TPLİNK ARCHER C5V FİBER MODEM KURULUMU

TPLİNK ARCHER C5V  Türk Telekom’un gpon alt yapısı olan müşterilerine kampanya kapsamında ücretsiz olarak sunduğu fiber modemlerdir. TPLİNK ARCHER C5V modemler Vdsl fiber uyumlu olup modemler olup, üzerinden ıptv, voip, usb bağlantısının yanı sıra 2,4GHz ve 5GHz olmak üzere 2 ayrı seçenekte wifi bağlantısı yapılabilmektedir.

TPLİNK ARCHER C5V ürünü, kablosuz N hızından 3 kat daha hızlı olan ve kablosuz veri aktarımın hızını 1.2Gbps seviyesine kadar çıkaran yeni nesil Wi-Fi standartı 802.11ac ile birlikte gelmektedir.
2.4Ghz bandı üzerinden 300Mbps kablosuz hızı ve kristal netliğindeki 5Ghz bandı üzerinden 867Mbps kablosuz hızı ile ARCHER C5V, HD yayınlar,online oyunlar ve diğer bant genişliği yoğun işlemler için kusursuz olarak tasarlanmıştır.

Modem üzerinde 2 adet çevir sesi alabileceğiniz Phone1 ve Phone2 portu, 4 ayrı internet çıkışı alabileceğiniz Lan portu ve 1 adet Wan portu bulunmaktadır.

Cihaz özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz.

TPLİNK  ARCHER C5V modemler fiber modem olup wan portu üzerinden alınacak sinyal ile kurulum yapılmaktadır. Eve kadar gelen fiber uçlar öncelikle evinizde bulunan farklı marka ve tiplerdeki Fiber sonlandırıcı ONT cihazlarına bağlanır. Fiber sonlandırma cihazı üzerinden alınan data sinyali TPLİNK ARCHER C5V modemin WAN portuna takılarak kurulum adımlarına geçebilir. TPLİNK ARCHER C5V cihazların kurulumu otomatik olarak Türk Telekom tarafından uzaktan yapılmaktadır. Fakat isteyen kullanıcılar kendi kurulum ayarlarını da yapabilmektedir.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin internet bağlantı ışığı sabitlenmeyecektir.

Fiber Modem Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumu için öncelikle wen tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin

yazarak oturum aç butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modem ayarlarınızı sıfırlayınız.

Şifre ekranını geçmenizin ardından standart olarak gelen modem fabrikasyon şifresi “admin” şifrenizi aşağıdaki ekranda değiştebilirsiniz. İsterseniz de herhangi bir değiliklik yapmadan Geç butonuna basarak ilerleyebilirsiniz.

Şifre ekranlarını geçeminizin ardından modem arayüz ekranınız gelecektir. Bu ekranda ekranın sol bölümünde yer alan Kolay Menü-Hızlı Kurulum seçeneklerine tıklayınız. Açılan ekranda İleri butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada servis sağlayıcınız Türk Telekom’dan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezine ulaşarak kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi temin edebilirsiniz.

Servis sağlayıcınızın çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modemi isterseniz de Türk Telekom dışında bir servis sağlayıcısında da kullanabilirsiniz. Bu işlem için kullanıcı adı bölümünün hemen altında yer alan “TTNET dışında bir servis sağlayıcısı ile kullanmak için Tıklayınız” seçeneğine tıklayınız.

Açılan ekranda servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz.Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adreslerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

İşlemlerin ardından ileri butonuna basınız.

Açılan ekranda modeminizin kablosuz ayalarını yapılandırıyor olacağız. Daha önce modem özelliklerinde bahsettiğimiz gibi modeminizin 2 ayrı wifi frekansı bulunmaktadır.wifi frekansları kullanılan cihaz ve bulunulan yere göre kapsama alanı ve kalite yönünden performans almanızı sağlaycaktır.

wifi frekansları hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlk wifi ayarımızı 2,4GHz için yapacağız.Kablosuz ağ bölümünde 2,4 ghz için bir kablosuz ağ belirleyiniz.Ağ isminizin sonunda frekans bilgisini belirten bir işaret yada isim yazmanız bağlantı sırasında işlem kolaylığı sağlayacaktır. Kanal bölümünde yine kanal modu ayarı yaparak wifi kalitenizi belirleyebilirsiniz.

Kanal modları hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Güvenlik bölümünde en az 8 haneli wifi şifrenizi belirleyerek ileri butonuna basınız.

Açılan ekranda 5 ghz için wifi ayarı yapıyor olacağız. Yine bu ekranda da yukarıda yaptıgınız ayarları tekrarlayabilirsiniz. İşlemlerin ardından ileri butonuna basınız.

Açılan ekranda yaptığınız değişikleri içeren bir özet tablo gelecektir.  Yaptığınız değişiklikleri kontrol ederek kaydet butonuna basınız.

Yaptığınız ayarlarda hata olmaması halinde aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Kontrol ederek Bitir butonuna basınız.

Daha detaylı fiber bağlantı şeması ve kurulum adımları için aşağıdaki youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

TPLİNK ARCHER C5V ACCESS POİNT AYARLARI ACCESS POİNT AYARLARI

TPLİNK ARCHER C5V FİBER MODEM KURULUMU” için 51 yorum

 • Geri bildirim: TPLİNK ARCHER C5V ACCESS POİNT AYARLARI | ZORLUTEKNOLOJİ

 • Geri bildirim: TPLİNK ARCHER C5V KABLOSUZ ZAMANLAMA AYARLARI | ZORLUTEKNOLOJİ

 • 1 Eylül 2018 tarihinde, saat 02:11
  Permalink

  Merhaba bu modem vdsl2 destekli mi ?

  Yanıtla
  • 3 Eylül 2018 tarihinde, saat 12:30
   Permalink

   Merhaba Sergen Bey,

   Evet Tplink archer c5v modem vdsl teknolojinisini desteklemektedir. Fakat modemi sadece fiber alt yapıda kullabilsiniz. Normal alt yapıda olduğu gibi telefon hattı takarak vdsl moddan yararlanamazsınız.
   iyi günler dileriz.

   Yanıtla
   • 15 Eylül 2018 tarihinde, saat 18:42
    Permalink

    Teşekkürler cevap icin. Ben ip tv kullanıyorum önceki adsl modemde 20mbps hızda hic donma olmazdi fakat bu modeme ve fiber internete geçiş yaptım 45mbps hızda donma yasıyorum be sorunu bi türlü çözemedim YouTube’da 1080p Videolar donmadan izleniyor fakat ip tv surekli donuyor bi cozum bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

    Yanıtla
 • 3 Eylül 2018 tarihinde, saat 19:46
  Permalink

  Merhabalar geçen gün evimize dediğiniz 2 cihazıda taktırdık ama internet erişimi yaklaşık 3 gündür açılmadı kullanım kılavuzunda 5 dk ye açılır yazıyor manuel kurulumda yaptım ama bir türlü internet gelmedi cihaza

  Yanıtla
  • 6 Eylül 2018 tarihinde, saat 21:47
   Permalink

   Merhaba Mehmet Akif Bey,

   Cihaz kurulumları Türk Telekom ekipleri tarafında yapılmakta olup ekip evinizde iken bağlantının gelmiş olması gerekiyordu.Teknik bir arıza yaşanmış olabilir. 444 0 375 çağrı merkezi üzerinden arıza kaydı bırakabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 7 Eylül 2018 tarihinde, saat 17:11
  Permalink

  sinyal gücü diğer modemlere göre daha iyi deniliyor ancak salonda bulunan modem diğer odalara sinyal sağlayamıyor çözümü var mı acaba

  Yanıtla
  • 7 Eylül 2018 tarihinde, saat 18:21
   Permalink

   Merhaba Lütfi Bey,

   Wifi sinyal kalitesi kanal modu frekansı ve çevresel etkenlere göre değişebilmektedir. Konu ile ilgili olarak wifi kanal modu frekansları konusundaki makalemeze BURADAN wifi çevresel faktörler konusundaki makalemizede BURADAN ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 20 Eylül 2018 tarihinde, saat 22:38
  Permalink

  Telefon tablet gibi cihazlarımı dinlenme modunda yani ekran kilitleri aktif olduktan sonra modem Wifi bağlantısını yaklaşık 10 dk sonra kesmektedir. Mail veya herhangi bir bildirimi telefonu elime alıp kilidini açana kadar alamıyorum. Kilidi açıldıktan sonra modem wifisi cihaza 5 sn gibi bir sürede geliyor. Bu modelinizin üretim hatası olduğunu düşünmekteyim telekom 2. cihazı getirdi ikiside böyle. Eğer üretim hatası değilse bir ayarı varsa yardımınızı acil olarak beklemekteyim.

  Yanıtla
  • 24 Eylül 2018 tarihinde, saat 15:09
   Permalink

   Merhaba Hasip Bey,
   Belirttiğiniz şekilde bir şikayet almadık. Fakat telefon ve tabletlerde bildiğiniz üzere wifi ayarlarında uyku modunda mobil bağlantının kesilmesi, sadece telefonun aktif olması durumunda bağlantı gibi ayarlar bulunmaktadır.Telefon ayarlarınızı gözden geçirmenizi öneririz.
   iyi günler dileriz.

   Yanıtla
   • 23 Kasım 2018 tarihinde, saat 15:26
    Permalink

    Bende de ayni problem var

    Yanıtla
   • 23 Kasım 2018 tarihinde, saat 15:41
    Permalink

    Wifi tasarruf modu kapalı bende ben ve diger baska kullanicilarda da bu durumu duydum wifi kopuyor..sonra baglaniyor

    Yanıtla
 • 23 Eylül 2018 tarihinde, saat 18:21
  Permalink

  Bu modemin wds(mesh) modu nerede acaba. Wifi sinyalini evde güçlendirmek istiyorum. Elimde airties 5750 modem var fakat iki modemi kablosuz birbirine bağlayamadım.

  Yanıtla
  • 24 Eylül 2018 tarihinde, saat 15:02
   Permalink

   Merhaba Fırat Bey,

   Modemin mesh modu bulunmuyor. Ethernet bağlantısı yardımı ile ap olarak kullanabilirsiniz. Tplink Archer c5v nasıl access point olarak ayarlanır buradan ulaşabilirsiniz.

   iyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 12:16
  Permalink

  Merhaba yukarıda belirttiğimiz ayarları telefon ya da tabletle bağlanarak yapabilir miyiz.

  Yanıtla
  • 28 Eylül 2018 tarihinde, saat 23:49
   Permalink

   Merhaba Fuat Bey,
   Evet modemin altında standart olarak gelen kablosuz ağ şifresi bulunmaktadır. Cihazınız ile bağlantı kurarak tplink archer c5v modem ayarlarınızı yapabilirsiniz.
   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 12:25
  Permalink

  Merhaba yukarıda belirttiğiniz ayarları telefon ya da tabletle bağlanarak yapabilirmiyiz.

  Yanıtla
  • 28 Eylül 2018 tarihinde, saat 23:49
   Permalink

   Merhaba Fuat Bey,
   Evet modemin altında standart olarak gelen kablosuz ağ şifresi bulunmaktadır. Cihazınız ile bağlantı kurarak tplink archer c5v modem ayarlarınızı yapabilirsiniz.
   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 28 Eylül 2018 tarihinde, saat 17:42
  Permalink

  5ghz wifi yi bir tüelü aktif edemediö. Türkçe kaynak ta yok fazla. Yardım ederseniz sevinirim.

  Yanıtla
  • 28 Eylül 2018 tarihinde, saat 23:43
   Permalink

   Merhaba Oğuzhan Bey,

   Tplink archer c5v modemlerde 5ghz ayarları yukarıda anlatıldığı gibidir. Bundan sonrası internete bağlanmaya çalıştığınız cihazın 5ghz destekleyip desteklemediği ile alakalıdır. Bağlantı kurmayı denediğiniz cihazın 5ghz desteği yok ise 2,4 ghz üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.
   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 30 Eylül 2018 tarihinde, saat 15:51
  Permalink

  ” client isolation (AP isolation) ” ayarı kullanmak istiyorum ve ” UPnP ” kapatmak istiyorum, ama modem bana izin vermiyor. Bi de modem kılavuzu nerede bulabilirim ?

  Yanıtla
  • 2 Ekim 2018 tarihinde, saat 23:20
   Permalink

   Merhaba,

   Modem kutusu içerisinde klavuz çıkmaktadır. Elinizde yok ise size yakın bir Türk Telekom müdürlüğüne giderek varsa ellerinde temin edebilirsiniz.

   iyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 30 Eylül 2018 tarihinde, saat 23:50
  Permalink

  iyi günler daha önce adsl hattımda rahatlıkla kullandığım iptv ve netflix; fibere geçip bu modemi kullanmamla birlikte sorun yaşamaktayım. normal internette sıkıntı yok ancak iptv de donmalar var netflix ise 144p veya 240p şeklinde video gösteriyor. bu arada net hızım 20-25 mpbs civarında.

  Yanıtla
 • 12 Ekim 2018 tarihinde, saat 08:44
  Permalink

  Telefonum ekran kilitleri aktif olduktan sonra modem Wifi bağlantısını yaklaşık 10 dk sonra kesmektedir. Whatsapp facebooktan herhangi bir bildirimi telefonu elime alıp kilidini açana kadar gelmiyor. Kilidi açıldıktan sonra wifiye cihaz bağlanıyor. Daha önce tilgin modem vardı ve telefonum aynı olmasına rağmen (herhangi bir ayar değişikliği yapmadım güncelleme almadım) bildirimler geliyordu. İş yerinde kullandığım adsl modem de de herhangi bir bağlantı kopma sorunu görülmüyor. Tplink c5v fiber modeminizde bu soruna yönelik bir güncelleme olacakmı?

  Yanıtla
  • 18 Ekim 2018 tarihinde, saat 13:59
   Permalink

   Cihazınız apple ise 12.0.1 güncellemesini ve bağlantınızı 2.4 Ghz olarak değiştirmenizi tavsiye ederim.Bu değişikliklerden sonra sorunum kalmadı.

   Yanıtla
 • 13 Ekim 2018 tarihinde, saat 22:15
  Permalink

  Kolay gelsin, modem ayarlamarlından yazılım güncelleme bilgisine ulaşamadım sanırım merkez üzerinden güncelleme almakta. Tarayıcıda ara ara sayfalara girerken bazen 10 saniyeli kısa aralıklarla internet bağlantısı yok no error connection hatası alıyorum (bütün tarayıcılarda geçerli). Yazma yeri burası mı bilmiyorum modemin yazılımında küçük bir bug fixes yapılması gerek bu sorunu buramı yazıyoruz yoksa size mi yazıp ilgileniyor musunuz bilmiyorum.

  Yanıtla
  • 14 Ekim 2018 tarihinde, saat 10:02
   Permalink

   Merhaba Veysel Bey,

   Tplink Archer C5V modemler uzaktan yönetim ile güncellenebilmektedir. Söylemiş olduğunuz sorunun için Tplinkten destek alabilirsiniz.

   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 21 Ekim 2018 tarihinde, saat 20:30
  Permalink

  Merhaba türk telekomun verdiği tılgın modemi kullanıyorum online oyunlarda çok sıkıntı yaşıyorum ve wifi çekim gücü oldukça düşük. Bu tp link modemle değişim talep etsem değiştirirlermi

  Yanıtla
  • 21 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:52
   Permalink

   Merhaba Fahri Bey,

   Oluşan arıza durumlarında ilgili Türk Telekom Müdürlük stoklarında yer alan hangi modem var ise o kullanılmaktadır. Wifi konusunda yaşamış olduğunuz bir sorun var ise çağrı merkezi kanalından bırakacağınız bir arıza kaydı ile modem değişim talebinde bulunabilirsiniz.
   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 25 Ekim 2018 tarihinde, saat 16:23
  Permalink

  Merhaba
  Banada aynı modem geldi Türk Telekomdan yarım saatte bir yada 1 saatte bir kopma oluyor 15 saniye sonra geri geliyor. Bunun sebebi ne olabilir.

  Yanıtla
  • 25 Ekim 2018 tarihinde, saat 17:19
   Permalink

   Merhaba Mehmet Bey,

   Kopma kablosuz ağınızda mı dsl sinyalinde mi yaşanıyor. evinize kadar fiber bağlantı geldiği için dsl tarafında kopma yaşamanız gerekiyor. kontrol edebilir misiniz. wifi üzerinde kopma var ise etrafınızdaki sinyal kesici durumları kontrol etmenizi öneririz.Konu ile ilgili daha önce yazmış olduğumuz wifi bağlantısını etkileyen çevresel faktörler makalesini okuyabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 30 Ekim 2018 tarihinde, saat 18:12
  Permalink

  İnternet bölümünde kırmızı ışık yanıp sönüyor açılmıyor

  Yanıtla
  • 31 Ekim 2018 tarihinde, saat 18:36
   Permalink

   Merhaba Ayşegül Hanım,

   Modeminiz ıp almıyordur. Eğer özel bir ayarınız yok ise modem arkasında bulunan power ve reset tuşlarına aynı anda 10 sn kadar basılı tutarak modeminizi resetleyebilirsiniz. Modemler yazılımları gereği otomatik kurulum deneyecektir. Sorun devam ediyor ise çağrı merkezinden yerinde destek alabilirsiniz.

   iyi çalışmalar..

   Yanıtla
 • 4 Kasım 2018 tarihinde, saat 18:52
  Permalink

  merhaba
  yönlendirme ayarları -> port yönlendirmeden bilgisayarım local adresi ile port açıyorum fakat portun çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğimde malesef çalışmıyor. Herhangi bir sunucu veya ğa tarama sistemi ile bağlanamıyorum acaba tam olarak port açımı nasıl

  Yanıtla
 • 21 Kasım 2018 tarihinde, saat 06:24
  Permalink

  Merhabalar benim şöyle sorunum var, bu modemden bende de var internetim bağlantım var kopma da yok dünkü internet kesintisinden sonra internet gelince benim Modem üzerinde bulunan internet ışığı 2 saniye mavi 1 saniye sarı ışık yanıyor ama internete girebiliyorum sadece yök ün tez sayfasına erişemiyorum normal mobil internetle ise bu yök ün tez adresine girebiliyorum 2 gündür böyle bir problemim var… Müşteri temsilcisi bir şey anlamıyor… Ne yapmalıyım…

  Yanıtla
  • 22 Kasım 2018 tarihinde, saat 22:22
   Permalink

   Merhaba Habib Bey,

   Erişim sağlayamadığınız sayfanın linkini buraya yazar mısınız. Kontrol edelim.

   iyi çalışmalar..

   Yanıtla
 • 21 Kasım 2018 tarihinde, saat 11:59
  Permalink

  Kardeşimin archer c5v modemini kendim kullanmak istiyorum. Ben türknetliyim bir probem olur mu ve vdsl2 uyumu var mı? Vdsl2 ile 35mbit hız veriyorlar, bir problem yaşar mıyım? Teşekkürler
  hasdriver50@gmail.com
  Hikmet sürücü

  Yanıtla
  • 22 Kasım 2018 tarihinde, saat 22:20
   Permalink

   Merhaba Arif Bey,
   Bulunduğunuz adres için Türknetten başvuru yaptıgınızda Türktelekom ekipleri bu yada buna benzer diğer fiber modemlerden evinize bağlantı yapacaktır.Kullanım yapabilirsiniz. Modem fiber vdsl uyumlu olduğu için sadece fiber alt yapıda kullanabilirsiniz.
   iyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 29 Kasım 2018 tarihinde, saat 20:00
  Permalink

  Merhabalar, mevcut olarak archer c5v modemi kullanmaktayım. Modem üzerinde hat değerlerimi (SNR Margin, Hatalar, Mevcut hız, Maksimum hız) görebileceğim kısmı bir türlü bulamadım. Bu konu hakkında bir yönlendirme yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 • 4 Aralık 2018 tarihinde, saat 15:23
  Permalink

  Merhabalar, archer c5v modemde İPTV ayarlarını nasıl yapmamız gerekiyor. konu ile ilgili herhangi bir bilgi bulamadım. Detaylı bir şekilde anlatırsanız bir çok kişinin işine yarayacak bir konu olacak. teşekkürler…

  Yanıtla
 • 8 Aralık 2018 tarihinde, saat 15:23
  Permalink

  Merhaba, iPhone X kullanıyorum ve bir sorunum var. Evde iki tane ağ var bir tanesi 2.4 ghz ve telefonu buna bağladığımda hiç bir sıkıntı yaşamadan kullanabiliyorum ancak 5 ghz olan ağa bağlandığımda ise telefonu kilitlendikten yaklaşık 5 dk sonra telefonum ağdan düşüyor ve tekrar uyandırınca hemen bağlanıyor. Telefonun ağ ayarlarını sıfırladım çözüm bulamadım, telefona iTunes üstünden temiz kurulum( güncelleme) yaptım çözüm bulamadım, modem arayüzünden bişeyler yapmaya çalıştım( kanal ve aralıkların hepsini otomatik) yine çözüm bulamadım. yardımcı olabilir misiniz ?

  Not: evde samsung a5 var o hiç bir şekilde 5 ghz ve 2.4 ghz olan ağdan düşmüyor.

  Yanıtla
 • 14 Aralık 2018 tarihinde, saat 12:01
  Permalink

  Merhaba,
  Türktelekom şu anda Tilgin Modem verdi, performansından fazla memnun değilim, Tp Link Tekniek özellik olarak daha iyi gözüküyor. Web de karşılaştırma tam göremedim. Benim öğrenmek istediklerimi aşağıda belirttim, bilgi verebilirseniz sevinirim.
  İyi Çalışmalar

  1-Tilgin zaman zaman resetlemem gerekiyor (hantallaşıyor), Tp Link in işlemcisi performansı Tilgin e göre nasıl,
  2-Tilgin WiFi performansı oldukça yetersiz, bunun wifi performansı tilgin e göre nasıl.
  Türktelekom yetkililereine göre Tilgin daha az sorunluymuş, hiç mecaraya girmeyeyim mi?

  Yanıtla
  • 14 Aralık 2018 tarihinde, saat 13:33
   Permalink

   Merhaba Ahmet Bey,

   Tplink archer c5v modemlerin performansı diğer modemlere göre daha üstün özelliktedir. Özellikle wifi konusunda tılgın modemlerde yaşanan sorunlar Tplink archer c5v modem ile 2,4Ghz ve 5Ghz lik wifi sinyali ile giderilmiştir.

   TPLİNK ARCHER C5V ürünü, kablosuz N hızından 3 kat daha hızlı olan ve kablosuz veri aktarımın hızını 1.2Gbps seviyesine kadar çıkaran yeni nesil Wi-Fi standartı 802.11ac ile birlikte gelmektedir.
   2.4Ghz bandı üzerinden 300Mbps kablosuz hızı ve kristal netliğindeki 5Ghz bandı üzerinden 867Mbps kablosuz hızı ile ARCHER C5V, HD yayınlar,online oyunlar ve diğer bant genişliği yoğun işlemler için kusursuz olarak tasarlanmıştır.

   Yanıtla
 • 17 Aralık 2018 tarihinde, saat 19:24
  Permalink

  Türk Telekomun verdiği bu fiber modemden bende de var. LG telefonda uykuda bağlantı kesiliyor (açılınca bağlanıyor ve bildirimler geliyor), bazı siteler hiç açılmıyor, fizy’ye giriş yapılmıyor. Tüm bu sorunlar mobil internette yok. Resetlemek çözüm olmadı. Muhtemelen güncellemeyle çözülmesi gerekiyor. Ama bu modeme destek veren kim belli değil. TPLink biz vermiyoruz diyor

  Yanıtla
 • 2 Ocak 2019 tarihinde, saat 01:17
  Permalink

  Bu modemden bende de var yukarıda anlatılan sorunların aynısını yaşıyorum oyunlarda kopmalar hat safhada ama herhangi bir hız testinde her şey normal gösteriyor. Anlık kopmalar yaşıyorum bazen bazı sitelere girmiyor. sanırım yazılımsal bir sıkıntısı var inş. yetkililer sesimizi duyar…

  Yanıtla
 • 16 Ocak 2019 tarihinde, saat 18:14
  Permalink

  Rica etsem bu modemin iptv ayarlarını gösterebilir misiniz. Ben lan3 kablolu bağlantı kurdum digitürk kutusuna ancak modem üzerinden iptv desteği ile ilgili bir ayar yapmama izin verilmiyor.

  Yanıtla
 • 20 Ocak 2019 tarihinde, saat 22:09
  Permalink

  selamlar ben archer c5v de MTU ayarının yerini bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 • 20 Mart 2019 tarihinde, saat 18:39
  Permalink

  Merhaba.

  GPON Fiber kullanmaya başladık binamızda. zyxel bir router takıldı. Sorun yok gibi görünüyor. Ama kullanmak istediğim 5 ghz ve ac mode yok.
  Başka bir router alsam sadece kullanıcı adı ve şifre ile bu yeni alacağım router’i kullanmaya başlayabilirmiyim.

  Saygılar

  Yanıtla
  • 20 Mart 2019 tarihinde, saat 22:00
   Permalink

   Merhaba Engin Bey,

   Gpon sistemlerde modem konfigrasyonu servis sağlayıcılar tarafından uzaktan yönetilmektedir. Çevir sesi ve modem güncellemeleri uzaktan yapılmaktadır. Servis sağlayıcınızın verdiği modemi değiştirmeniz durumunda modemi servis sağlayıcınız üzerinden köprü moduna aldırmanız aynı zamanda modem içerisinde de köprü modu ayarları yapmanız gerekmektedir. Köprü moduna alınan modemlerde çevir sesi bağlantısı çalışmamaktadır. Modeminizi köprü moduna aşağıdaki ayarları uygulayarak alabilirsiniz.
   ZYZEL VMG8324-B10A KÖPRÜ MODU AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

   Yanıtla
 • 3 Mayıs 2019 tarihinde, saat 15:26
  Permalink

  Bende de aynı problem var. Diğer modemlerde bu problemi yaşamıyorum. Sorun kesinlikle modemde. Çözümü bulan varsa bilgilendirirse sevinirim.

  Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz