Vestel S7830 Tivibu Türksat Kanal Sırası Değiştirme

Türk Telekom Tivibu Uydu ve özellikleri hakkında daha önceki yazılarımızda detaylı bilgilendirme de bulunmuştuk.

Tivibu Uydu Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

Tivibu uydu kullanıcıları, sahip oldukları receiver ile Tivibu kanallarını izleminin yanı sıra Türksat kanallarını da aynı receiver üzerinden kumanda üzerindeki tek bir tuş ile izleyebilmektedir. Daha önceki yazımızda Türksat kanallarının manuel olarak nasıl taratıldığı hakkında detaylı bilgi vermiştik.

Türksat Manuel Kanal Arama Adımlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bugünkü yazımızda daha önce manuel tarama sonucunda karışık olarak tarattığımız kanal listesini nasıl düzenleyeceğimiz hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Bu işlemler için kumandanız üzerinde “Mod”  tuşuna basarak Türksat Kanal listesine geçiniz.

Açılan kanal listesi ekranında taşımak istediğiniz kanal üzerine geliniz. Aşağıdaki örneğimizde şuandaki listemizde 6. sırada yer alan SHOW TV kanallını listemizde 2. sıraya taşıyacağız. Kanal listesi ekranında taşımak istediğiniz kanal üzerinde yukarı aşağı, sağ sol yön tuşları ile “OK” ile gösterdiğimiz, sondan ikinci seçenek olan kanal taşıma simgesi üzerine geliniz.

Aşağı yukarı ok işreti ile gösterilen kanal taşıma simgesi üzerine tıklayınız.

Açılan kutucuk üzerinde kanalı taşımak istediğiniz yer numarasını yazınız. Biz örneğimizdeki kanalı 2.sıraya almak istediğimiz için açılan ekranda Yeni numara alanına 2 rakamını yazıyoruz. Seçim işleminiz den sonra kumandanız üzerinde “OK” butonuna basınız.

Ok butonuna bastığınızda aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi SHOW TV kanalı 6. sıradan 2. sıraya taşınmıştır. Sizde bu işlemleri tekrarlayarak kanal listenizi kendi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Türksat Kanal Listesi Sıralaması

Türksat kanal listesinden çıkıp yeniden Tivibu kanal listesine geçmek istediğinizde kumandanız üzerinden yeniden “MOD” butonuna basarak Tivibu ve Türksat kanal listeleri arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Tivibu Kanal Listesi Sıralaması

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Vestel S7830 Tivibu Türksat Kanal Sırası Değiştirme” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz