ZYXEL P-660 HN MODEM KURULUMU

ZYXEL P-660 HN MODEM KURULUMU

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1  yazarak modem şifre ekranına ulaşınız. Açılan şifre bölümüne 1234 yazarak giriş yapınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

   ! Bu ekran karşınıza gelmiyor ise, tarayıcınızın açılır pencereleri engellemediğinden  ve bilgisayarınızın yetkili bir DHCP sunucusundan otomatik olarak IP alacak şekilde yapılandırıldığından emin olunuz.

Sonraki adımda karşınıza gelen ekranda şifre değişikliğini yapmanız önerilir. Şifre değiştirildiği takdirde, bir sonraki bağlantıda bu ekran karşınıza gelmeyecektir. İstersenizde yoksay butonuna basarak şifreyi değiştirmeden geçebilirsiniz

Uygula butonuna tıklayarak varsayılan dijital sertifikanın yeniden oluşturulmasını sağlayınız. Bu sertifika internet üzerinden güvenli bağlantıda (HTTPS) kimlik doğrulaması için kullanılacaktır.

Yeni açılan sayfada Gelişmiş kuruluma git seçeneğini işaretleyerek Uygula butonuna basınız.

Karşınıza aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi bir durum ekranı gelecektir. Sol taraftaki menülerden Ağ-Wan sekmelerine tıklayınız.

Açılan sayfamızda Kuşatma PPPOE seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayınız size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızın sonuna @domain adını yazmayı unutmayınız.

Cihazın bağlantı tipi Sabitlenmiş Bağlantı olmalıdır.

Modemimizin kablolu ayarları tamamlandı. Kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz Lan sekmesine tıklayınız. Güvenlik modu olarak Wpa-Psk seçiniz. Ön Paylaşımlı Anahtar bölümüne en az 8 karakterli bir şifre giriniz. Modeminizin kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz ağ ismini belirleyebilirsiniz. Son olarak uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz sayfasını kapatarak internete girebilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz