WhatsApp Web Ekranı Nasıl Kullanılır

Milyarlarca akıllı telefon kullanıcısının severek kullandığı mesajlaşma uygulamalarının başında kuşkusuz ücretsiz olarak sunulan Whatsapp uygulaması gelmektedir.

Neredeyse tüm akıllı telefonların vazgeçilmezi haline gelen Whatsapp uygulaması oluşturulan çeşitli arkadaş grupları ile aynı anda yüzlere kullanıcı ile mesajlaşmanıza imkan vermektedir. Durum böyle olunca gün içerisinde onlarca kişi ve grup ile mesajlaşabiliyoruz.

Ofis ortamında, bilgisayar başında çalışanlar için sürekli olarak cep telefonu kullanmak olumsuz durumlar ve zaman kaybı oluşturabilmektedir. Tamda bu sorunun çözümü için geliştirilen Whatsapp web uygulaması ile kullanıcılar isterler ise kişi listelerine web üzerinden ulaşabiliyor, cep telefonunu eline almadan mesajlaşabiliyor. Bu son derece pratik ve kullanışlı uygulama ile bir yandan işlerinizi yapar iken bir yandan da Whatsapp kişileriniz ile mesajlaşabilir veri alıp gönderebilirsiniz.

İlk kez kullanacaklar için Whatsapp web nasıl kullanılır, Whatsapp web’e nereden giriş yapılır adım adım göstermeye çalıştık.

1.Web tarayıcınızdan web.whatsapp.com adresine giriş yapınız

2.Açılan sayfada bir barkod çıkacaktır.

3.Cep telefonunuzdan whatsapp uygulamasını açınız. Whatsapp uygulamasını açtığınızda sol üst köşede yer alan 3 nokta sekmesine tıklayınız. Sonrasında aşağıda görüldüğü gibi açılan pencerede “whatsapp web” sekmesine tıklayınız.

4.Cep telefonunuz ekranında aşağıdaki gibi bir QR kodu tarayıcı ekran çıkacaktır. Bu tarama alanını bilgisayarınızda bulunan barkod üzerine getirerek okutunuz.

IPHONE TELEFONLARDA WHATSAPP YANDEX HARİTA KULLANIMI

5.Barkoda tarama işlemi bittiğinde karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir. Ekranın sol kısmında whatsapp kişileriniz, sağ kısmında yazışma alanınız çıkacaktır.

Whatsapp web uygulamasını, yukarıda belirttiğimiz son derece kolay yönlendirmeler ile istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

ANDROİD SİSTEMDE WHATSAPP’TAN GELEN KONUMU YANDEX HARİTA İLE AÇMA YÖNTEMİ BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

WhatsApp Web Ekranı Nasıl Kullanılır” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz