TP-LİNK RE200 750Mbps WiFi MENZİL GENİŞLETİCİ KOLAY KURULUM ADIMLARI

TP-LİNK RE200, mevcut WiFi kapsama alanınızı yeni nesil 11AC WiFi teknolojisi ile genişletir. Tüm standart WiFi yönlendiricileri ile çalışır ve ulaşılması zor alanlarda daha güçlü çift bant bağlantılar oluşturarak evinizde veya ofisinizde sorunsuz bir kablosuz bağlantının keyfini çıkarmanıza olanak sağlar. Kuvvetli kablosuz sinyali ile önceden erişilemeyen alanlara veya kablo çekmenin zor olduğu alanlara kusursuz bir şekilde kablosuz sinyallerin ulaşmasını sağlar. 802.11 b/g/n ve 802.11ac WiFi cihazlar için daha hızlı erişim sağlanır. TP-LİNK RE200 ile 750 Mbps’ye kadar çıkan çift bant WiFi hızları elde edilir ve dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve kablosuz ağ uyumlu diğer cihazlar için güvenilir bağlantılar sunulur. 

TP-LİNK RE200 menzil genişletici ile sadece tek bir tuş ile bulunduğunuz alandaki wifi sinyalini çok daha geniş ortamlara ulaştırabilirsiniz. Cihaz yukarıda resimde görüldüğü gibi direkt olarak prize takıldığı için herhangi bir kablo çekme derdi oluşturmamaktadır. Cihazın kolay kurulum ve web arayüzünden kurulum olmak üzere 2 ayrı kurulumu bulunmaktadır. Eğer modeminiz üzerinde bir WPS butonu var ve mevcut sinyali birebir güçlendirmek istiyor iseniz yapanız gereken sadece kolay kurulum adımlarını takip etmek.

WPS BUTONU NEDİR? WPS BUTONU NE İŞE YARAR? BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kolay kurulumda öncelikle TP-LİNK RE200 cihazınızı elektrik prizine takarak led ışıklarının sabitlenmesini bekleyiniz. Işıklar sabitlendiğinde modeminiz üzerinde bulunan WPS butonuna 2-3sn kadar basınız.

Modem üzerinde yer alan wps butonuna bastığınızda wps ışığının yanıp söndüğü görülecektir.Kısa bir süre sonra TP-LİNK RE200 cihazı üzerinde bulunan wps butonuna aynı şekilde basınız.

Bu aşamadan itibaren RE200 üzerindeki wps ışığıda yanıp sönmeye başlayacaktır. İki cihaz arasındaki eşleşme bir süre sonra tamamlanacak ve RE200 üzerinde bulunan 2.4Ghz ve 5Ghz ışıkları yeşil olarak yanmaya başlayacaktır. Modem yanında olmanıza rağmen 5ghz ışığı yanmıyor ise modeminizin 5Ghz özelliği bulunmamakta ya da 5ghz ayarları yapılmamış olabilir.Sitemiz üzerinde modem özelliklerinizi kontrol edebilirsiniz.

2.4GHZ ve 5GHZ Wifi frekanasları Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

TP-LİNK RE200 cihazınızdan maksimum fayda sağlayabilmeniz için cihazı konumlandırdığınız alan çok önemlidir.


Cihazınız üzerinde akıllı sinyal ışıkları bulunmaktadır. Akıllı sinyal ışıkları, RE200’ün mevcut router’dan aldığı sinyalin gücünü gösterir, optimum WiFi kapsama alanı için en iyi konumu bulmanıza yardımcı olur. Yukarıdaki eşleşme ayarlarınızı yaptıktan sonra cihaz üzerinde bulunan bu akıllı ışıklara göre cihazınızın konumunu belirleyebilirsiniz. 2.4Ghz ve 5Ghz altında yanan ışıkların yeşil olduğu yerde cihazınızı konumlandırabilirsiniz.

Cihazlarınızı konumlandırdıktan sonra bilgisayarınızın sağ alt köşesinde yer alan wifi simgesi üzerine tıklayınız. Açılan kablosuz ağ listesi içerisinde modemden aldığınız sinyal ismi görülecektir. Üzerine tıklayarak aynı şifre ile bağlantı kurabilirsiniz.

CİHAZ ÜZERİNDE KABLOSUZ AĞ ADINI DEĞİŞTİREREK KULLANMAK İÇİN YA DA WEB ARAYÜZÜNDE İŞLEM YAPMAK İÇİN WEB ARAYÜZ ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

TP-LİNK RE200 750Mbps WiFi MENZİL GENİŞLETİCİ KOLAY KURULUM ADIMLARI” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz