TÜRKTELEKOM’DAN WHATSAPP’A YERLİ RAKİP WİROFON

TÜRKTELEKOM’DAN WHATSAPP’A YERLİ RAKİP WİROFON

Türkiye’nin en büyük servis sağlayıcısı TÜRKTELEKOM’dan Türkiye için bir yenilik daha geliyor. Türktelekom son yaptığı güncelleme ile uzun süredir kendi müşterilerinin kullanımına sunduğu wirofon uygulamasını tüm operatör müşterilerinin de kullanımına açmıştır.

Uygulama görselliği ve oldukça kullanışlı özellikleri ile şimdiden 100.000 rakamlarını zorlamaya başladı bile.

Wirofon uygulaması tamamı ile yerli ve milli teknolojiler kullanılarak Türktelekom mühendisleri tarafından geliştirilmektedir. Bu nedenle internet üzerinden kullanılan diğer anlık mesajlaşma ve arama uygulamaları için ciddi bir rakip olması beklenmektedir.

Wirofon, tüm operatör müşterilerinin kullanabildiği anlık mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. wirofon üzerinden diğer tüm Wirofon’u olan kullanıcılara ücretsiz mesajlaşma,sesle ve hd kalitesinde görüntülü arama yapılabilmektedir. Türktelekom ev telefonu olan aboneler de Wirofon uygulamasına ev telefonu bilgilerini ekleyerek, Wirofon’u olmayan kullanıcıları arayabilmektedir. Bu arama esnasında da ev telefonları tarifelerindeki dakikalardan düşülmektedir. Bu sayede kullanıcılar ev telefonlarındaki dakikaları cep telefonlarındaki mobil wirofon uygulamasından kullanabilirler.

Wirofon uygulamasına ev telefonu aboneleri telefon bilgilerine eklediklerinde;

Wirofon ile yurt içi ve yurt dışı fark etmeksizin her yerde ev telefonlarını yanında taşırlar. Dünya’nın her yerinden wifi noktalarından ya da mobilden ev telefonu numarası üzerinde arama yapabilirler. Arama yaptıkları kişilerde kendi ev telefonunu numaraları görülmektedir.

Wirofon görüşmeleri ev telefonu tarifeleriniz üzerinden ücretlendirilir ve tüm ev telefonu kampanyaları Wirofon’da kullanılabilir. (Örneğin akşam 7 sabah 7 ücretsiz ,500 dk bedava gibi) Yani ev telefonun üzerindeki ücretsiz dakikaları tarifenize göre dünyanın her yerinde kullanabilirsiniz. Hatta yurtdışında bir wifi noktasına geçtiğinizde Türkiye’de ki tüm yönleri Türkiye deki tarifeniz üzerinden ararsınız. Yurt dışında iletişimin tadını çıkarırsınız.

Görüşme ücretleriniz ev telefonu faturanızda görünür. Ekstra başka bir işleme gerek duymazsınız.

Wirofon yurt içinde veya yurt dışında Wi-Fi veya mobil internet bağlantısı olan her yerden ev telefonu tarifenizle aramanızı ve size özel verilen 0850 koduyla başlayan özel Wirofon telefon numaranızla aranabilmenizi sağlamaktadır. Yani wirofonda size özel 0850 ile başlayan bir numaranız olur. Dışardan bu numara ile aranabilirsiniz. Ev telefonunuzu paylaşmak istemediğiniz kişilere 0850 li numaranızı paylaşabilirsiniz

Wirofon uygulaması, iOS, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerden kullanılabilmektedir.Uygulamayı Google Play ve ıtunes dan indirebilirsiniz.

Wirofon ile ev telefonu olmayan yakınlarınızın da cep telefonu numaralarını da kendi sisteminize ekleyerek sizin ev telefon dakikalarınızdan yararlanmalarını sağlayabilirsiniz.1 sabit telefon hattı üzerine 5 adet kullanıcı ekleyerek dakikalarını paylaşabilirsiniz. Kullanılan dakikalarınızı uygulama üzerinden ya da online işlem merkezi üzerinde takip edebilirsiniz.

Wirofonda küçükte olsa arama kısıtları bulunmaktadır. Sabit telefonunuzdaki dakikalar üzerinden günlük yurt dışı arama limiti 1 saat Türkiye içinde her yöne 5 saat olarak belirlenmiştir.

Yurt dışına çıkacak olan ve Türktelekom sabit hattı olmayan kullanıcılar hemen evlerine 1 adet pstn hattı alarak iletişim özgürlüğünden faydalanabilirler. Türktelekom Başvuru Koşulları için Tıklayınız.

TÜRKTELEKOM’DAN WHATSAPP’A YERLİ RAKİP WİROFON” için 6 yorum

 • 2 Nisan 2017 tarihinde, saat 20:05
  Permalink

  Bu yazıyı yazan, burada yayınlayan sevgili arkadaşım, sizde hiç göz, nizam yok mu.
  Wirofon’un sözünü ettiğiniz 8 Şubat güncellemesi ile bir çuval inciri berbat ettiklerinin farkında değil misiniz?
  Bu güncellemeye kadar gayet güzel çalışan ve T.Telekom’a para kazandıran Wirofon artık kullanılamaz, iletişim kurulamaz hale geldi.
  İşin acı kısmı Wirofon’a güvenerek mevcut telefonlarını iptal eden yurtdışındaki kullanıcılar çaresiz durumdalar ve T.Telekom’a bu konuda yapılan başvurulara standart otomatik – cevaplar dışında dönüş yapılmıyor.
  8 Şubat’tan bu yana WhatsApp, Facebook Messenger 9 kez güncelleme yaptı, T.Telekom’dan çalışmayan sistemi için TIK yok!
  Bir de kalkmış bu pohpohlayıcı yazıyı yayınlıyorsunuz…Utanmalısınız!

  Yanıtla
  • 3 Nisan 2017 tarihinde, saat 13:01
   Permalink

   Ali Bey Merhaba,
   Öncelikle sitemizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bildiğiniz ve takip ettiğiniz gibi wirofon uygulaması daha önce sadece Türktelekom müşterilerine sunulan bir hizmet iken yapılan güncelleme sayesinde Tüm operatörlerin kullanımına açılarak bu işin bir firmanın tekeline girmemesinin önü açıldı. Artık wirofonda tüm dünya kullanıcılarının önene bir alternatif olarak sunuldu. Ve uygulamanın milli imkanlar ile dünyaca ünlü markaların karşısına rakip olmasıda ayrı bir gurur kayanağı olmalıdır sizin için. Tabi güncelleme sırasında bir takıp aksaklıklar, telefon modelleri ile uyumsuzluklar gibi bir çok sorun ile karşılaşılabilir. Bizim testlerini yaptıgımız uygulamada herhangi bir sorun ile karşılamadık. Uygulamanın en son 26.03.2017 de güncellendiği görülüyor. Biz Zorlu Teknoloji olarak yapılan her yeniliğin siz kullanıcılar için duyurulması bilgilendirilmesi için hizmet vermekteyiz. Yapacağınız haklı eleştirinin bile bir saygı çerçevesinde olmasını temmeni ederiz.

   Yanıtla
 • 26 Eylül 2017 tarihinde, saat 22:34
  Permalink

  Wirofon cep telefonumda calismiyor.ki
  mseyi arayamiyorum yeni güncellendi diyorsunuz fakat hala sıkıntı devam ediyor.telefonum samsung s 3 ne yapayım.

  Yanıtla
  • 26 Eylül 2017 tarihinde, saat 22:38
   Permalink

   Merhaba Doğan Bey,
   Yaptığımız testlerde herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır. Tabi ki telefonunuzun güncellemeleri ile ilgili bir uyum sorunu olabilir

   Yanıtla
 • Geri bildirim: TÜRK MÜHENDİSLİK ÜRÜNÜ PTT MESSENGER GELİYOR!!! | ZORLUTEKNOLOJİ

 • Geri bildirim: WhatsApp Üzerinden Toplu Mesaj Gönderme | ZORLUTEKNOLOJİ

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz