Türk Telekom İnternet Başvuru Süreci

Türkiye’nin en büyük servis sağlayıcısı konumunda yer alan Türk Telekom üzerinden internet başvurusu yapmak tüm kullanıcılar için oldukça basit yapıdadır. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde konumlandırılmış olan Türk Telekom bayi ve ofisleri ile kullanıcılara yüz yüze hizmet alabilme imkanın yanı sıra online kanallar üzerinden de kolayca başvuru yapabilme olanağı sağlanmıştır.

Türk Telekom üzerinden hizmet almanın çok sayıda kısa yolu bulunmaktadır. Size en yakın başvuru seçeneğini kullanarak yerinizden kalkmadan başvuru yapabilirsiniz.

Online Başvuru: Bu kanal üzerinden başvuru yapabilmek için Türk Telekom internet sitesi üzerinden iletişim bilgilerinizi doldurmanız yeterlidir. Bırakmış olduğunuz iletişim bilgilerinize istinaden Türk Telekom müşteri temsilcisi sizi arayacak ve diğer bilgilerinizi alarak adresinize teknik ekipleri gönderecektir. Adresinize gelen teknik ekipler başvuru evraklarınızı alarak aynı zaman bağlantı işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

Çağrı Merkezi: İnternet başvurusu için kullanıcı 4441444 Türk Telekom çağrı merkezini 7/24 arayarak internet başvurusunda bulunabilir. Başvuru yapılan bilgilere istinaden Türk Telekom teknik ekipleri adresinize gelerek başvuru evraklarınızı alacaktır.

SMS: INTERNET yazıp 6600’a sms gönderildiğinde Türk Telekom müşteri temsilcisi sizi arayarak başvurunuzu alacaktır.

Türk Telekom Ofis ve Bayiler: Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde bulunan Ofis ve bayiler üzerinden yüz yüze kanallar aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz.

Türk Telekom başvuru süreci aşağıdaki aşamalarda gerçekleşmektedir.

1-Yukarıdaki başvuru kanallarından başvuru yapılır.

2-Kullanıcıdan müsait olduğu bir gün ve saat dilimine göre randevu alınır.

3-Teknik ekip tarafından randevu teyidi alınır.

4-Kullanıcının varsa randevu güncelleme talebi uygunluk durumuna göre istediği tarihe güncellenir.

5-Randevu tarihinde müşteri binasına kadar ücretsiz bağlantı getirilir ve lokal kutuda işaretleme yapılarak kullanıcıya teslim edilir.

6-Müşteri talebi doğrultusunda kampanya kapsamında ücretsiz olarak evde kurulum için eve kadar modem bağlantı ve kurulum hizmeti verilir.

Evde/İşte İnternet Kurulum Hizmeti

Evde/İşte İnternet Kurulum Hizmeti ile kullanıcıyla belirlenen randevu kapsamında, modem teslim, modem kurulum ve gerekli durumlarda daire içi kablolama işlemleri Türk Telekom teknik ekipleri tarafından gerçekleştirilir. Hizmet kapsamında kurulum ekipleri internet bağlantısını aktif hale getirdikten sonra kullanıcının evinde test eder ve bağlantının sağlandığından emin olur.Kurulum tamamlandıktan sonra da bağlantı durumu uzaktan takip edilir. Müşterinin yaşadığı problemler anında çözülür, internet bağlantısı 30 gün süre ile garanti altına alınır. 30 günlük süreç içerisinde arıza kaydı gelmesi durumunda ücretsiz kontrolü yapılır.

Kurulum hizmeti Mesai Saatleri İçi İnternet Kurulumu ve Mesai Saatleri Dışı İnternet Kurulumu olmak üzere iki şekilde verilmektedir.

Mesai Saatleri İçi İnternet Kurulumu hafta içi 08:30-13:30 ve 13:30-18:00 saatleri arasında sunulan Evde İnternet Kurulum Hizmetidir.

Mesai Saatleri Dışı İnternet Kurulumu hafta içi 18:00-21:00 saatleri arasında ve hafta sonu (Cumartesi-Pazar) 08:30-13:30, 13:30-18:00 ve 18:00-21:00 saatleri arasında sunulan Evde İnternet Kurulum Hizmetidir.

Evde kurulum hizmeti ücretli bir hizmet olup 24 aylık taahhüt verilmesi durumunda ücretsiz olarak sunulmaktadır. Hizmet alımından itibaren 24 ay içerisinde hat iptali durumunda, kalan taksit süresi kadar aylık ücret toplamı son faturaya yansıtılmaktadır.

Bireysel Başvuru İçin Başvuru Evrakları Aşağıdaki Gibidir.

*Sabit İnternet Abonelik Sözleşmesi

*İnternet Ek Hizmet Talep/Değişiklik Formu (Ek hizmet ya da Katma Değerli Servis talebi varsa)

*Kampanya başvurularında, Kampanya Taahhütnamesi

*T.C. uyruklu vatandaşlar için Nüfus Cüzdanı fotokopisi

*Ehliyet/ pasaport/evlilik cüzdanı/ Avukat Kimliği ile de başvuru alınabilmektedir.

*Kimlik belgesi üzerinde T.C. Vatandaşlık numarası yazmıyorsa T.C. Kimlik numarası sözleşme üzerine elle yazılması gerekmektedir.

*KKTC vatandaşları için pasaport ya da muadili uluslararası geçerliliği olan bir belge ile abonelik işlemi yapılabilir.

Türk Telekom başvuru işlemlerinizin ardından gerekli süreç max 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat son yıllarda yapılan güncellemeler ile bu süre 3 iş gününe kadar indirilmiştir.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz