Türk Telekom Tivibu Humax Uydu Kurulumu

 

Türk Telekom servis sağlayıcısının, dijital yayın platformu olan Tivibu Uydu servisinde güncellemeler hız kesmeden devam ediyor. Iptv alanında yapılan güncellemeler ile Tivibu ev hizmetinden yararlanan kullanıcıların televizyon başında keyifli vakit geçirmesini sağlayan Türk Telekom şimdi de bu özellikleri Tivibu uydu üzerinde  geliştirmeye başladı. Yapılan geliştirmelerin daha etkin kullanılabilmesi ve maksimum müşteri memnuniyeti için son teknoloji dijital receiver lar tivibu uydu kullanıcılarına sunulmaya başladı.Bu ürünlerin başında da Humax  marka receiverlar gelmektedir. Bugün ki incelememizde Humax  uydu cihazının genel özellikleri nedir? Humax  uydu cihazı nasıl kurulur ? sorularına yanıt bulacağız.

Humax Uydu Alıcısı Genel Özellikleri

*Yüksek Çözünürlük (HD):High definition (HD) kalitesi size daha canlı detaylar, daha net renk geçişleri, daha gerçek renkler ve hassas resim kalitesini verir.

*Elektronik Program Rehberi (EPG): Elektronik Program Rehberi (EPG) size önümüzdeki 7 günün TV ve Radyo rehberini tek bakışta verir. (EPG içeriği kanalların vereceği bilgiyle sınırlıdır.)

*USB portundan PVR ready özelliği: USB portu üzerinden tüm TV ve Radyo yayınlarını harici diskinize kaydedin.

*Medya dosyalarınızı oynatın: Evinizdeki herhangi bir sürücüden dijital medya dosyalarınıza erişim sağlayın. Alıcımızın evinizdeki ağa, USB sürücüsüne veya bilgisayara erişim sağlayabiliyor olması sebebiyle, tüm videolarınızı, fotoğraflarınızı ve müziğinizi tek bir yerden izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.

*HDMI çıkış: Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü (HDMI) kablosunu herhangi bir HD kaynağına bağlayın ve en iyi görüntülerin ve seslerin keyfini çıkarın.

*Surround ses: Dünyanın en iyi sinemalarındaki ses deneyimini evinizde yaşayın

*Program hatırlatma özelliği

*Favori kanal listesi oluşturabilme

*Otomatik ve manuel kanal ekleme

*5000 kanal kapasitesi

*Orijinal ve Türkçe Dil seçeneği

*Birden fazla uydudan yayın izleyebilme

*Uydu üzerinden otomatik yazılım güncelleme

Türk Telekom Tivibu Humax Uydu Kurulumu

Tivibu uydu hizmeti Türksat uydusu üzerinden verildiği için bağlantı kurduğunuz çanak anten ayarlarının doğru yapılandırıldığından emin olunuz.

Türksat Çanak Anten Ayarlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Öncelikle uydu alıcınız ile çanak anten ve televizyonunuz arasındaki bağlantılarınızı yapınız. Bağlantılarınızı yaptı iseniz humax uydu alıcınızı çalıştırınız. Cihazınız açıldığında televizyon ekranınızda aşağıdaki logo çıkacaktır. Logo çıkmıyor ise televizyon kumandanız üzerinden bağlantı kurduğunuz bağlantı noktasını seçiniz. Uydu alıcınızı HDMI üzerinden bağladı iseniz HDMI scart kablo üzerinden bağladı iseniz SCART bağlantı noktasını seçiniz.

TİVİBU ÇANAK ANTEN,HDMI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 

Cihazınız açıldığında otomatik olarak dil seçeneği bölümü gelecektir. Burada kullanmak istediğiniz dile göre seçim yapabilirsiniz. Dil seçiminizin ardından ileri butonuna basınız.

 

Açılan yeni ekranda ekran görüntü oranı, Görüntü biçimi ve çözünürlük ayarlarını yapabileceğiniz ekran gelecektir. Bu ekranda kumanda üzerinde yer alan aşağı yön tuşuna basarak istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

 

Örnek olması açısından çözünürlük ayarlarını değiştirebileceğimiz ekranda seçim işlemini aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Herhangi bir değişiklik tercih etmiyor iseniz ileri butonuna basınız.

 

Açılan yeni ekranda seçim işareti ile gösterdiğimiz şekilde kumandanızın aşağı yön tuşu ile  Tivibu Kurulum seçeneğini seçerek ileri butonuna basınız.

 

Yukarıdaki işlemin ardından, yaklaşık 1-2 dk kadar her hangi bir işlem yapmadan uydu alıcınızın Türksat üzerinden Tivibu Kanallarını çekmesini bekleyiniz.

 

Kanallar bulunduğunda, kısa bir süre daha bekleyerek bulunan kanalların uydu alıcınıza kaydedilmesini bekleyiniz. Ekranınızda “Kanal Güncelleniyor”  yazısı gelecektir.

 

Son olarak bulunan kanallar ve yapılan ayarları içeren bir özet ekran gelecektir. Kontrollerinizin ardından Bitir butonuna basınız.

 

Tebrikler HUMAX Tivibu Uydu alıcınıza ait uydu kurulumunu tamamladınız. Menü-Kanal listesi bölümünden bulunan kanalları görebilirsiniz.

Türksat Otomatik Uydu Arama Frekansına Buradan Ulaşabilirsiniz

 

Türk Telekom Tivibu Humax Uydu Kurulumu” için 6 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz