Türk Telekom’dan 2500 Kişilik Tekniker Alımı

Türk Telekom ile İŞKUR’dan işbirliği

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom ile İŞKUR arasında İşe Alım Protokol Sözleşmesi imzalandı.

İmzalanan sözleşme ile 34.502 çalışanıyla sektöründe en büyük istihdamı sağlayan ve yine sektöründe sendikalaşmayı benimsemiş tek şirket olan Türk Telekom, 2.500 tekniker alımı yapacak.

Türk Telekom, bu istihdam atağı ile hem müşterilerine daha kaliteli hizmet sağlayacak hem de ülkemizin yetiştirmiş olduğu kalifiye teknikerlere sendikalı olma imkanı, güvenli bir iş ortamı ve cazip şartlar sunacak.

İmza töreninde konuşan Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, “Bugün İŞKUR ile imzaladığımız protokolle beraber Türk Telekom bünyesine 2.500 nitelikli tekniker alacağımızın müjdesini sizlerle paylaşmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Bu sayede, umut ediyoruz ki vatandaşımıza ve kurumlarımıza çok daha kaliteli bir hizmet deneyimi sağlayacağız.

Türk Telekom olarak ülkemize katkı sağlamaya, istihdam yaratarak sürdürülebilir kalkınma modelleri oluşturmaya ve müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojiler şirketi Türk Telekom ve İŞKUR arasındaki işbirliği protokolü Ankara’da düzenlenen törenle imzalandı. 2.500 teknikerin Türk Telekom tarafından işe alımını kapsayan imza törenine, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay katıldı.

Doany: “Telekom sektöründe en büyük istihdamı sağlayan şirketiz”

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, imza töreninde yaptığı konuşmada, tüm dünya işsizlikle nasıl mücadele edileceği konusunda büyük tartışmalar içerisindeyken Türk Telekom ve İŞKUR olarak güçlerini birleştirdiklerini ve ülkemizin istihdamına önemli bir katkı sunduklarını ifade etti.

Türk Telekom’un, Türkiye’nin stratejik öneme sahip lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olduğunu belirten Doany, “2005’ten bu yana 30,7 milyar TL yatırım yapan Türk Telekom, 34.502 çalışanıyla da telekom sektöründe en büyük istihdamı sağlayan şirkettir” dedi.

Türk Telekom olarak 41,7 milyon aboneye hizmet vermenin gurur ve sorumluluğunu taşıdıklarının altını çizen Doany, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin en büyük şirketlerine hizmet sunuyor, ülkemizin kalkınması için en yenilikçi bilgi ve iletişim teknolojilerini vatandaşlarımızla ve kurumlarla buluşturuyoruz. Bu bilinç ve sorumlulukla, 2017’de müşteri deneyimini mükemmelliğe taşıma yolculuğu olarak tanımladığımız EMPATİ programını başlattık.  Amacımız, her bölge, saha ve iş biriminin müşterilerimize çok daha kaliteli hizmet sunabilmesini sağlamak ve Türk Telekom’un ürün ve servislerinden ülkemizde çok daha fazla insanımızın faydalanmasına imkân tanımak.

Bugün İŞKUR ile imzaladığımız protokolle beraber Türk Telekom bünyesine 2.500 nitelikli tekniker alacağımızın müjdesini sizlerle paylaşmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.”

Önümüzdeki 5 aylık dönemde belli kriterlere sahip 2.500 teknikeri Türkiye’nin dört bir yanında işe alacaklarını vurgulayan Doany, “Bu sayede, umut ediyoruz ki vatandaşımıza ve kurumlarımıza çok daha kaliteli bir hizmet deneyimi sağlayacağız.

Türk Telekom olarak ülkemize katkı sağlamaya, istihdam yaratarak sürdürülebilir kalkınma modelleri oluşturmaya ve müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Önceki yıllarda yapılan Tekniker alımlarında aşağıdaki kriterlere dikkat edilmiştir. Yeni bir kriter getirilmediği taktirde ana hatları ile aşağıdaki kriterlerin geçerli olabileceği düşünülmektedir.

 

 ÖNCEKİ YILLARA GÖRE  TÜRK TELEKOM İŞE ALIM KRİTERLERİ

 

*Erkek adaylar için Askerliğini yapmış ya da tamamen muaf olmak.

*30 yaşını aşmamış olmak(Telekomünikasyon sektöründe, benzer pozisyonlarda en az 3 yıl deneyimli adaylar için 35 yaşını aşmamış olmak), 

*En az B sınıfı ehliyet sahibi olmak ve aktif araç kullanabilmek

*Meslek Yüksek Okullarının Teknik Bölümlerinden Mezun olmak.

Bölümler;

Bilgisayar Donanımı

Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Teknolojisi ve Programcılığı

Bilişim Yönetim

Elektrik

Elektrik Elektronik

Elektronik

Elektronik Haberleşme

Elektronik Teknolojisi

Elektrik Enerji Üretim, İletim ve Dağıtım

Endüstriyel Elektronik

Endüstriyel Otomasyon

Ev Cihazları Teknolojisi

Haberleşme

Haberleşme Teknolojisi

Internet ve Ağ Teknolojileri

Kontrol Sistemleri Teknolojisi

Teknik Elektrik

Telekomünikasyon

İklimlendirme Soğutma 

İnşaat 

Makine

Mekatronik 

 

 

 

Türk Telekom’dan 2500 Kişilik Tekniker Alımı” için 4 yorum

 • 11 Ekim 2018 tarihinde, saat 20:00
  Permalink

  Merhaba iyi akşamlar alım süreci ne durumda bilgi alabilir miyim

  Yanıtla
  • 11 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:52
   Permalink

   Merhaba Ali Bey,

   Mülakatların bir çoğunun yapıldığını ve yapılmaya da devam ettiğini biliyoruz. Yıl sonuna doğru personel alımlarının tamamlanacağı tahmin edilmektedir.

   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
   • 10 Mart 2019 tarihinde, saat 00:53
    Permalink

    Mrhanalar
    Halen alım ile alakalı bir dönüş yapılmadı süreç hakkında bir bilginiz varmı acaba 1 sene olucak neredeyse?

    Yanıtla
    • 10 Mart 2019 tarihinde, saat 01:01
     Permalink

     Merhaba,

     Takip ettiyseniz Türk Telekom hisseleri el değiştirdi. Bu nedenle yeni yönetim kurulları oluşturuldu. Gecikmeler bu nedenle olabilir. Aşağıdaki linkten haberin detaylarına ulaşabilirsiniz. Türk Telekom Yeni Ortaklık Yapısı

     Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz