WhatsApp Kullanamayacak Android ve ios Telefonlar

Akıllı telefon piyasasında oluşan yoğun rekabet ve kullanıcılardan gelen yeni talepler doğrultusunda cep telefonu marka ve modelleri her geçen gün yenilenmektedir. Yenilenen modeller ile birlikte de belirli aralıklarda güncellemeler yapılarak cep telefonlarının daha kararlı çalışması sağlanmaktadır. Yapılan güncellemeler mevcut telefon sisteminde çoğu zaman fayda sağlar iken bazı durumlarda da olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Örneğin piyasada çok sayıda iphone 5 telefon olmasına rağmen apple iphone 5 yazılım desteğini kesme kararı aldı. Bu durumda yeni uygulamaların telefon sisteminde çalışmamasına yol açtı. Telefon sistemlerinin bu şekilde yazılım güncelleme işlemleri ile birlikte mevcut uygulamalarında kendi yazılımlarını güncellemesini gerektirdi. Son olarak whatsapp tan yapılan açıklamaya göre artık bazı telefon yazılımlarına whatsapp desteği verilmeyeceği açıklandı.

WhatsApp Desteklemeyen Cihazlar

WhatsApp, Android 2.3.5 ve iOS 7’den daha eski işletim sistemlerinde Şubat 2020’den itibaren çalıştırılmama kararı alındı. Ayrıca tüm Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlara verilen destek de 2019 yılının sonunda kesilecek. Yani android 2.3.5, ios7 den öncesi ve windows phone işletim sistemleri kullanan cihazlar 2019 yılı sonu itibarı ile whatsapp uygulaması kullanamayacak.

Daha önceki yazılarımızda da whatsapp desteklemeyecek diğer telefon modellerine yer vermiştik.

Whatsapp Desteklemeyecek Diğer Modellere Buradan Ulaşabilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz