TP-LİNK RE200 750Mbps WiFi MENZİL GENİŞLETİCİ RESİMLİ KURULUM(Versiyon1)

TP-LİNK RE200 menzil artırıcı cihazlar ile bulunduğunuz ortamdaki wifi sinyalini tak çalıştır mantığı ile istediğiniz alana taşıyabilirsiniz.Menzil arttırıcı cihaza ait detaylı teknik özelliklere aşağıdaki kolay kurulum adımlarından ulaşabilirsiniz. Kutu içerisinden çıkan TP-LİNK RE200 cihazınızı modem üzerinde bulunan wps tuşu ile kolayca kurup kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde wps butonu ile nasıl kolay kurulum yapabileceğinize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


TP-LİNK RE200 Kolay Kurulum Adımlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bazı modemlerde ne yazık ki wps butonu bulunmamaktadır. Ya da kablosuz ağ sinyalinin adını değiştirmek isteyebilirsiniz.Bu iki durumda kolay kurulum işlemi yapılamamaktadır. Modeminizde wps butonu olmadığında ya da kablosuz ağ adınızı değiştirmek istediğinizde TP-LİNK RE200 menzil arttırıcı cihazınızın web arayüz ekranına girerek ayarları yapmanız gerekmektedir.

Web arayüz ekranlarına ulaşabilmeniz için öncelikle cihazınızı elektrik prizine takınız. Bilgisayarınızın ve TP-LİNK RE200 cihazınızın ethernet girişlerini bir ethernet bağlantı kablosu ile birbirine bağlayınız.Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.0.254 yazarak enter butonuna basınız.Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak giriş yap butonuna basınız.

Açılan “Quick Setup Wizard”  bölümünde next butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda ülke kısmında “United States” bölümünü seçerek “next” butonuna basınız.

TP-LİNK RE200 cihazlarda 2.4ghz ve 5ghz olmak üzere iki ayrı wifi frekansı bulunmaktadır. Cihaz ayarlarımızı iki frekans içinde ayrı ayrı yapılandıracağız. Kullanmakta olduğunuz telefon ya da bilgisayarınızda wifi frekans alıcısı bulunuyor ise kullanabilirsiniz. Aşağıdaki ekranda modeminizden gelen 2.4ghz wifi sinyali taranacaktır. %100 olana kadar bekleyiniz.

2.4ghz ve 5ghz Wifi frekansları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni açılan ekranda ortamdaki 2.4Ghz frekansına sahip wifi sinyalleri gelecektir. Bu ekranda ana modeminizden gelen yani menzilini arttırmak istediğiniz wifi sinyali hangisi ise seçerek next butonuna basınız.

Açılan ekranda seçtiğimiz ağın ismi Main Router/AP WiFi Network Name (SSID) satırının karşısında yer alacaktır. – WiFi Security Option bölümünde bağlantı kurulan ağın şifreleme türü otomatik olarak algılanacaktır. – Fill in the WiFi Password of your Main Router/AP’nin karşısında yer alan boşluğa seçtiğiniz ağın WiFi şifresini yazmanız gerekmektedir. – Range Extender WiFi Network Name (SSID): Copy from Main Router/AP seçili olacaktır. Wireless ismini değiştirmek isterseniz, Customize seçeneğini işaretleyerek karşısında ki boşluğa kendiniz yeni bir ağ adı belirleyebilirsiniz. İsim değişikliği yaptığınızda kablosuz ağlarda ana modem wifi ismi ve yeni oluşturduğunuz menzil arttırılmış isim ayrı ayrı görülecektir.Seçim işleminizin ardından next butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda bu kezde etrafınızdaki 5ghz wifi frekansları taranacaktır.%100 tamamlanana kadar bekleyiniz.

Yeni açılan ekranda etrafınızdaki 5ghz wifi sinyalleri görülecektir. Bu ekranda modeminize ait 5ghz wifi sinyalini seçerek next butonuna basınız. Eğer aşağıdaki liste boş geliyor ise yani modeminizin 5ghz wifi özelliği yok ise “skip(I dont’t wanr to use this band) seçeneğini işaretleyerek next butonuna basarak bu adımı geçiniz.

Yeni açılan ekranda seçtiğimiz ağın ismi Main Router/AP WiFi Network Name (SSID) satırının karşısında yer alacaktır. – WiFi Security Option bölümünde bağlantı kurulan ağın şifreleme türü otomatik olarak algılanacaktır. – Fill in the WiFi Password of your Main Router/AP’nin karşısında yer alan boşluğa seçtiğiniz ağın WiFi şifresini yazmanız gerekmektedir. – Range Extender WiFi Network Name (SSID): Copy from Main Router/AP seçili olacaktır. Wireless ismini değiştirmek isterseniz, Customize seçeneğini işaretleyerek karşısında ki boşluğa kendiniz yeni bir ağ adı belirleyebilirsiniz. İsim değişikliği yaptığınızda kablosuz ağlarda ana modem wifi ismi ve yeni oluşturduğunuz menzil arttırılmış isim ayrı ayrı görülecektir.Seçim işleminizin ardından next butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda daha önce girmiş olduğunuz wifi isimleri ve şifreler görülecektir. Yazdığınız isimler ve şifrelerin doğrulunu kontrol ettikten sonra “Finish” butonuna basarak bekleyiniz.

Yaptığınız değişikliklerin aktif olabilmesi için aşağıdaki ekran %100 dolana kadar bekleyiniz.

İşlemler tamamlandığında cihazınız TP-LİNK RE200 menzil arttırıcı ayarları tamamlanmıştır. Cihaz ve bilgisayarınız arasındaki ethernet kablosunu çıkarınız.

Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde yer alan wifi simgesine tıklayınız.Açılan wifi ağ listesinde oluşturmuş olduğunuz wifi ağ adına tıklayarak bağlantınızı kurabilirsiniz.

Tebrikler cihazınıza ait kurulum adımlarınızı tamamladınız.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

TP-LİNK RE200 750Mbps WiFi MENZİL GENİŞLETİCİ RESİMLİ KURULUM(Versiyon1)” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz