TÜRK TELEKOM ARIZA TEYİT SÜRECİ

178 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin en büyük servis sağlayıcısı konumunda yer alan Türk Telekom yaklaşık 47 milyon müşterisi ile Türkiye de her iki kişiden birine doğrudan ya da dolaylı olarak dokunmuş durumdadır. Müşteri portföyünün oldukça geniş olması, müşteri memnuniyeti açısından, verilen hizmetinde bir o kadar kaliteli ve sürdürülebilir olmasını gerektirmektedir.

Bazı durumlarda evimizde,iş yerimizde telefon makinesi arızası, modem arızaları ya da alt yapıdan kaynaklı iç tesisat arızaları oluşabilmektedir. TÜRK TELEKOM SABİT TELEFON ARIZA KAYDI SÜRECİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ Bu gibi durumlarda oluşturacağımız bir arıza kaydı ile Türk Telekom ekiplerinin dışarıdan müdahalesi ya da evinize gelerek yerinde teknik destek (elit hizmet) vermesi ile arızalarınızı kolayca giderebilirsiniz.

TÜRK TELEKOM ELİT HİZMET VE ÜCRET BİLGİSİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bıraktığınız arıza kaydınıza istinaden Türk Telekom ekipleri gerekli kontrolleri yaparak arızanızı giderecektir. Ekiplerin ilgili adresten ayrılması ve arızanızın kapatılmasının ardından arıza teyit süreci başlamaktadır.

PEKİ TÜRK TELEKOM ARIZA TEYİT NE DEMEKTİR ? TÜRK TELEKOM ARIZA TEYİT SÜRECİ NEDİR? TELEFON ARIZA TEYİT, İNTERNET ARIZA TEYİT, ARIZA TEYİDİ NEDİR? MÜŞTERİ HİZMETLERİ ARAMASI? IVR ARAMASI

Arıza teyit müşteri tarafından bırakılan arıza kaydına istinaden kontrol edilen arızanın devam edip etmediğinin ilgili birimlerce kontrol edilmesi ve yeniden canlandırılması ya da sonlandırılması sürecidir. Türk Telekom müşteri deneyimi açısından oldukça öneme sahip olan arıza teyit süreci ile kullanıcıların sorunlarının kalıcı olarak giderilmesi hedeflenmektedir.

Arıza teyit sürecinde; Türk Telekom ekipleri tarafından arızanızın giderilmesi sonrasında arıza kaydınızın kapatılmaktadır.Kapatılan kaydın sonrasında Türk Telekom çağrı merkezi ya da IVR sesli yanıt sistemi bırakılan iletişim numarası üzerinden arama gerçekleştirmektedir. Bırakılan iletişim numarasından kullanıcıya ulaşılamaz ya da kullanıcı yeniden çağrı merkezini aramaz ise arıza 48 saat içerisinde olumlu teyit edilerek kapatmaktadır. Bırakılan iletişim numarasından kullanıcıya ulaşılabilir ise arızanın giderilip giderilmediği bilgisi sorulur. Arıza giderilmiş ise açılan kayıt olumlu teyit edilerek kapatılır. Arıza giderilmemiş sorun devam ediyor ise arıza olumsuz teyit edilerek arızanın yeniden Türk Telekom ekiplerince kontrol edilmesi için geri gönderilir.

Arıza teyit süreci bu aşamalardan oluşmaktadır. Sizde arızanızın durumuna göre kayıt oluşturabilir gerekli kontrollerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM ONLİNE İŞLEM MERKEZİ ÜZERİNDEN ARIZA KAYDI OLUŞTURMA ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ


Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz