TÜRK TELEKOM TİVİBU İÇERİK KAYDETME ÖZELLİĞİ

 

Türk Telekom’un digital yayın platformu olan Tivibu da yenilikler saymakla bitmiyor. Digital yayıncılık alanında sınırları zorlayan Tivibu ile televizyon karşısında geçirilen saatler anlamlı hale geliyor. Tivibu cihazınız ile normal bir televizyon kullanıcısından farklı olarak, yüzlerce kanal, içerik ve interaktif hizmetler gibi çok sayıda yenilenen özellik ekranınıza taşınıyor.

İstediğiniz anda istediğiniz içeriği izlemenize olanak sağlayan Tivibu ile her şey parmaklarınızın ucunda. Tivibu Televizyon Kumandanız ile istediğiniz yayını durdurabilir, 7 güne kadar geri alabilir ve hatta istediğiniz içeri kaydedebilirsiniz.

Bugün ki yazımızda;

Türk Telekom Tivibu Kaydetme Özelliği Nedir? Türk Telekom Tivibuda İçerik Nasıl Kaydedilir? Türk Telekom Tivibu da Kaydedilen İçeriklere Nasıl Ulaşılır?

Bilgi vermeye çalışacağız.

Tivibu platformunda, izlemek istediğiniz içerikleri 90 gün boyunca hafızasında tutarak size tam 3600 dk yani 60 saatlik bir içerik kaydetme alanı sunan muazzam bir depolama alanı mevcuttur.

Kaydedilen içerikler 90 gün boyunca bu alanda saklanarak tivibu kullanıcılarına sonradan izleme olanağı sunulmaktadır. İçerikler 90 günün sonunda sırası ile sondan itibaren silinerek kayıt alanında yeni boş alan oluşturulmaktadır.

Tivibu kumandanız ile vereceğiniz komut ile içerikleri isterseniz tek bir bölüm olarak isterseniz de tüm bölümleri  kaydedebilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz bir dizinin bütün bölümlerini kaydederek sonradan izleme imkanına sahip olabilirsiniz. Ya da çocuğunuzun çok sevdiği bir çizgi filmi kaydederek çocuğunuza tekrar tekrar izleme olanağı sunabilirsiniz.

Tivibu kayıt özelliğini kullanmanın bir kaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Peki bu özelliği nasıl kullanabiliriz adım adım inceleyelim.

Türk Telekom Tivibuda İçerik Nasıl Kaydedilir?

İlk olarak en basit yöntemlerden başlayalım;

 1.Yöntem;

*Tv yayınlarını izlediğiniz esnada Kumandanızdan  «Bilgi»    tuşuna 2 kez üst üste basınız.

*Açılan ekranda ekranın sol bölümünde yer alan “PROGRAMI KAYDET” sekmesine tıklayınız.

*Karşınıza iki ayrı seçenek gelecektir. Bu ekranda isterseniz şuan yayınlanmakta olan bölümü kaydetmek için           “ Sadece Bu Bölümü kaydet” butonuna basabilir,

isterseniz de “Tüm bölümleri kaydet” butonu basarak yayınlanmakta olan içeriğin tüm bölümlerini kaydedebilirsiniz.

2.Yöntem

*Tivibu Kumandanızın  «Bilgi»   tuşuna ya da “Aşağı Ok Tuşu ” na basınız. Açılan ekranda  kumandanızın  «Kırmızı Tuş»  tuşuna basarak kayıt ekranına ulaşınız.

Açılan ekranda ekranın sol bölümünde yer alan “PROGRAMI KAYDET” sekmesine tıklayınız.

Karşınıza iki ayrı seçenek gelecektir. Bu ekranda isterseniz şuan yayınlanmakta olan bölümü kaydetmek için “ Sadece Bu Bölümü kaydet” butonuna basabilir,

isterseniz de “Tüm bölümleri kaydet” butonu basarak yayınlanmakta olan içeriğin tüm bölümlerini kaydedebilirsiniz

3.Yöntem

Tivibu Kumandanızın    «Rehber»   tuşuna basınız. Açılan ekranda kumandanız ile kaydetmek istediğiniz programın üzerine geliniz ve kırmızı tuşa basarak “Programı Kaydet/Sil” butonuna basarak kayıt ekranına ulaşınız.

Rehber ekranı üzerinden henüz yayınlanmamış program içeriklerini görebilirsiniz. Örneğin evde olmadığınız bir zamanda yayınlanacak bir programı listeden seçerek kaydet komutu verebilir eve geldiğinizde kaydettiğiniz içeriği istediğiniz zaman reklamları atlayarak izleyebilirsiniz.Ayrıca rehber bölümünde takvim (yeşil buton) aracılığı ile 7 güne kadar yayınları kaydetmeden geri alabilirsiniz.

 

 

Yine bu rehber ekranından gelecek programlar üzerinde iki kez ok butonuna basarak hatırlatma kurabilirsiniz. Seçtiğiniz içeriğin Yayın saati geldiğinde ekranınızda hatırlatma bildirimi alabilirsiniz.

Buraya kadar televizyon içeriklerini nasıl kaydedeceğimizi öğrendik.Şimdi kaydettiğimiz içerikleri nasıl geri izleyebileceğimizi görelim.

Türk Telekom Tivibu da Kaydedilen İçeriklere Nasıl Ulaşılır?

Kaydettiğiniz içerikleri izlemek için Tivibu kumandanız üzerinde MENÜ butonun basınız. Açılan ekranda “İzleme Listem” seçeneğine tıklayınız.

 

 

Açılan ekranın sol bölümünde kaydettiğiniz içeriklere ulaşmak için Tivibu kumandanız ile “Kayıtlarım” sekmesine tıklayınız. Sağ tarafta açılan kayıtlardan seçiminizi yaparak daha önce kaydettiğiniz içerikleri izleyebilirsiniz.

 

 

Kayıtlarım ekranında  Sağ Ok  tuşuna basınız. Programın yanında  işareti var ise program kaydedilmiştir. OK butonuna basarak  Kaydı İzleyebilir,  Kaydı Silebilir  veya Program Detayına ulaşabilirsiniz.

Programın yanında    işareti varsa program kaydediliyordur. ‘OK’ e  basıp  Kaydı Silebilir veya Program detayına ulaşabilirsiniz.

Programın yanında  ’ işareti var ise kayıt zamanlanmıştır.  ‘OK’ e  basıp  Zamanlamayı İptal Edebilir, programın tüm bölümlerini silmek için Kaydı Silebilir veya Program Detayına ulaşabilirsiniz.

Kayıtlarınız tivibu kutunuzda 90 gün saklanacak, ardından otomatik silinecektir.

Tivibu Kayıt özelliği hakkında detaylı bilgi aktardık. Tivibu dünyasının diğer özelliklerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

TÜRK TELEKOM TİVİBU İÇERİK KAYDETME ÖZELLİĞİ” için 3 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz