Zyxel P-660W-Tx Modem Kurulumu

 

ZyXEL P-660W serisi mevcut bakır hatlar üzerinden yüksek hızlı ADSL, ADSL2 ve ADSL2+ arabirimleri ile uyumlu, hepsi bir arada ekonomik bir router’dır.  24Mbps’e (ADSL2+) varan hız seviyesi ile P-660W serisi, geleneksel ADSL ağ geçitlerine göre daha yüksek veri transferi oranları ve daha iyi bant genişliği sunmaktadır. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem üzerinde bulunan dsl ve internet ışığı yanmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcımızın adres bölümüne 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz. Gelen Şifre alanında;

Modem üzerinde ttnet logosu var ise ttnet ,

Modem üzerinde ttnet logosu yok ise 1234 yazarak sisteme girişe tıklıyoruz.

 Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

zp11

Gelen ekranda isterseniz modeminizin standart arayüz şifresini değiştirebilirsiniz. Eğer değiştirmek istemiyorsanız hiç bir şey yazmadan vazgeç butonuna basıyoruz.

zp22

Gelen ekranda tamam diyerek ilerliyoruz

zp3

Bu aşamada modemimizin ayarlar bölümüne ulaşmak için “Gelişmiş ayarlara gidin” seçeneğini işaretleyerek uygula butonuna basıyoruz.

zp4

Sonunda modemimizin ayarlarına yapabileceğimiz ayarlar bölüme ulaştık. Sol tarafta bulunan “Ağ” bölümüne tıkılıyoruz. Açılan alt sekmelerden “Geniş Alan Ağı” seçeneğine tıklayarak modemimizin ayarlar bölümüne ulaşıyoruz.

 

zp5

Arayüz ekranımızda Kapsülleme olarak PPPOE ,VPI:8 VCI:35 ÇOKLAMA:LLC seçiyoruz. Adsl kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazıyoruz. Bu işleri bitirdikten sonra sayfanın en altında yer alan uygula butonuna basarak ekranda yaptığımız değişiklikleri kaydediyoruz.

zp6

Daha Detaylı Ve Kapsamlı Modem Kurulum Adımlarına Aşağıdaki Youtube Kanalımızdan Ulaşabilirsiniz.

Zyxel P-660W-Tx Modem Kurulumu” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz