WHATSAPP UYGULAMASINDA OKUNDU BİLGİSİ GÖRME

WHATSAPP UYGULAMASINDA OKUNDU BİLGİSİ GÖRME

Dünya genelinde 1 milyarın üzerindeki indirme sayısı ile kullanıcıların ilk tercihi arasındaki whatsapp uygulmasını yeni kullananlar için incelemeye çalışacağız. Uygulama üzerinde oluşturduğumuz gruplarda ya da listemizde yer alan kişilere yazdığımız mesajlar kimler tarafından okundu, kimlere iletildi gibi küçük ayrıntıları sorularımıza yanıt bulmaya çalışacağız.

Bilindiği gibi listemizde yer alan kullanıcılar ile mesajlaştığımızda hemen mesajımızın üzerinde yer alan tekli tik işareti mesajımız karşı tarafa ulaştıgında çiftli koyu renk tik işaretine ,karşı tarafın mesajımızı okuması ile birlikte de mavi çiftli tik işaretine dönüşmektedir.Peki bu işlemi oluşturduğumuz gruplar için yaptığımızda okundu bilgisini nasıl alırız ?

Android sistemli Telefonlarda Whatsapp Okundu Bilgisi Görme;

Öncelikle oluşturduğumuz grup üzerinde 1 tane deneme mesajı gönderiyoruz. Sonrasında gönderdiğimiz bu mesajın üzerine basılı tutuyoruz. Hemen ekranın üst kısmında “i” simgesine tıklıyoruz.

Yeni sayfamızda mesajınızı ilettiğiniz ve mesajınızı okuyan kişileri aşağıdaki gibi çok kolay bir şekilde görebilirsiniz.

İOS sistemli (iphone ) Telefonlarda Whatsapp Okundu Bilgisi Görme;

İos larda durum android lerden farklı olarak sürükleme şeklinde yapılmaktadır. Yine oluşturduğunuz grup üzerinde gönderdiğiniz mesaj üzerine geliyorsunuz. Mesaj üzerine basılı tutarak sağdan sola sürüklüyorsunuz.

Bu işlemi yaptığınızda yine android uygulamalarda olduğu gibi karşınıza mesajınızı ilettiğiniz ve okuyan kişileri gösteren ekrana ulaşıyorsunuz.

Bu işlemler, özellikle grup mesajlarında mesajınızın gruptan kimler tarafından okunduğunu görmeniz açısından olukça önemli. Bu özellik ile Grup arkadaşlarınıza mesajınız iletildi mi, kaç kişi tarafından okundu gibi sorularınız artık tarih oldu.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz