Türk Telekom Elit Hizmeti ve Ücret Bilgisi

Türk Telekom Elit Hizmeti Nedir? Türk Telekom Elit Hizmeti Ücreti Ne Kadardır? Türk Telekom Eve Kadar Arıza Servisi Var mıdır? Elit Ekip Nedir? Yerinde Teknik Destek Hizmeti Nedir? Türk Telekom Arıza Servisi Var mıdır? Türk Telekom internet servis sağlayıcısı üzerinden, internet bağlantısı satın alan  kullanıcıların sahip olduğu en önemli avantajların başında, hiç kuşkusuz arıza ve bakım süreçleri gelmektedir. Oluşabilecek teknik bir arıza durumunda Türk Telekom ekiplerinin eve kadar gelerek arızaya müdahale edebilmesi kullanıcılar için bir avantajdır. Normal şartlarda internet ve telefon hizmetlerinde Türk Telekom sorumluluk alanı, bina girişlerinde ya da bina ankastrelerinde bulunan lokal kutulara kadardır.

Alt yapı gerektiren elektrik ve su hizmetlerinde olduğu gibi Türk Telekom bina girişine kadar internet bağlantı sinyalini çalışır şekilde getirmektedir. Türk Telekom bina lokal hattından sonraki müşteri ankastresi ve iç tesisat kullanıcı sorumluluk alanına kalmaktadır. Bina girişine kadar ücretsiz olarak getirilen alt yapı hizmeti iç tesisatta arıza olması durumunda elit hizmet kapsamında ücretlendirilerek giderilebilmektedir.

Peki Türk Telekom Elit (Evde İnternet) Hizmeti Nedir?

Türk Telekom Elit Hizmeti; Müşteri sorumluluğunda kalan konut/işyeri arızalarının, müşterinin adresinde tespit edilmesini, çözüm önerilerinde bulunulmasını ya da arızanın giderilmesi için belirli koşullarda teknik destek sağlanmasını içeren ve ücretli olarak sunulan servistir.

Müşteri Sorumluluk Alanına Kalan Durumlar;

  • Modem Kurulum
  • Modem Konfigurasyon
  • Modem Arızası
  • Ankastre Arızası
  • İç Tesisat Arızası
  • Splitter Arızası

İnternet ya da telefon hizmetinden yararlanan müşteri yaşamış olduğu herhangi bir arıza durumunda öncelikle kendi iç bağlantı kontrollerini yapması gerekmektedir.

Modem Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Ev içi bağlantıların yukarıdaki şemaya uygun olması durumunda yine de bağlantı sağlanamıyor ise online işlem merkezi  gibi Türk Telekom arıza kayıt servisleri üzerinden ya da 4441444 Türk Telekom Çağrı merkezi üzerinden arıza kaydı bırakılmalıdır.

Türk Telekom Telefon Arıza Kayıt Servisleri Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.

Çağrı merkezi aranıldığında iki çeşit elit hizmeti sunulmaktadır.

1-Müşteri çağrı merkezini arar. Yaşamış olduğu arıza durumuna göre hattı müşteri temsilcisi ya da sesli yanıt sistemi tarafından kontrol edilir ve arıza durumuna göre kayıt oluşturulur. Türk Telekom ekibi kendisine gelen arıza kaydı için müşteri adresine kadar gerekli kontrolleri yapar. Bina lokal kutusuna kadar Türk Telekom kaynaklı herhangi bir arıza yok ise Türk Telekom ekibi müşteri ile görüşme gerçekleştirir. Arızanın yukarıda saydığımız şekilde müşteri sorumluluk alanına kaldığı bilgisi müşteriye iletilir. Müşterinin elit hizmetini kabul etmesi durumunda aşağıdaki elit ücretleri kapsamında kontrol edilebileceği bilgisi iletilerek arıza kontrolüne devam edilir. Türk Telekom ekibinin belirli şartlar ve kısıtlarda arıza kontrolü sonrasında elit hizmet verilebilecek durumda ise arıza giderilerek müşteriye çalışır şekilde teslim edilir. Yapılan işleme göre elit Elit (Evde İnternet) Hizmet sözleşmesi tutulur. Ya da Digital imza alınır. 

Arıza giderilemeyecek durumda ise bilgilendirme yapılarak bir elektrikçiden destek alması için yönlendirme yapılır.

2-Müşteri çağrı merkezini arar. Yaşamış olduğu arıza durumuna göre hattı müşteri temsilcisi tarafından kontrol edilir. Müşteri çağrı merkezinden açılacak arıza kaydına istinaden bir randevu talebinde bulunur. Müşterinin randevulu arıza kaydı talebine istinaden, randevulu arıza kaydı oluşturulur. Yani müşteriye gidecek Türk Telekom ekibinin tarih ve saatinin müşterinin istediği tarihte ve saatte geçekleşmesi talebi oluşturulur. Bu durumda aşağıdaki elit ücretlerine artı olarak elit ücret servis ücreti faturaya eklenir. Örneğin müşteri arıza kaydına istinaden iç tesisat desteği verilmiş ise müşteri faturasına 40TL iç tesisat bedeli +50 TL elit ücret bedeli yansıtılır.

Yukarıdaki iki elit hizmet şekli müşteri talebi doğrultusunda çağrı merkezi tarafından sunulmaktadır.

Türk Telekom Elit (Evde İnternet) Hizmeti Ücretleri Nelerdir?


Çağrı merkezi üzerinden randevu alınarak sunulan Elit (Evde İnternet) Hizmeti için  yukarıdaki ücretlere ek olarak +50 TL servis ücreti alınmaktadır.

Randevulu arıza kayıtlarında. Randevuda belirtilen adres bulunulmadığında ya da hizmeti almaktan vazgeçtiğiniz durumlarda da, Elit (Evde İnternet) Hizmet Servis Ücreti (50 TL) faturanıza yansıtılacaktır.

Randevulu arıza kayıtlarında Elit (Evde İnternet) Hizmet randevusu 2 saat öncesine kadar değiştirilebilir ya da iptal edilebilir. Randevuda belirtilen adres bulunulmadığında ya da müşterinin hizmeti almaktan vazgeçtiği fakat arızayı iptal etmediği durumlarda, Elit (Evde İnternet) Hizmet Servis Ücreti (50 TL) faturaya yansıtılmaktadır.

Yapılan işleme istinaden ücretlendirme kesilen bir sonraki ay faturasında “Elit (Evde İnternet) Hizmet Bedeli” olarak yansıtılmaktadır.

Elit (Evde İnternet) hizmet ekibi tarafından müdahale edilmiş ve çözülmüş arızalar 30 günlük garanti kapsamındadır. 30 gün içerisinde oluşabilecek arızalara istinaden açılan arıza kayıtlarında elit hizmet ücreti alınmamaktadır.

Müşteri binasında dahili lokal kutu olmayıp harici kablo ile bağlantı yapılıyor ise bu durumlarda Elit uygulanmamaktadır. Modeme kadar olan Türk Telekom kablosu ücretsiz olarak kontrol edilmektedir.

Bu hizmet, mevcutta ADSL, NDSL ve VDSL altyapıda bulunan müşterilere sunulmaktadır. Hizmet numarası 17 ile başlayan ve modemi Türk Telekom tarafından verilmiş (Gpon) olan fiber müşterileri kapsama dahil değildir. Arıza olması durumunda elit hizmet bedeli yansıtılmamaktadır. Tivibu hizmetinden yararlanan müşterilerin oluşturacağı arıza kaydı elit kapsamı dışındadır. Hizmetten ücretsiz yararlanılmaktadır.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Türk Telekom Elit Hizmeti ve Ücret Bilgisi” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz