TPLİNK ARCHER C5V KABLOSUZ ZAMANLAMA AYARLARI

 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet servis sağlayıcıları da müşterilerine yenilenen teknolojilere uygun modem sunmaya devam etmektedir. Sunulan modemler günümüz teknolojisinde genellikle fiber destekli ,geniş wifi kapsama alanına sahip çeşitli özellikleri üzerinde barındıran modemlerden oluşmaktadır.

Bu son teknoloji ürünlerden Türk Telekom servis sağlayıcısı tarafından müşterilerine ücretsiz olarak sunulan modemler arasında TPLİNK ARCHER C5V modemide yerini almıştır. TPLİNK ARCHER C5V Modem ile evinize kadar gelen fiber bağlantı sinyali ile yüksek hızları deneyimler iken çeşitli birçok özelliğide kullanabilmeniz mümkündür.

Bilindiği üzere siz kapatmadığınız sürece modeminiz açık olduğu her an wifi sinyalinizde açıktır. Bu durum kimi zaman bilginiz dışında kullanımların da önünü açmaktadır. İşte bu durum için TPLİNK ARCHER C5V modem üzerinde bulunan yazılım ile modeminizin wifi özelliğini istediğiniz zamana göre kapatıp açmanız  mümkündür. Bu özellik ile çocuklarınızın ya da çalışanlarınızın sizin istemediğiniz saatlerde wifi bağlantısı kurmasını engeleyebilirsiniz.Bu işlem için son derece kolay bir kaç adımı sizler için hazırladık.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin

yazarak giriş yapınız. Daha önce bu şifreyi değiştirmeniz halinde modeminizi resetleyerek kurulum adımlarını yeniden yapmalısınız.

TPLİNK ARCHER C5V MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 

 

Kullanıcı adı ve şifre ekranını geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında ekranında sol bölümünde yer alan KABLOSUZ-Kablosuz Zamanlama sekmelerine tıklayınız.

Açılan ekranda kablosuz zamanlama etkin seçeneğini işaretleyiniz. Zamanlama özelliğini açtığınızda ne zaman, hangi gün, hangi hafta gibi istediğiniz zaman dilimlerini seçebilmeniz mümkündür.

 

Aşağıdaki örneğimizde her hafta, hafta içi günlerde sabah 08:00 ile 18:00 arasında wifi sinyalimizin kapalı olmasını gösteren bir seçim yaptık. Seçim işleminden sonra önce ekle butonuna sonrasında ise kaydet butonuna basınız.

 

 

Bu işlemleri değişik gün ve saatlere göre seçerek kendi ebeveyn güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Tabi bu işlemi yaparken ethernet kablosu ile bağlantı kurulabileceğinide unutmamalısınız.

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek güncel teknolojiler hakkında ilk bilen siz olabilirsiniz.

ZorluTeknoloji Facebook Adresimiz

ZorluTeknoloji Twitter Adresimiz  

ZorluTeknoloji İnstagram Adresimiz

TPLİNK ARCHER C5V KABLOSUZ ZAMANLAMA AYARLARI” için bir yorum

  • 16 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:03
    Permalink

    Cep telefon ekran kapali bekleme modunda bildirim alamiyorum. Telefon tuş kilidi açınca Wifi baglanti kopmus bir kac saniye sonra bağlanıyor ve bildirimleri görmüş oluyorum.

    Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz