TÜRKSAT OTOMATİK UYDU ŞEBEKE ARAMA FREKANSI

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte digital ve interaktif yayınların önü açılmıştır. Neredeyse tüm ulusal ve yerel kanallar hd yayın sistemine geçerek, kaliteli içeriklerin kullanıcı ile buluşması için içerik hazırlamaya başlamışlardır. Türksat A.Ş hizmet kalitesinin artırılması, yeni içeriklerin kullanıcı ile buluşması kapsamında, mevcut şebeke arama frekanslarına otomatik güncelleme için yeni frekanslar eklemiştir.

Bu yenilik kapsamında otomatik şebeke tarama hizmetinden faydalanmak için, bulunduğunuz kapsama alanına göre aşağıdaki tabloda verilen herhangi bir otomatik uydu arama frekansını kullanarak güncellenmiş digital yayınları otomatik olarak uydu cihazınıza alabilirsiniz.

2019 GÜNCEL TÜRKSAT OTOMATİK UYDU ŞEBEKE ARAMA NASIL YAPILIR? TÜRKSAT 4A FREKANS NEDİR? 2019 TÜRKSAT ARAMA FREKANS LİSTESİ NEDİR? TÜRKSAT OTOMATİK ARAMA FREKANSI NEDİR? TÜRKSAT KANAL ARAMA FREKANSI NEDİR? TÜRKSAT KANAL LİSTESİ NEDİR? TÜRKSAT UYDU ARAMA FREKANSI NEDİR? TÜRKSAT KANAL ARAMA NASIL YAPILI? UYDU ARAMA FREKANSI NEDİR? KANAL GÜNCELLEME NASIL YAPILIR? TÜRKSAT 42E OTOMATİK UYDU FREKANSI NEDİR? GİBİ SORULARA YANIT BULMAYA ÇALIŞALIM.

Türksat 4A otomatik uydu tarama işlemine geçmeden önce çanak anten ayarlarınızın doğru yapılandırıldığından emin olmalısınız. Hatalı yapılan anten ya da LNB ayarı otomatik frekans taramada hiç bir kanalın bulunmamasına yol açabilir. Bu nedenle çanak anten ayarlarınızın aşağıdaki yönergelere uygun şekilde yapılması gerekmektedir.

ÇANAK ANTEN AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Türksat çanak anten ayarlarınız yukarıda belirttiğimiz şekilde ve Türksat 4A uydusu sinyal kaliteniz sorunsuz ise, uydu cihazınız üzerinden kanal aramaya geçebiliriz.

Uydu kumandası üzerinden uydu alıcısının “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsüne gidiniz.

Buradan “Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametrelerini;

Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V ( Vertical-Dikey )  SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H (Horizantal-Yatay) SR:30000 manuel olarak girerek,  “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçiniz. Bu alanı açık seçmediğinizde güncel frekanslar bulunmayacaktır.Son olarak ok tuşuna basarak kanalları aratmaya başlayınız.Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenecektir.İsterseniz de kanal frekanslarını tek tek girerek sadece aramak istediğiniz kanalı taratabilirsiniz.

GÜNCEL TÜRKSAT TEK TEK KANAL FREKANSLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

            Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) Nedir?

TKGS, uydu alıcılarının ihtiyaç duyduğu güncel Frekans (tp) bilgisinin Türksat A.Ş tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi mantığıyla çalışan bir kanal güncelleme sistemidir.

            TKGS Sisteminin Televizyon İzleyicilerine Kattığı Kolaylıklar;

Türkiye’deki çok sayıda televizyon izleyicisi, uydu alıcılarını kanal arama yöntemleriyle güncelleyememekte yada güncellerken çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır. Uydudan yayın yapan kanalların Frekansları zaman zaman değişebilmektedir.

NEXT UYDU ALICISI KUMANDALARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Zaman içinde yeni kanallar yayın hayatına başlamakta, bazı kanallarsa yayın hayatını sona erdirmektedir. Türksat’ın bu tür sorunların çözümüne yönelik olarak sunduğu TKGS ile, haberleşme uyduları üzerinden yayınlanan, yeni yayına başlayan, yayını sona eren veya frekans bilgisi değişen TV ve radyo kanallarını güncellerken yaşanan sorunlar, bütünüyle ortadan kalkmaktadır.

Samsung Tv Yazılım Güncelleme Adımlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

TKGS, izleyicilerin yayın frekanslarını takip etmesine gerek kalmadan, güncel kanal listelerini TKGS destekli uydu alıcılarında aktive etmektedir.

Türksat 4A Frekans 2019

          Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM

Frekans                : 12380 MHz

Polarizasyon      : Dikey (Vertical)

Sembol oranı     : 27500 Ksymb,

FEC                        : 3/4

       Türkiye ve Orta Asya’dan TURKSAT PAKET

Frekans              : 12423 MHz

Polarizasyon    : Yatay (Horizantal)

Sembol oranı   : 30000 Ksymb,

FEC                      : 3/4

Paketlere göre tam liste aşağıdaki gibidir;

LG TV TÜRKSAT KANAL AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

LG TV MANUEL UYDU ARAMA AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

NEXT UYDU ALICISINDA KANAL ARAMA NASIL YAPILIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

NEXT MİNİX HD UYDU ALICILARI KANAL ARAMA NASIL YAPILIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TİVİBU HUMAX UYDU KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bein Sport Haber Kanalı Frekansına Buradan Ulaşabilirsiniz

Yukarıdaki frekanslardan uydu sinyalini daha iyi seviyede alabilmeniz için LNB ayarlarınız da yapacağınız küçük işlemler ile daha kaliteli bir sinyal alabilirsiniz. Yukarıda yaptığınız kanal tarama sonucunda bazı kanallarınız eksik ise LNB ayarlarınızı kontrol etmelisiniz.

LNB AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Uydu anteninizde sürekli sorun yaşıyor iseniz çanak anten sistemi kullanmadan da digital yayının keyfine varabilirsiniz. Türk Telekom un Tivibu hizmetinini çanak anten kullanmadan hd kalistesinde deneyimleyebilirsiniz.

Türk Telekom Tivibu Hakkında Detalı Bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

İsterseniz Türksat uydunuz üzerinden de TİVİBU yayınlarını alabilirsiniz. TİVİBU UYDU hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ.

Youtube kanalımız üzerinden zengin içeriklere aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

TÜRKSAT OTOMATİK UYDU ŞEBEKE ARAMA FREKANSI” için 8 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz