TİVİBU Uydu Hata Kodları

TİVİBU Uydu Hata Kodları

E04-4     Bu hata mesajı, farklı bir tv platformuna ait kanaldayken görülebilmektedir. Smart kartı çip yukarı gelecek şekilde doğru olarak takınız.

E05-4     Bu hata mesajı, smart kartın takılı olmadığı ya da doğru olarak takılmadığı durumlarda görülebilmektedir.Smart kartı çip yukarı gelecek şekilde doğru olarak takınız.

E06-4     Bu hata mesajı, smart kartın takılı olmadığı ya da doğru olarak takılmadığı durumlarda görülebilmektedir.smart kartı çip yukarı gelecek şekilde doğru olarak takınız.

E101-3  Bu hata mesajı, kanal tanımlamalarında oluşan geçici bir hata sonucu görülebilmektedir.  Farklı bir kanala geçiş yapıp sonra tekrar hata alınan kanalı açınız.

E101-4  Bu hata mesajı, uydu alıcısı ve smart kartın şifre çözememesi durumlarında görülebilmektedir. Yayının gelmesi için smart kartınızı çıkarıp yeniden doğru bir şekilde takınız. Yayının gelmemesi halinde tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

E106,E34 Bu hata mesajı, bir süredir Tivibu kanalları dışındaki kanallarda izlenme yapıldığı durumlarda görülebilmektedir. Tivibu kanallarına geçiniz.

E107-4  Bu hata mesajı, uydu alıcınız ile smart kartınızın eşleşmediğinde görülebilmektedir. “Hata alınan Tivibu kanalında bir süre bekleyiniz. Sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz”

E108   Yazılım kaynaklı smart kartın şifre çözme işlemini yapamadığı durumlarda görülebilmektedir.    Kanaldayken bir süre bekleyiniz. Yayının gelmemesi halinde smart kartınızı çıkarıp yeniden doğru bir şekilde takınız. Sorun çözülmedi ise tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

E116      Yazılım kaynaklı smart kartın şifre çözme işlemini yapamadığı durumlarda görülebilmektedir.    Kanaldayken bir süre bekleyiniz. Yayının gelmemesi halinde smart kartınızı çıkarıp yeniden doğru bir şekilde takınız. Sorun çözülmedi ise tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz

E133-4  Bu hata mesajı, Tivibu alıcınızın sinyal alamaması durumuda görülebilmektedir Yayının gelmesi için Tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz

E18-4     Bu hata mesajı, hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermemesinden kaynaklı görülebilmektedir. Hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermeme gibi bir durumu yoksa Menü, Ayarlar, Kurulum, Tivibu Kurulum adımlarını seçerek Tivibu Kurulumu yapıp tekrar kontrol ediniz.

E19-4     Bu hata mesajı, hata alınan kanalın paketiniz kapsamında olmadığında ya da ödenmemiş fatura kaynaklı yayınların kapandığı durumlarda görülebilmektedir. Ayrıca, uydu alıcısının uzun süre açılmaması ya da kanalın uzun süredir izlenmemesi kaynaklı da görülebilmektedir.      Hata alınan kanal üzerinde bir süre bekleyiniz. Tivibu Uydu alıcınızı fişten çıkartıp takınız. (Tivibu CAM Modül müşterisi iseniz Televizyonunuzu kapatıp açınız.) Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

E20-4     Bu hata mesajı, hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermemesinden kaynaklı görülebilmektedir. Hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermeme gibi bir durumu yoksa Menü, Ayarlar, Kurulum, Tivibu Kurulum adımlarını seçerek Tivibu Kurulumu yapıp tekrar kontrol ediniz.

E21-4     Bu hata mesajı, hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermemesinden kaynaklı görülebilmektedir. Hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermeme gibi bir durumu yoksa Menü, Ayarlar, Kurulum, Tivibu Kurulum adımlarını seçerek Tivibu Kurulumu yapıp tekrar kontrol ediniz.

E30-4     Bu hata mesajı, bir süredir Tivibu kanalları dışındaki kanallarda izlenme yapıldığı durumlarda görülebilmektedir. Hata alınan Tivibu kanalında bir süre bekleyiniz. Yayın gelmez ise Tivibu uydu alıcınızı fişten çıkartıp takınız. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

E32-4     Bu hata mesajı, yayının geçici olarak kilitlendiği durumlarda görülebilmektedir.Hata alınan kanal üzerinde bir süre bekleyiniz.

E33-4     Bu hata mesajı, smart kartın takılı olmadığı ya da doğru olarak takılmadığı durumlarda görülebilmektedir. Smart kartı çip yukarı gelecek şekilde doğru olarak takınız.

E44    Bu hata mesajı, yayın ile ilgili geçici bir sorun oluştuğunda görülebilmektedir     Farklı bir kanala geçiş yapıp sonra tekrar hata alınan kanalı açınız.

E48-32  Bu hata mesajı, uydu kablolarında temassızlık olduğu durumlarda görülebilmektedir    Uydu kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz.

E49-32  Bu hata mesajı, sinyal bağlantısı üzerinde donanımsal bir arıza oluştuğunda görülebilmektedir. Sinyal kablosunda kısa devre oluşması,yağış sonrası LNB ve splitter devrelerin sıvı ile teması, LNB, kutu veya başka bir ekipmanın arızalanması ve aynı sinyal bağlantısı üzerine başka bir kutunun bağlanması durumunda da görülebilmektedir. Tivibu uydu alıcınızın arkasındaki uydu kablosunu çıkarıp kabloda bir sorun olup olmadığını kontrol edip tekrar takınız. Bu işlemden sonra uydu alıcınızı fişten çıkarıp bir süre bekledikten sonra tekrar açınız.

TİVİBU Uydu Hata Kodları” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz