TURKCELL SUPERONLİNE HIZ TESTİ NASIL YAPILIR

TURKCELL SUPERONLİNE HIZ TESTİ NASIL YAPILIR

web ortamında çok sayıda servis sağlayıcının hız testi sayfası bulunmaktadır. Bütün servis sağlayıcıları artı eksi size aynı değerleri verebilmektedir. Fakat siz yineden kendi servis sağlayıcınızın size sunmuş olduğu hız testi sayfasından hızını ölmek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda Türkcell Superonline müşterilerinin hangi sayfadan hız testi yapabileceğini derledik.

Öncelikle hız testine başlamadan önce modemimize bağlı olan tüm internet trafiğini kesmemiz gerekiyor. Test sırasında internete bağlı olan bir cihaz test sonucumuzun hatalı çıkmasına yol açabilir. web tarayıcımızın adres bölümüne

http://superonline-istanbul.speedtest.net/   yazarak superonline hız testi sayfamızı açıyoruz.Çıkan ekranda “BEGİN TEST” butonuna basarak testimizi başlatıyoruz.

1

Test sayfamız aşağıda görüldüğü gibi önce download indirme hızımızı daha sonrada upload yükleme hızımızı test edecektir.

2

Test bitikten sonra aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi Ping değerlerinizi Download değerlerinizi ve Upload değerlerinizi  görebilirsiniz.

Aşağıdaki örnek testte;

Ping değerlerimizin 20 ms

Download hızımın 4,20 Mbps

Upload hızımın ise 1,11 Mbps  olduğu görülmektedir.

3

TURKCELL SUPERONLİNE HIZ TESTİ NASIL YAPILIR” için 2 yorum

 • 5 Ocak 2019 tarihinde, saat 22:20
  Permalink

  Superonline ev internetim çok yavaş nasıl hızlanır, hızı nasıl ölçülür

  Yanıtla
  • 6 Ocak 2019 tarihinde, saat 10:58
   Permalink

   Merhaba Yakup Bey,

   Yukarıda yer alan Türkcell superonline hız testini yapmanıza rağmen düşük değerler alıyor iseniz servis sağlayıcınıza bir arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Öncesinde daha wifi sorunları ile ilgili yazdığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

   Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz