TÜRKTELEKOM TİVİBU PLATFORMU

TÜRKTELEKOM TİVİBU PLATFORMU

Değişik platformlardan digital yayın kullanan ve memnun kalmadığı için arayış içinde olan çok sayıda kullanıcıdan Tivibu Nedir ? sorusunu duyar gibiyiz.!!!

Bugün ki yazımızda siz televizyon tutkunlarının karşısına Türktelekom Tivibu ile çıkıyoruz. Aklınıza takılan Tivibu nedir? Tivibu özellikleri nelerdir? Tivibu almak için neler yapanız gerekir? gibi çok sayıda soruya yanıt bulmaya çalışacağız.

Tivibu Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcısı Türktelekom  tarafından IPTV ve UYDU teknolojisi üzerinden sunulan bir digital TV platformudur.

2010 yılından itibaren genişbant internet bağlantısı üzerinden sunulmaya başlayan tivibu hizmeti internet servisinin verilemediği bölgelerde uydu yayını üzerinden kullanıcıların deneyimine sunulmaktadır. Tivibu özelliği bakımından internet üzerinden verilen bir yayın teknolojisi olmasına rağmen kesinlikle kullanıcıları kota bilgilerini etkilememektedir.

Kendisine ayrılan BANT GENİŞLİĞİ nedeni ile kullanıcıların aynı anda internet kullanımına olanak sağlayan bir sistemdir.

Tivibu yayınları Televizyon,Bilgisayar,Tablet ve Cep Telefonları üzerinden izlenebilmektedir.

 

Tivibu yayınları kullanıcıların internet alt yapılarına göre  SD yada HD olarak sunulabilmektedir.

Tivibu teknolojsinin etkin olarak kullanılabilmesi için internet alt yapınızın buna uygun olması gerekmektedir. Düşük bir internet hızı kullanan kullanıcılar tivibu hizmetlerini etkin olarak kullanamamaktadırlar. Bu nedenle internet üzerinden tivibu hizmeti satın alınmadan önce buradan hız testi yaparak ne kadar hız aldığını bilmeniz oldukça önemlidir. Mevcut hızınız en az SD için 5Mbps, HD için 8Mbps üzerinde olmadır. Bu değerlerin altında ise TİVİBU UYDU tercih edebilirsiniz.

Tivibu üzerinde barındırdığı ve sürekli gelişen teknolojileri nedeni ile kullanıcılarına tam bir tv keyfi yaşatmaktadır.

Kullanıcılar tivibu menüleri üzerinde bulunan seç izle, tekrar izle, durdur izle gibi özellikleri sayesinde günün her saatinde istedikleri anda istedikleri yayınları izleme olanağına sahiptirler.

Seç izle kategorisinde bulunan yerli yabancı yüzlerce flim arasından ücretli ücretsiz seçimler yaparak tüm vizyon flimlerini herkesten önce izleyebilirsiniz.

Tekrar izle kategorisinde yer alan tv kanalları bölümünden kaçırdığınız dizileri flimleri yeniden izleyebilirsiniz.

Durdur izle özelliği sayesinde canlı yayınları durdurabilir, geri alabilir geri aldığınız yayını ileri sarabilirsiniz. Bu özellik sayesinde takip ettiğiniz yayının tüm sahnelerini detaylı şekilde izleyebilirsiniz. Örneğin çok sevdiğiniz bir diziyi izlerken çok önemli bir telefon görüşmesi yapmanız gerekiyor hemen yayını durdurabilir telefon görüşmenizden sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Farklı bir örnekle daha açıklayacak olursak. Renklerine gönül verdiğiniz bir takımın maç yayınını izliyorsunuz tam o sırada hakem penaltı kararı veriyor. Fakat yayıncı kuruluş yayını tekrar vermiyor. İşte tam bu sırada tivibu devreye giriyor ve yayını geri alama özelliği sayesinde size bu inanılmaz maç keyfini yaşama olanağı sunuyor. İstediğiniz anda canlı yayına geçme olanağıyla normal akıştan geri kalmıyorsunuz.

Tivibunun bir başka özelliği de Yayını Başa Alma Özelliğidir. Televizyon kanalları arasında gezinirken çok sevdiğiniz bir flime ya da diziye mi rastladınız. İşte tivibunun eşsiz özelliklerinden birisini daha kullanarak canlı yayını devam eden programı tek tuş ile en başa alabiliyorsunuz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi tivibu da yok yok. Tivibu Rehber Özelliği sayesinden tüm tv kanallarının yayınlarını 7 güne kadar program program geri alarak seç izle yapabiliyorsunuz.

İsterseniz sevdiğiniz yayınları tam 3600 dakika yani 60 saate kadar kaydedebilir istediğiniz anda yeniden izleyebilirsiniz.

TİVİBU PROGRAM KAYDETMA ÖZELLİĞİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Tivibu bu eşsiz tv deneyiminin yanı sıra İnteraktif Özellikleri sayesinde de nöbetçi eczanelerden haberlere, spordan astrolojiye kadar çok sayıda interaktif uygulamayı da kullanıcılarının deneyimine sunmaktadır.

Tivibu başvurularınızı Türktelekom Ofis ve Bayilerinden, Çağrı Merkezinden ve Web üzerinden yapabilirsiniz.

TÜRKTELEKOM TİVİBU PLATFORMU” için 24 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz