Tılgın 1311 model verdikleri routerları resetlerseniz eğer merkeze bağlanmadan arayüzde usb depolamanuın dahi açık olduğunu görebilirsiniz.Cihaz resetten bir süre sonra yaklaşık 1-2 dakika sonra sanki farklı bir imaj çekiyormuş gibi yada admin kullanıcısında kısıtlama yapıyormuş gibi ,VOIP,USB DEPOLAMA,Wan bağlantı ayarları gibi üst menüler kaybolup sadece KABLOSUZ,DURUM,YARDIM menüleri kalıyor.Bu sayede cihaza herhangi işlem yapamıyorsunuz.Kendim bridge moda almak istiyorum menüsü yok, local ip grubunu değiştiremiyorum,voip ayaları menüsü yok.
   Resmen gidin bridge moda aldırıp paranızla başka bir cihaz alın ayarlarınızı orda yapın diyorlar.
   Bunu engellemenin yolu varmıdır ?Ben logları tamamını göremiyorum ama sanırım root kullanıcısıda var bunun şifresini nasıl görebiliriz?Telnet portuda kapalı

   Yanıtla
   • 7 Şubat 2017 tarihinde, saat 18:44
    Permalink

    Merhaba Kemal Bey,
    Gpon teknolojisinde kontrol tamamen servis sağlayıcılarında dır. Güvenlik gerekçesi nedeni ile kullanıcılara cihaz üzerinde değişiklik yapma yetksi verilmemeketdir.Tılgın Modemler resetlendiğinde otomatik olarak yukarıdaki başlıkları içeren ayarların olduğu menüye yönlenlenir. İlk kayıt işleminden sonra belirttiğiniz başlıklar çıkmaktadır. Bazı eski sürüm cihazlarda V602 ile başlayanlar özellikle yazılım güncellemesi yapmadığı için yenilenmektedir. Elinizdeki cihaz bu cihazlardan biri ise yazılm sorunu nedeni ile istediğiniz işlemi yapamıyor olabilirsiniz. Yada yaptığınız bir ayar var ise bu ayarların cihaz flaşına yazılması gerekiyor.Aksi durumda enerji kesintisi yada modem açıp kapama esnasında ayarlar sıfırlanıyor. Eğer cihazı brige modeda çalıştımak istiyor iseniz bunun için servis sağlayınız ile görüşmeniz gerekmektedir. Servis sağlayıcılar uzaktan yönetim ile istediğiniz ayarlar konusunda size yardımcı olacaktır. Anladığımız kadarı ile Türktelekom müşterisisiniz. Bu durumda hizmet numarasınız ile birlikte bölgenizde bulunan Telekom müdürlükleri Gpon servisne giderek gerekli desteği alabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    Yanıtla
   • 7 Şubat 2017 tarihinde, saat 18:47
    Permalink

    Merhaba Kemal Bey,
    Gpon teknolojisinde kontrol tamamen servis sağlayıcılarında dır. Güvenlik gerekçesi nedeni ile kullanıcılara cihaz üzerinde değişiklik yapma yetksi verilmemektedir.Tılgın Modemler resetlendiğinde otomatik olarak yukarıdaki başlıkları içeren ayarların olduğu menüye yönlenlenir. İlk kayıt işleminden sonra belirttiğiniz başlıklar çıkmaktadır. Bazı eski sürüm cihazlarda V602 ile başlayanlar özellikle yazılım güncellemesi yapmadığı için yenilenmektedir. Elinizdeki cihaz bu cihazlardan biri ise yazılm sorunu nedeni ile istediğiniz işlemi yapamıyor olabilirsiniz. Yada yaptığınız bir ayar var ise bu ayarların cihaz flaşına yazılması gerekiyor.Aksi durumda enerji kesintisi yada modem açıp kapama esnasında ayarlar sıfırlanıyor. Eğer cihazı brige modeda çalıştımak istiyor iseniz bunun için servis sağlayınız ile görüşmeniz gerekmektedir. Servis sağlayıcılar uzaktan yönetim ile istediğiniz ayarlar konusunda size yardımcı olacaktır. Anladığımız kadarı ile Türktelekom müşterisisiniz. Bu durumda hizmet numarasınız ile birlikte bölgenizde bulunan Telekom müdürlükleri Gpon servisne giderek gerekli desteği alabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    Yanıtla
    • 21 Şubat 2017 tarihinde, saat 15:47
     Permalink

     WAN Ayarları bölümü yok. Modeme reset attığımda da o bölüme ulaşamıyorum

     Yanıtla
   • 21 Ocak 2019 tarihinde, saat 20:37
    Permalink

    Merhaba Kemal bey

    bilgisayarını yerel kablolu tak IP4 otomatik ıp almada olsun
    tilgin reset at yerel ıp imajını takip et bağlantı kurulduğunda 60sn var
    kullanıcı : admin Şifre : admin gir.
    AYAR , BAĞLANTILAR , alt kısımda dhcp-over-eth karşısında kutucukta işareti kaldır.
    bitti artık kapanma yaşamazsın ve ayarlarını istediğin gibi yaparsın.
    kolay gelsin

    Yanıtla
  • 21 Şubat 2017 tarihinde, saat 15:46
   Permalink

   WAN Ayarları bölümü yok. Modeme reset attığımda da o bölüme ulaşamıyorum

   Yanıtla
   • 21 Şubat 2017 tarihinde, saat 22:43
    Permalink

    Merhaba Abdullah Bey,
    Yukarıdaki ekran görüntüleri modeme reset atıldıktan sonra alınmıştır. Hatalı işle yapıyor olabilir misiniz. Modem arkasında bulunan reset butonuna basılı tuttuğunuzda modem ışıklarının yanıp söndüğünden emin olunuz.

    Yanıtla
 • 29 Ocak 2017 tarihinde, saat 18:52
  Permalink

  güncelleme nasıl yapabilirim hocam, tılgın hg2331,ve dosyayı nerden bulabilirm. yardım edeblr msnz

  Yanıtla
  • 31 Ocak 2017 tarihinde, saat 22:46
   Permalink

   Merhaba Fatih Bey, Tılgın modem yönetimi tamamen servis sağlayıcıların kontrolündedir. Uzak bağlantı ile modeme ulaşılarak gerekli konfigrasyon yapılmaktadır. Tılgın modemlerde manuel güncelleme seçeneği sunulmamaktadır. Güncelleme ihtiyaç halinde sizin yerinize servis sağlayıcınız tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.Sosyal medya kanallarımızdan da yeni ve güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 20 Şubat 2017 tarihinde, saat 18:18
  Permalink

  Anladm bi sorum daha olacak, bağlantı sorunum daha çözülmedi, uğraşıp dırıyorum. Bari köprüleme yapayım dedim, bridge moda aldırmak için ttnet i aradı. Ama bilmyrlar ya da bilemyrm artık, kendim halletmek istyrm, bu işi türk telekom mu çözmeli ya da

  Yanıtla
  • 21 Şubat 2017 tarihinde, saat 00:31
   Permalink

   Merhaba Fatih Bey,

   Bridge mode ayarları yine servis sağlayıcıların kontrolünde olan bir işlemdir. Modeminiz için bu ayarlar konusunda kurumsal bir müşteri iseniz kurumsal müşteri hizmetlerinizden bireysel bir müşteri iseniz Türktelekom müdürlüklerinde bulunan gpon servislerinden destek isteyebilirsiniz.
   İyi çalışmalar dileriz.

   Yanıtla
 • 1 Nisan 2017 tarihinde, saat 21:59
  Permalink

  Merhaba. Binamız yeni yapıldı. Ttnet fiber hat çekti binaya.biraz forumları araştırdım ttnet tılgın modem üzerine şikayet çok..
  1- servis sağlayıcısının bu modem haricindeki modemleri kullandirmamasinin ve farklı bir modemin kullanilamamasinin nedeni nedir? Keza 5 metre öteden wifi çekmedigi, araya iki duvar girince çekim gücünün sıfıra indiği, çekim gücünü genişleten aparatlarla uyumlu olmadığı,üstelik böyle bir problemin yaşanması durumunda abonenin beklemekten başka hiçbir caresi olmadığı gibi çeşitli yorumlar, şikayetler, çıkış yolları sorgulamalarina denk geldim.
  2- bina yeni demiştim. Ana Hizmet Sağlayıcı olarak Türk Telekom’un binaya fiber altyapi döşemesi üzerine farklı bir servis Sağlayıcidan hizmet alamadigimizi öğrendim.Şimdi 2017 yılında olmamız, Akk gibi sınırlamaların kaldırılması arefesinde olduğumuz bu aylarda bu şekilde servis saglayiciyi seçemememiz,müdahaleye açık olmayan bir routerla başbaşa kalmamız, cekim alani genişletilmesine karşı tamamen kapalı olan bir cihazı seçip internet keyfimizi neden zehir edelim siz değerli kardeşlerime soruyorum.umarım birileri tatminkar bir cevap verebilir..

  Yanıtla
  • 3 Nisan 2017 tarihinde, saat 16:29
   Permalink

   Mustafa Bey Merhaba,
   Öncelikle sitemizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yeni binalarda mütaahhit firmalar ile yapılan anlaşmalar gereği bina tesisat sistemleri tamamen fiber alt yapıya uygun olarak olarak dizayn edilmeketdir. Kimi mütaahit firmalar aynı zamanda bakır tesisat ta döşeyerek fibere alternatif bakır tesisat bulundurmaktadır. Eğer binanınzda bakır tesisat bulunuyor ise tüm servis sağlayıcılardan hizmet alabilirsiniz. eğer binanızda sadece fiber alt yapı bulunuyor ise, bu durumda o firmaya ait internet bağlantısı kullanmanız gerekmektedir..Eğer Türktelekom müşterisi iseniz ve telefon kullanmıyor sadece internet kullanıyor iseniz, tılgın modeminizi kullanmak zorunda değilsiniz. Eğer bu modemin düşük sinyal ürettiğini düşünüyor iseniz bu modemi bridge (Köprü) moduna aldırıp ikinci bir modem ile kullanım sağlayabilirsiniz. Servis sağlayıcınızı arayarak yada ilgili müdürlüklere giderek modeminizi Bridge mode aldırabilirsiniz. Tılgın modeminizi köprü konumuna aldıktan sonra modeminizi wan portuna bağlayarak kullanıcı adı ve şifre kurulumu ile ikinci bir modem ile kullanabilirsiniz. Yada Alacağınız bir access point ile sinyalinizi arttırabilirsiniz.Bu işlemleri nasıl yapacağınız ile ilgili lütfen servis sağlayıcınız ile görüşünüz.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: TILGIN HG1332 -HGA1311 -HG2331 KABLOSUZ MODEM AYARLARI | ZORLUTEKNOLOJİ

 • 16 Nisan 2017 tarihinde, saat 11:14
  Permalink

  Merhaba. 2330 veya 2331 modemi kullanıyorum ttnet ile.Tam emin değilim şuan hangi modem olduğuna Nas depolama düşünüyorum ve gigabit ethernet gerekiyor. Bu modem gigabit etherneti destekliyor mu?

  Yanıtla
  • 16 Nisan 2017 tarihinde, saat 11:56
   Permalink

   Merhaba Ahmet Bey,

   Ürün özelliklerini kontrol ettiğimizde gigabit ethernet desteği oldugu belirtilmektedir.

   Yanıtla
 • 2 Mayıs 2017 tarihinde, saat 20:40
  Permalink

  Merhabalar,benim sorum da yukarı da Mustafa Şahin beyin sorusuna yakın bir soru olacak. Mustafa beyin sorusunun cevabını dikkatli bir şekilde okudum. Orada sabit telefon yok sadece internet kullanıyorsanız başka bir modem kullanabilirsiniz demissiniz bende sabit hat var ve tplink archer vr2600 modem var. Ttnet fiber net bağlattım ve bana tilgin router verdiler ama ben benim tplink modemi bağlamak istiyorum,yapabilir miyim yapabilirsem de nasıl yapabilirim acaba?

  Yanıtla
  • 2 Mayıs 2017 tarihinde, saat 21:45
   Permalink

   Merhaba, Evet telefon sinyali sadece tilgin cihazlar üzerinden üretildikleri için telefon aboneliği bulunan kullanıcıların tilgin modemi kullanmasi gerekmektedir.aksi taktirdr cevir sesi alınamayacaktır. Eğer sadece internet aboneliğiniz var ise cagri merkezinden tilgin modeminizi köprü moduna aldirmaniz gerekmektedir. Köprü moduna aldirdiginiz tilgin modemin d portuna istediğiniz modemi takarak kurulum yapabilir ve kendi modeminiz ile internete çıkabilirsiniz. Yalnız bu durumda kendi modeminiz takılı olduğu için uzak baglanti yapamaycaginizdan dolayi servis saglayici desteği alamayacaksınız.Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz..

   Yanıtla
 • 26 Mayıs 2017 tarihinde, saat 10:40
  Permalink

  bu modemin vdsl desteği var mı acaba teşekkürler

  Yanıtla
  • 26 Mayıs 2017 tarihinde, saat 11:28
   Permalink

   Merhaba Ali Bey,
   Gpon teknolojisinde binalara hatta dairelere kadar fiber cihazlar kullanilmaktadir. Kullandığınız bu modem ile fiber(vdsl) tarifeler çalışmaktadır. Fakat modemi farkli bir vdsl hattinda kullanamazsınız. Bilgilerinize

   Yanıtla
 • 29 Mayıs 2017 tarihinde, saat 18:56
  Permalink

  merhabalar.. tilgin2331 modemım var kullanıcı adı ve sıfre degısıkliği yapılıyormu yapılıyorsa nasıl .. tesekkurler

  Yanıtla
  • 29 Mayıs 2017 tarihinde, saat 20:19
   Permalink

   Merhaba Orhan Bey,
   Kullanici adı ve şifre değişimlerini servis sağlayıcınız aracılığı ile değişebilirsiniz. Kablosuz sifrenizi yukarıda gösterdiğimiz şekilde değişebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 4 Haziran 2017 tarihinde, saat 00:32
  Permalink

  Merhaba
  Bu modeme Asus Repeater imi wps üzerinden bağlayamaz mıyım ? Modem üzerinde WPS butonu göremiyorum
  Yardımınızı rica ederim

  Yanıtla
  • 5 Haziran 2017 tarihinde, saat 10:16
   Permalink

   Merhaba,

   Aşağıdaki şekilde deneyebilirsiniz.

   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
  • 12 Ocak 2019 tarihinde, saat 02:37
   Permalink

   Merhaba. HG2331 modemde WPF desteği de butonu da mevcuttur. Modem üzerinde görmüş olduğunuz Wifi tuşuna 1 kere basıp bırakırsanız aç/kapat (on/off) şeklinde kablosuz iletişimi açar veya kapar; ancak aynı tuşa 4 saniye basılı tutarsanız Wifi ışığının yanıp sönmeye başladığı yani WPS ile bağlanmak isteyen aygıtlar için otomatik bağlantı seçeneğinin aktifleştirildiğini görürsünüz. Ayrıca WPS için manuel (elle) olarak şifre de belirleyebilirsiniz. Bunu da Kablosuz>SSID Adı>WPS sekmesinden Pin Ekle kısmına istediğiniz şifreyi girerek WPS pinini kendiniz de oluşturabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 7 Haziran 2017 tarihinde, saat 13:02
  Permalink

  İki gündür sinyal gücü mükemmel ve modemi görmesine rağmen HTC Desire 820 telefonumdan bağlanamıyorum. Modemi kapadım açtım olmadı, telefonu kapadım açtım olmadı. Mac filtreleme yaptım yine olmadı. Görüyor ama bağlanamıyor. Telefon ekranında devre dışı diye bir ibare var. Ofis içinde 2 cihaz daha bağlanabiliyor ama htc iki gündür bağlanamıyor.

  Yanıtla
  • 7 Haziran 2017 tarihinde, saat 13:50
   Permalink

   Merhaba Ibrahim Bey,
   Belirttiginiz sorun cep telefonu ayarlarınız ile ilgili görülmektedir. Modemden farklı cihazlar ile giriş yapabiliyor iseniz telefonunuzu bir teknik servise göstermenizde fayda olabilir.

   Yanıtla
   • 7 Haziran 2017 tarihinde, saat 16:44
    Permalink

    ama aynı telefon ile başka pek çok modeme bağlanabiliyorum. ya da başka telefonlar ile ofisteki modeme bağlanabiliyorum. çözemedim gitti. sanki tilgin modem bu telefonu bloke etmiş gibi.

    Yanıtla
   • 7 Haziran 2017 tarihinde, saat 17:30
    Permalink

    Şöyle çözüldü: Modemi veya telefonu açıp kapamak veya iç ayarları kurcalamak işe yaramadı ama modemin üzerinde bulunan wifi tuşunu kapayıp açtığımda sorun düzeldi.

    Yanıtla
    • 7 Haziran 2017 tarihinde, saat 17:39
     Permalink

     Merhaba Ibrahim Bey,
     Sorunun giderilmiş olması önemli. Teşekkür ederiz bilgilendirme için.

     Yanıtla
    • 18 Ağustos 2018 tarihinde, saat 09:09
     Permalink

     way Allah senden razı ola kaç gündür ne yapıyorduk HTC cep telefonunu wi-fiye bağlatamıyorduk. resetledik ne yaptık olmuyordu sayenizde benim de sorun çözüldü. ben de wifi tuşunu katıp açınca bağlandı. teşekkürler ibrahim bey

     Yanıtla
 • 11 Haziran 2017 tarihinde, saat 14:04
  Permalink

  Sayın Yetkili,
  Belirtilem modemi şu anda ben de kullanmaktayım. Ürün adı HG 2331, tilgin modem destek hattından aldığım bilgiye göre bana bir data sheet gönderdiler orada HG2332 serisinin LAN portlarının Gbit olduğu belirtilmektedir. Sizden öğrenmek istediğim HG2332 olması için yazılım güncellemesi mi gerekiyor yoksa farklı bir cihaz mı bu, Data sheete göre donanım ve teknik özellikleri aynı gibi.
  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Yanıtla
 • 27 Haziran 2017 tarihinde, saat 12:07
  Permalink

  Merhaba;

  İlgili modemin çekim gücü zayıf kalıyor bu nedenle elimde olan zyxel vmg8324-b10 modemle kullanmak istiyorum bu mümkün mü ?

  Yanıtla
  • 27 Haziran 2017 tarihinde, saat 13:19
   Permalink

   Merhaba Samet Bey,
   Evet ilgili modeme acces point takarak sinyal seviyenizi arttırabilirsiniz. Belirtiğiniz modem için modem kurulumuna BURADAN ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 2 Temmuz 2017 tarihinde, saat 06:35
  Permalink

  Kolay gelsin türk telekom fiber aboneliğe geçtim kapımın girişine fiber bağlantısı yapıldı odamda internet girişi var odamdaki girişe tılgın 2331 router bağlandı ama salona gittiğimde sinyal kayboluyor internet çekmiyor.( bu arada salondada duvarda internet girişi var ) şimdi evin internete girmem için ne yapmm gerekir acil cevap yazarsanız sevinirim..küçük odaya mahkum kalmak istemiyorum…

  Yanıtla
  • 5 Temmuz 2017 tarihinde, saat 12:48
   Permalink

   Merhaba Fikret Bey,

   Eğer bu modemin düşük sinyal ürettiğini düşünüyor iseniz bu modemi bridge (Köprü) moduna aldırıp ikinci bir modem ile kullanım sağlayabilirsiniz. Servis sağlayıcınızı arayarak yada ilgili müdürlüklere giderek modeminizi Bridge mode aldırabilirsiniz. Tılgın modeminizi köprü konumuna aldıktan sonra yeni modeminizi wan portuna bağlayarak kullanıcı adı ve şifre kurulumu ile ikinci bir modem ile kullanabilirsiniz. Yada Alacağınız bir access point ile sinyalinizi arttırabilirsiniz.Güçlü bir access point ile evinizin her yerinde kullanım sağlayabilirsiniz.Bu işlemleri nasıl yapacağınız ile ilgili lütfen servis sağlayıcınız ile görüşünüz.

   Yanıtla
 • 29 Ağustos 2017 tarihinde, saat 19:11
  Permalink

  Telekom yetkilileri modemi kablosunu takip gitti. Şimdilik Wan ışığı yanıyor. Merkezden onay gelince Power ve Www yanacak dediler. 5-6 saat sonra Power yandı. Www yanmadi. Bende resetledim.(ışıklar kapandi hepsi yandi) Power ve Wan normale dondu. Arayuz yine kurulum yapılmış gibi gözüktü. Iki kere denedim. Bu modemde bir sorun olduğuna işaret mi?

  Yanıtla
  • 30 Ağustos 2017 tarihinde, saat 10:58
   Permalink

   Merhaba,

   Cihazınızın tanımları yapılmamış olabilir. Bu nedenle çağrı merkezinden kayıt bırakmanızı öneririz.

   İyi çalışmalar..

   Yanıtla
 • 15 Eylül 2017 tarihinde, saat 11:34
  Permalink

  merhaba ; fibernet 25 mbps kullanıcısıyım tılgın modemle.Sürekli kopmalar mevcut ip almıyor bilgisi alıyorum tt den bu arızalarda.Müşteri hizmetlerini aradıgımda sorunu çözüyorlar ama 1 gün geçmeden yine aynı sorunla karşı karşıyayım.Yalın internet kullanıcısıyım modemi değiştirmek çözüm olabilir mi

  Yanıtla
  • 15 Eylül 2017 tarihinde, saat 15:06
   Permalink

   Merhaba Ali Bey,
   Modem ile ilgili sıkıntı olabilir. Çağrı merkezinden değişim talebinde bulunabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 29 Eylül 2017 tarihinde, saat 19:13
  Permalink

  Yılın hg 2331 kullanicisiyim nakil yaptım fakat modem bağlantısı yapamıyorum dışardan gelen hat siyahla sarı modemde çeşitli renklerde 8 tane kablo hangilerinin bağlantısını yapmam gerekiyor acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 • 29 Eylül 2017 tarihinde, saat 19:19
  Permalink

  Tilgin hg2331 kullanicisiyim fakat nakil yaptım yani adres değişikliği yaptığım için modem bağlantısını yapamıyorum dışardan gelen iki tane kablo var biri sarı diğeri siyah modemde de çeşitli renklerde 8 tane kablo hangilerinin bağlantısını yapmam gerekiyor modemdeki kablolarda sarı ile siyah yoktur yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
  • 4 Ekim 2017 tarihinde, saat 23:23
   Permalink

   Merhaba Eyüp Bey,

   Modem bağlantı kabloları modem ve evdeki siteme göre değişkenlik gösterebilir. Yanlış yönlendirme yapmamak adına sorunu arıza kaydı bırakarak çözebilirsiniz.

   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 10 Ekim 2017 tarihinde, saat 23:16
  Permalink

  * The system didn’t contact an ACS yet.
  The Voip service and LAN internet connectivity are disabled.
  To enable these features you need to activate the router by connecting it to an ACS server*
  Bunu çözümü nasil oluyor

  Yanıtla
 • 3 Kasım 2017 tarihinde, saat 18:13
  Permalink

  Merhaba, tilgin zulmunu fibere gecince bende yasamaya basladim. Benim sorunum modeme bagladigim raspberry pi sunucum domain adi ile dis aglardan erisilirken kendi yerel agim icinden erisilemiyor. Kendi agimda domaini yazdigimda direk modemin arayuzune dusuyorum. Turktelekomu aradim ariz kaydi da actilar ama yine durum ayni. İlginc olan taraf 80 ve 443 numaralo portlarda bunu yasiyorum. 22 numarali ssh portunda boyle bir sorunum yok. bunun nedeni hakkinda bilgi verebilir misiniz?

  Yanıtla
 • 14 Kasım 2017 tarihinde, saat 18:52
  Permalink

  İyi günler tilgin modem Power ışığı kırmızı yanıp sönüyor www ışığı kırmızı sabit ve sürekli bu sorun tekrarlanıyor müşteri hizmetlerini arıyorum sistem üzerinden bağlantı kopma sorunu yok diyor sorun neyden kaynaklanıyor olabilir

  Yanıtla
  • 15 Kasım 2017 tarihinde, saat 12:55
   Permalink

   Merhaba Çigdem Hanım,

   Cihaz power ışığı kırmızı yandığında internet bağlantısı kurabiliryor musunuz. Kurabiliyor iseniz cihaz kaynaklı sorun olabilir. Sorun teşkil etmeyecektir ama Çm den cihaz değişim talebinde bulunabilirsiniz.

   İyi günler dileriz

   Yanıtla
 • Geri bildirim: Tılgın Modemlerde Port Açma ,Port Yönlendirme İşlemi | ZORLUTEKNOLOJİ

 • 8 Ocak 2018 tarihinde, saat 23:15
  Permalink

  İyi günler internetimi Türk Telekom bağladı modemi de koydular fakat ben kurulum yapmak için oturum açtığımda yukarıda ki seçeneklerde sadece AYAR GELİŞMİŞ KABLOSUZ ARAÇLAR DURUM VE YARDIM gelmektedir modemi Reset atıp tekrar kurmayı denedim ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 • 10 Ocak 2018 tarihinde, saat 09:49
  Permalink

  Merhaba,
  HG 2331 kurulumu yapıldı. Modemi her açışımda wifi otomatik olarak açılıyor. Küçük çocuklarım olduğundan wifi ı sadece ihtiyacım olduğunda açmak istiyorum. Devamlı evde olmadığımdan Modem açıldığında default olarak kapalı olmasını istiyorum. Böyle bir ayarı mevcut mu acaba?
  Daha önce tilginin 1300 lü bir modelini kullandım o modelde, wifi hangi modda kapandıysa, açıldığında da o şekilde açılıyordu. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Yanıtla
 • 14 Ocak 2018 tarihinde, saat 13:35
  Permalink

  Açılan web arayüzünde “Ayar” sekmesine tıklıyorum. Ekranın sol bölümünde sadece
  LAN Ayarları
  LAN yapılandırma
  Güvenlik duvarı/NAT hizmetleri var. ”Wan Ayarları”-“Bağlantılar” sekmesi yok. Ne yapmalıyım. Teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 14 Ocak 2018 tarihinde, saat 23:22
   Permalink

   Merhaba Mehmet Bey,
   Yukarıdaki yönlendirmeleri takip ederek kullanıcı adı ve şifre gireceğiniz ekrana ulaşamıyor iseniz muhtemelen ayarlarınız daha önce yapıldığı için modem ilk kurulum bölümü çıkmayacaktır. Bu durumda sizin ekranınızda yukarıdaki başlıklardan ziyada AYAR-GELİŞMİŞ-KABLOSUZ-ARAÇLAR-DURUM-YARDIM başlıklarını içeren bir menü çıkacaktır. Bu durumda yapılması gereken modeminizin arka bölümünde yer alan Reset butonuna 10 sn kadar basılı tutmak olacaktır. Modeminizin reset butonuna basarak 10 sn beklenmesi durumunda modem ilk kurulum ekranına dönecektir. Bu durumda yukarıdaki yönlendirmeleri takip ederek ayarları tamamlayabilirsiniz. Sorun devam ediyor ise Türktelekom müşterisi iseniz 4441444 Türktelekom Çağrı Merkezinden yerinde kurulum için ekip desteği alabilirsiniz.

   Yanıtla
  • 29 Ocak 2018 tarihinde, saat 11:54
   Permalink

   Merhaba Mehmet Bey,

   Evet Tılgın hg2331 modem fiber vdsl/vdsl2 destekli bir modemdir.

   iyi günler dileriz

   Yanıtla
 • 1 Şubat 2018 tarihinde, saat 11:53
  Permalink

  tılgın modeme switch üzerinden acaba en fazla kaç adet pc bağlanabiliyor yada bir sınırlama var mı bizim şirkette aktif 75 tane pc var bir 20 tane daha gelecek sorun olur mu? hg 2331 modeli

  Yanıtla
  • 1 Şubat 2018 tarihinde, saat 17:49
   Permalink

   Merhaba Volkan Bey,
   Hg2331 Tılgın Switch bağlantısı modemin ethernet portu ile switch arasına yapılan 1 adet ethernet bağlantısı ile yapılmaktadır. Modemden alınan ethernet sinyali switch aracığı ile istenilen sayıda arttırılabilmektedir. Bu konuda herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Fakat swich üzerinden pc sayısının artması ile kulanılmakta olan internet sinyali paylaşılacağı için internet bağlantınızdan alacağınız performans düşecektir.
   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 12 Şubat 2018 tarihinde, saat 17:31
  Permalink

  merhaba…ttnet 24 mbps hibernet(vdsl) internet aboneliğim var.Tılgın hg 2331 modemi bu aboneliğim için uygun mudur…hibernet yani vdsl hatta bu modemi kullanabilir miyim..kullanabilir isem bu modem üzerinde nasıl bir bağlantı ve ayar yapmam gerekiyor?

  Yanıtla
  • 14 Şubat 2018 tarihinde, saat 11:40
   Permalink

   Merhaba Atilla Bey,

   TILGIN HG2331 MODEM ler sadece gpon sistemlerde kullanılabilmektedir. Modem üzerinde telefon hattı takabileceğiniz bir dsl girişi bulunmamaktadır. Bu nedenle modeminizi sadece gpon sistemde kullanabilirsiniz. Ayrıca bir nakil yaptı iseniz ve yeni taşındığınız yerde gpon sistem yok ise bu modemi Türktelekoma iade etmeniz gerekmektedir.

   Bilgilerinize,
   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 26 Mart 2018 tarihinde, saat 02:22
  Permalink

  Bridge mode ile access point kurmak arasindaki farki ve avantaj ile dezavantajlarini anlatabilir misiniz

  Yanıtla
 • 17 Haziran 2018 tarihinde, saat 20:51
  Permalink

  HG2331 modemler Türkiye için üretildiğinden ttnet uyanıklık yapıp bazı menüleri gizleme yoluna gitmiş. Wan menüsünü göremeyen arkadaşlar boşuna uğraşmasın. Firmware update kısımlarını da kaldırmışlar. Wan menüsünde İptv kısmı ne yazık ki pasif geldiği için iptv izlemede de sıkıntı yaşıyoruz.
  Benim ttnet’ söyleyeceğim 2 şey var.
  1-Verdiğimiz para haram zıkkım olsun, o kadar para veriyoruz hala kısıtlama var.
  2-En kısa zamanda başka internet sağlayıcıya geçeceğim.

  Yanıtla
  • 18 Haziran 2018 tarihinde, saat 22:27
   Permalink

   Merhaba Hüseyin Bey,

   Tılgın modemlerin mülkiyeti Türk telekom servis sağlayıcısındadır. Modemler kullanıcılara abonelikleri süresince ücrtesiz olarak sunulmaktadır. Bu nedenle cihazların bazı güvenlik ayarları dışarıdan değiştirmeye kapalıdır. Kullanıcıların yapması gereken tüm işlemleri uzak bağlantı yaparak çağrı merkezinden yapılabilmektedir. Tılgın modemler üzerinden ıptv hizmeti verilmektedir. Sorun yaşıyor iseniz çağrı merkezine arıza kaydı bırakmanızı öneririz.
   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 28 Eylül 2018 tarihinde, saat 13:19
  Permalink

  Ben Düzce yim şu an. Nakil işlemi yaptırdım başka şehirden. Telekom bu modemi taktı. Telefon çıkışı var. Mecburen bunu kullanacam. Fakat wan girişi olan üç adsl modem, üç adet wan lı AP ı müşteri hizmetlerinden kullanıcı adı ve şifresini alıp denedim. Sorunsuz bağlanıp çalıştılar. Hızları aynı. Fakat TILGIN modem web sayfalarını biraz yavas açıyor. Modemde çoğu ayar yerleri kapalı.Ayarlarda değişiklik yapamadım. Dns ayarları değişikliği yapacaktım.Bu modemden memnun kalmayanlar, başka wan lı modem yada AP kullanabilir. Kuran şahıs başka modem çalışmaz demişti. Taktığı tilgin modem sistemden otomatik kullanıcı ayarlarını aldığı için bu şekilde söylemiş olabilir.

  Yanıtla
  • 7 Aralık 2018 tarihinde, saat 12:57
   Permalink

   Biz Teşekkür ederiz Batı Bey, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek güncel konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

   Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz