VLC Media Player ile Tivibu IPTV Yayını İzlemek

Türk Telekom internet servis sağlayıcısı, dijital televizyon yayıncılığı alanında hizmete sunduğu Tivibu servisi ile her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam etmektedir. Sunmuş olduğu kaliteli içerikler ile kullanıcılara keyifli bir dünyanın kapılarına açan Tivibu ile eğlence parmaklarınızın uçunda.

Tivibu Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

Tivibu hizmeti her geçen gün yenilenen uygulamaları ile Tivibu ev, Tivibu uydu ve Tivibu go olarak karşımıza gelmektedir. Satın almış olduğunuz pakete göre aynı anda tüm servislerden yaralanabilirsiniz.

Tivibu Uydu Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

Tivibu IPTV canlı yayınları evlerde setupbox cihazlara multicast olarak verilmektedir. FTA (free-to-air) denilen ulusal kanallar şifresiz, premium denilen kanallar ise şifreli olarak gönderilmektedir. Tivibu hizmeti web üzerinden Tivibu Go uygulaması ile herhangi bir işlem yapmadan kolaylıkla izlenebilmektedir. Fakat isteğiniz doğrultusunda FTA olarak basılan ulusal ücretsiz kanallar VLC PLAYER ile de aynı kolaylıkla izlenebilmektedir.

Bugünkü yazımızda Vlc player ile Tivibu nasıl İzlenir? Vlc player tivibu ıp adresleri nelerdir? Bu konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza VLC MEDİA PLAYER uygulamasını yükleyiniz. Yükleme işleminiz bittiğinde masa üstüne indirilen vlc media player uygulamasına tıklayınız.

Açılan vlc player ana sayfasında Ekranın sol üst köşesinde yer alan “Ortam”—“Ağ akışı aç”  ya da ingilizce programlar için   “Media”-Open Network Stream”  menülerine tıklayınız.

Yeni açılan “Ağ iletişim kuralı ve adresini yazın”   “please enter a network URL”  ıp adres bölümünde izlemek istediğiniz kanalın ıp adresini yazarak “oynat”  “play”  butonuna  tıklayınız.

Oynat-Play butonuna bastığınızda karşınıza yukarıda yazmış olduğunuz kanal açılacaktır. Görüldüğü üzere son derece kolay olan bu uygulamayı çeşitlendirebilirsiniz.

Burada izlenebilecek kanallar sınırlı sayıdadır. Bire bir tüm yayınlar alınamamaktadır. Sadece free ücretsiz olarak sunulan ulusal kanallar sorunsuz şekilde izlenebilmektedir. Bunun dışında ücretli olarak sunulan şifreli kanallar, yayınlar şifreli olduğu için mozaikli olarak ekranınıza gelecektir.

Bu işlemi yaptığınızda örneğin setupbox cihazınız üzerinden yayın izleyemiyorsunuz fakat bu şekilde yaparak yayınları alabildiğinizi düşünelim. Bu durumda network tarafında sorun olmadığı cihaz kaynaklı sorun olduğu anlaşılabilir. Bu durumda tivibu çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.

Tivibu Ev Hata Kodlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bazı örnek kanal ıpleri aşağıdaki gibidir.

TRT1                                      rtp://@239.254.3.86:5000

ATV                                        rtp://@239.254.3.107:5000

Aspor                                     rtp://@239.254.0.130:1234

TANITIM KANALI:             rtp://@239.254.0.144:1234

Tivibu Türk                          rtp://@239.254.3.184:5000

BOOMERANG HD            rtp://239.254.0.167:1234

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

VLC Media Player ile Tivibu IPTV Yayını İzlemek” için bir yorum

  • 3 Ocak 2019 tarihinde, saat 17:15
    Permalink

    diğer kanalların ip adreside veya ip aralığını biliyormusun portları ile birlikde
    şimdiden teşekkürler

    Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz