WhatsApp’ta Yanlışlıkla Gönderilen Mesajlar ve Resimler Artık Silinebilecek!!!

Tüm Dünya’da kolay kullanımı ve içeriğinde bulunan çok sayıda özelliği ile cep telefonu kullanıcılarının ilk tercihleri arasında yer alan Whatsapp uygulamasına devrim niteliğinde yeni bir özellik geldi.

Daha önceki Yazımızda  Whatsapp uygulamasına gelecek bu özellik hakkında sizleri bilgilendirmiştik.

Peki kullanıcıları heyecanlandıran bu özellik neydi? Birlikte inceleyelim.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte mesaj alıp verme işlemleri internet üzerinden hizmet veren mesajlaşma uygulamaları ile yapılmaktadır. Bunlardan en yaygın kullanımı olan Whatsapp uygulamasıdır. Whatsapp uygulaması ile internet bağlantısı üzerinden bire bir kişilerimiz ile ya da oluşturmuş olduğumuz gruplar ile ücretsiz mesajlaşabiliyoruz. Oluşturulan çok sayıda grubun olması ya da gün içerisinde yapılan mesajlaşma sıklığı kullanıcıları yanlış yazımlara, hatalı kişilere mesaj ya da resim gönderme gibi istenmeyen durumla karşılaşmaya itmektedir.

Yayınlanan en son güncellemeyle birlikte Whatsapp uygulaması üzerinden bundan böyle kullanıcılar yanlış kişilere gönderdikleri mesajları ya da resimleri silerek geri alabilecek. Silme geri alma işlemi fotoğraf, GIF, video, belge ve sesli mesajlar için yapılabilecek. Yani kişiye yada gruba hatalı olarak yazdığınız yazıyı da resmide geri alabiliyorsunuz. Üstelik resim gönderdiğiniz kişi resmi telefonuna indirse bile silme işlemi ile resmi kaldırabiliyorsunuz. Sonradan görmesini engelleyebiliyorsunuz.

Tabi bu işlemler için 7 dk lık bir zaman diliminiz bulunuyor. 7 dk içerisinde yazdığınız yazıları da resimleri de geri alabilirsiniz.

İşlemi şu şekilde yapabilirsiniz:

1-Whatsapp’tan herhangi bir arkadaşınıza ya da gruba yazı ya da resim gönderiniz

2-Gönderdiğiniz yazı ya da resim üzerinde 7 dk içerisinde basılı tutunuz.

3-Ekranınızda üst bölümde açılan seçeneklerden çök kutusuna tıklayınız.

4-Ekranınıza gelen seçeneklerden “Herkesten Sil” seçeneğine tıklayınız. Herkesten sil seçeneğine tıkladığınızda resimde görüldüğü gibi “ Bu mesajı sildiniz” uyarısı çıkacaktır. Bu aşamadan itibaren gönderdiğiniz yazı ya da resim karşı tarafın ekranında “Bu mesaj silindi” olarak görülecektir. Resim telefona inmiş olsa da geri çekilecektir.

Gördüğünüz gibi bu son derece kolay işlemi kullanarak 7 dk içerisinde yaptığınız hatalı gönderimden dolayı sonradan karşılaşabileceğiniz tamiri zor durumlardan kurtulacaksınız.

Yapmanız gereken tek şey uygulamanızı güncellemek.

WhatsApp’ta Yanlışlıkla Gönderilen Mesajlar ve Resimler Artık Silinebilecek!!!” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz