TPLİNK TL-WA701ND, WA801ND,WA901ND ACCESS POİNT KURULUMU

Bugün ki yazımızda Tp Link markasının en çok satan ürünlerinden olan    TPLİNK TL-WA701ND, TPLİNK TL-WA801ND,TPLİNK TL-WA901ND ACCESS POİNT modellerini diğer TpLink kurulumlarında anlattığımız gibi sizlere aktarmaya çalışacağız. Bu 3 modelimiz için web arayüzümüz bire bir aynı olduğu için aynı sunumdan yararlanabilirsiniz.

TPLİNK TL-WA701ND ACCESS POİNT KURULUMU,   TPLİNK TL WA801ND ACCESS POİNT KURULUMU,  TPLİNK TL WA901ND ACCESS POİNT KURULUMU

Öncelikle Ayarlarımızı yapabilmemiz için access point cihazımızı bir ethernet kablosu yardımı ile sabit bilgisayara bağlıyoruz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.0.254 yazarak şifre ekranımıza ulaşıyoruz.Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre olarak admin yazarak modemimizin web arayüzüne ulaşıyoruz.

Açılan web arayüzünde ekranın sol bölümünde yer alan “Quick Setup” sekmesine tıklayarak next butonuna basıyoruz.

Yeni açılan sayfamızda ülke olarak bulunduğumuz ülkeyi seçerek next butonuna basıyoruz.

Bu sayfada router cihazımızı hangi amaç ile kullanmak istiyor isek o seçeneği seçiyoruz. Biz bu yazımızda Access point  kurulumu anlatmayı tercih ettik.Seçenekler arasından “Access Point” seçeneğini seçiyoruz ve Next seçeneğine tıklıyoruz.

Yeni sayfamızda access point cihazımız ile oluşturacağımız kablosuz ağımıza bir isim (ssıd) veriyoruz.

Güvenlik security mode bölümünde Wpa-Psk/Wpa2-Psk seçiyoruz. Kablosuz şifre alanına kablosuz ağınız için oluşturacağınız en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi yazıyoruz. Burada oluşturacağınız şifre ağınızın güvenliği için son derece önemlidir.

Ağ adı ve şifre belirledikten sonra nexte basıyoruz.

Açılan sayfamızda sabit modemimizden bir ıp ile access pointe bağlantı kurduğumuz için “static ıp” seçeneğini seçiyoruz ve nexte basıyoruz.

Ayarlar bölümü için son aşama olan Finish butonuna basarak ayarlarımızı tamamlıyoruz.

Bütün bu ayarlarımızı access point cihazımızı sabit bir bilgisayara ethernet bağlantısı yardımı ile bağlantı kururak yaptık. Artık access pointimiz ile bilgisayarımız arasındaki bağlantıyı keserek bilgisayarımızdan söktüğümüz ethernet bağlantısını aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi sabit modemimizin ethernet girişine takarak kablosuz ağımızın keyfini çıkarabiliriz.

TPLİNK TL-WA701ND, WA801ND,WA901ND ACCESS POİNT KURULUMU” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz