TP LİNK TP W9980 MODEM KURULUMU

td-w9980

TP LİNK TP W9980 Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasında yer alan kablo bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında, modeminiz üzerinde dsl sinyali buluşmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

Modem ve bilgisayarınız arasında yer alan bağlantı şemasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz. Öncelikle web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz.

10

Açılan şifre ekranımızda kullanıcı adı ve şifre kısımlarına ”admin” yazıyoruz ve ok butonuna basarak modem arayüzümüze giriş yapıyoruz.101

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan web arayüz ekranımızda ekranından sol üst köşesinde bulunan “Quick Setup” butonuna basıyoruz.Açılan ekranda “Next” butonuna basarak ilerliyoruz.

1

Açılan sayfamıza Region bölümünde “Türkiye” Time zone alanında ise yerel saatimizi belirliyoruz ve “next” e basıyoruz.

2

Yeni açılan sayfamız bize Adsl/Vdsl bağlantı türlerinden hangisini kuracağımızı sistemin otomatik ya da manuel olarak ayar yapıp yapmadığını sormaktadır.”Yes” seçeneği ile bağlantı türümüz otomatik olarak ayarlanmaktadır. No seçeneği ile bir sonraki ekranda görebileceğiniz şekilde manuel seçim yapmanız gerekecektir

3

Bir önceki ekranda “No” seçeneğini seçtiğimizde aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi adsl yada vdsl olarak seçim yapmamız istenecektir. Eğer kullandığımız tarife Adsl ise aşağıdaki gibi ayar yapıyoruz.

4-adsl-ise

Vdsl İse aşağıdaki gibi seçim yapıyoruz.

4-vdsl-ise

Alt yapı ayarlarımızı yaptıktan sonra aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini sisteme giriş yapıyoruz. Kullanıcı adımızı sonuna servis sağlayıcımızın @domain adını eklemeyi unutmuyoruz.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adresine BURADAN ulaşabilirsiniz.

5

Nexte basıyoruz.

6

Alt yapı ayarlarımız tamamlandığında sıra geldi modemimizin kablosuz ayarlarını yapmaya. Wirelles Network Name bölümüne kablosuz ağ adımızı yazıyoruz. Password bölümüze en az 8 haneli kablosuz şifremizi belirliyoruz ve next e basıyoruz.

7

Açılan sayfada yaptığımız ayarları kontrol edeceğimiz bir özet tablo çıkacaktır. Ayarlarımızı kontrol ederek “Save” butonuna basarak kaydediyoruz.

8

Kayıt işlemimizi “Finish” butonuna basarak bitiriyoruz.

9

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz