TPLİNK TD-8840T RESİMLİ MODEM KURULUMU

*ADSL Servisi üzerinden İnternet Erişimi ve kablolu Network paylaşımı.En son ADSL standartları, 24Mbps’ye kadar süper hızla karşıdan veri indirme.Dahili Güvenlik Duvarı ile İnternet ataklarından korunma ve dahili 4 port switch ile ağ paylaşımı.Kullanıcıların ve uygulamaların farklı ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitli QoS ilkeleri.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulumana geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arızası bağlantılarınızın doğru olarak yapılandırıldığından emin olunuz. Modem ve bilgisayar arızası bağlantıların hatalı yapılması modeminizin dsl ışığının yanmamasına modeminizin buluşmamasına yol açacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1  yazarak enter butonuna basınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin 

yazarak giriş yap butonuna basınız. Şifenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranın geçmenizin ardında modem arayüz ekranı açılacakktır. Bu ekranda ekranın sol bölümünde yer aşan QUİCK SETUP sekmesine tıklayınız.Açılen ekranda NEXT butonuna basarak ilerleyiniz.

Yeni açılan ekranda VPI:8  VCI:35  Yazarak NEXT butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda Türkiye alt yapı değerlerimiz olan PPPOE seçerek NEXT butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezine ulaşarak temin edebilirsiniz.

Tüm servis sağlayıcılara ait çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren  @domain adınızı yazamyı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazamanızın ardından NEXT ileri butonuna basarak ilerleyiniz.

Yeni açılan ekranda yukarıda yapmış olduğunuz değişklikleri görüyor olacaksınız. Girdiğiniz bilgilerde hata yok ise SAVE butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Son olarak FİNİSH butonuna basarak ayarlarınızı tamamlayınız.

Tebrikler TPLİNK TD-8840T MODEM KURULUMU nu tamamladınız. Modem arayüz ekranlarını kapatarak internet bağlantısı sağlayabilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz