TPLİNK TD864W MODEM KURULUMU

TpLink Markası Türkiye’de birçok servis sağlayıcı ve perakende satıcılar aracılığı ile çeşitli modellerde kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Çok çeşitli sayıda model ve özellik ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran TpLink pazarda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bugünkü yazımızda size TPLİNK TD864W modem kurulumu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Modem kurulumuna geçmeden önce bilgisayarınız ile modem arasında bir Ethernet bağlantı kablosu olmasına ve diğer kablo bağlantılarının tam olarak yapılmasına dikkat ediniz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminize sinyal ulaşmayacağı için devre buluşmayacaktır.

Bilgisayar ve Modem Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

TPLİNK TD864W modem kurulumu nasıl yapılır?

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem şifre ekranına ulaşınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı: admin şifre: ttnet yazarak giriş butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reste butonuna basarak ayarlarınızı sıfırlayınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Gelen yeni şifre ekranında isterseniz modem arayüz şifrenizi değiştirebilirsiniz. Biz değiştirmeden geçiyoruz.

Açılan modem arayüz ekranında “Kurulum” menüsüne tıklayınız.

Açılan yeni sayfada ekranın sol bölümünde yer alan “WAN” sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada modem ayarları hazır halde gelecektir. Biz kendi kullanıcı adı ve şifre bilgilerimizi gireceğimiz için yeni bir wan arayüzü ekleyeceğiz. Açılan ekranda VPI:8 VCI:35 KANAL MODU:PPPOE ENKAPSULASYON:LLC seçiniz.Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. En alt bölümde yer alan Ekle Butonuna basınız. Ekle butonuna bastığınızda yaptığınız ayarlar WAN arayüz tablosuna gelecektir. Gelmiyor ise ok ile gösterdiğimiz diğer pppoe wan ayarını sistemden siliniz.

Farklı bir servis sağlayıcı kullanıyor iseniz kullanıcı adı ve şifre ekranının altında yer alan “TTNET dışında bir servis sağlayıcı ile kullanmak için Tıklayınız” bölümüne tıklayarak farklı servis sağlayıcılarında da bu modemi kullanabilirsiniz.

Diğer servis sağlayıcıların da kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişen @domain adınızı yazmayı unutmayınız. 

Tüm Servis Sağlayıcılara Göre Domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Şimdi kablosuz ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Ekranın sol bölümünde yer alan “WLAN” sekmesine tıklayınız. Açılan alanda “Temel” sekmesine tıklayınız. “SSID” bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz ağ adını yazınız ve değişiklikleri uygula butonuna basınız.

Kablosuz şifre işlemleri için Güvenlik sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda PSK anahtarı bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve değişiklikleri uygula butonuna basınız.

Modem kurulumunu tamamladınız. Daha detaylı kurulum adımlarına aşağıdaki youtube kanalımız üzerinden ulaşabilirsiniz

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz