TPLİNK TD-W8960N DSMART MODEM KURULUMU

TP-Link TD-W8960N 300Mbps ADSL2 + Modem/Router, EWAN, VPN, 2x5DBi Anten WPS

  • ADSL 2/2+ Modem, Kablosuz N Access Point ve 4-Port Router,tek bir cihazda toplanmıştır.
  • 300Mbps’e kadar kablosuz N hızı, online oyun, internet görüşmeleri ve hatta HD video streaming gibi yoğun olarak bant genişliği tüketen veya kesilmelere duyarlı uygulamalar için idealdir.
  • Ethernet WAN (EWAN), Kabloya, VDSL’e veya Fiber modemlere bağlantı için başka bir geniş bant bağlantı seçeneği sunmaktadır
  • Canlı Ebeveyn KOntrolü, ebeveynlere veya yöneticilere çocukları veya çalışanları için sınırlanmış erişim politikaları oluşturmalarına izin vermektedir.
  • Şirketin ağı ile eviniz veya şube arasındaki güvenli bağlantı için IPSec VPN tünellerini desteklemektedir.

Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Bu aşamalara gelmeden önce modem ve bilgisayarınız arasında bağlantının doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl/internet ışığı yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki bağlantı şemasına uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.Modem arayüzü ingilizce olduğu için kurulum adımlarınız ingilizce arayüz üzerinden inceleyeceğiz.

TPLİNK TD-W8960N Türkçe Arayüz Ekranına Buradan Ulaşabilirsiniz

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında;

Username:admin

Password:admin

yazarak Log in butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arka yüzünde yer alan reset butonuna basarak modeminizi fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı açılacaktır. Modem arayüzünde ekranın sol bölümünde yer alan Qucik Setup menüsüne tıklayınız.Açılen ekranda Next butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada ilk satırda yer alan Chose WAN Type ADSL WAN bölümünü seçiniz. Bu bölüm dışardan gelen telefon hattı (RJ11 kablo) modemin line girişine takıldığı durumda geçerldir. Seçim işleminizin ardından Next ileri butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada Contry bölümünde Turkey seçiniz. ISP bölümünde kullanmış olduğunuz servis sağlayıcıyı seçerek ayarların otomatik olarak gelmesini sağlayabilirsiniz. Ya da seçenekler arasında yer alan Other seçeneğini seçerek alt yapı ayarlarını manuel olarak kendiniz seçebilirsiniz.

Biz kurulum işlemlerimizi Dsmartnet’e göre yapacağımız için seçenekler arasında Dsmart’ı seçtik.

Mauel kurulum yapamanız durumunda Türk Telekom alt yapı değerleri Wan Link Type PPPOE Vpı:8 Vcı:35 ve Encapsulation Mode LLC/Sanp Bridgingdir.

PPP User Name bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adınızı yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayız. Hatalı yazılması durumunda modeminiz kullanıcı adı ve şifre hatası vereceği için ıp almayacaktır.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

PPP Password alanına yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifrenizi giriniz.

PPPOE Servis Name bölümü opsiyonel dir. Buraya bir isim yazamayabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin ardından Next butonuna basınız.

Yukarıdaki adımlarda modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Şimdi sıra modeminizin kablosuz ayarlarını tamamlamaya geldi.

TPLİNK TD-W8960N DSMART KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Açılan ekranda Wireless Network Name alanında bir kablosuz ağ adı belirleyiniz.

Wireless Network Key alanında ise kablosuz ağınız için bir şifre oluşturunuz. Oluşturacağınız şifre enaz 8 en çok 63 karakterden oluşmalıdırç

Seçim işlemlerinizin ardından Next butonuna basınız.

Yani açılan ekranda yukarıda yaptığınız değişiklikleri içeren bir özet tablo gelecektir. Kontrollerinizi yaptıktan sonra hata var ise Back butonu ile geri dönebilirsiniz. Hata yok ise Confirm butonun basarak ayarlarınızı tamamlayınız.

Tebrikler TPLİNK TD-W8960N Modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Arayüz ekranlarınızı kapatarak internet dünyasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek güncel teknolojiler hakkında ilk bilen siz olabilirsiniz.

ZorluTeknoloji Facebook Adresimiz

ZorluTeknoloji Twitter Adresimiz  

ZorluTeknoloji İnstagram Adresimiz

Yukarıdaki hesaplarımızdan bizi takip etmeyi, makalarimiz paylaşmayı unutmayınız…

Youtube Kanalımıza Abone Olarak Modem Kurulum Videolarımızı izleyebilirsiniz.

TPLİNK TD-W8960N DSMART MODEM KURULUMU” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz