ZTE -ZXV10 W300 TÜRKTELEKOM MODEM

1

ZTE -ZXV10 W300 Modemler adsl özellikli modemlerdir. Lokum kampanyası kapsamında Türk Telekom tarafından ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına ulaşabilirsiniz. Kurulum adımlarından önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin dsl ışığı yanmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

Bilgisayar ve Modem Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem arayüzümüze giriş yapıyoruz. Açılan şifre ekranımızda kullanıcı adı ve şifre kısımlarına “admin-admin”, “admin-ttnet” yada bazı lokum modemlerde ”admin-ttgalaksi” yazarak giriş yapıyoruz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

2

Açılan web arayüzümüzde “Arayüz Ayarı”- “ internet” başıklarından ayarlarımıza başlıyoruz. Ekranda değiştireceğimiz birkaç alanın dışında değişiklik yapmıyoruz. Vpı:8 Vcı:35 yazıyoruz. Encapsulation PPPOE LLC seçiyoruz. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazıyoruz. Kullanıcı adımızın sonunda domain adını yazmayı unutmuyoruz. Bu değişikliklerden sonra sayfanın en altında bulunan “kaydet” butonu ile modemimizin kablolu ayarlarını yaparak kaydediyoruz.

3

Sıra geldi modemimizin kablosuz ayarlarını yapmaya. SSID bölümünde kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazıyoruz. Şifre doğrulama türü olarak Wpa2-Psk seçiyoruz. Psk anahtarı kısmına en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz. Son olarak kaydet butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

4

İsterseniz modeminizi access point olarak kullanabilirsiniz. Modeminizi access point olarak kullanmak için BURADAN destek alabilirsiniz.

Daha detaylı modem kurulum adımları için aşağıdaki youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ZTE -ZXV10 W300 TÜRKTELEKOM MODEM” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz