ZYXEL P2812 Modem Kurulumu

ZYXEL P2812 Modem Kurulumu

zyxel-p2812

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basıyoruz. Açılan modem arayüz şifre ekranından kullanıcı adı:admin şifre:ttnet yazarak sisteme giriş yapıyoruz.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 

1

 

Açılan aşağıdaki ekranımızda isterseniz modem arayüz şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz de Atla butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

2

 

Modemimizin kablolu ayarları için “Ağ Ayarları”, “Geniş Bant” seçeneğine tıklıyoruz

3

Açılan sayfamızda “Adsl” ve “Vdsl” olmak üzere 2 şekilde ayar yapabilirsiniz. Kullandığınız dsl tarifesi hangisi ise buna göre aşağıdaki şekilde seçim yaparak ayarları yapabilirsiniz.

4

ZYXEL P2812 VDSL AYARLARI:

WANHizmetTipi  olarak PPP over Ethernet (PPPoE) seçiyoruz. Vdsl de adsl den farklı olarak vlan değerleri 0-35 tir. Ekranın sol bölümünden sayfayı aşağı doğru kaydırıyoruz.

5-vdsl

Sayfayı aşağı kaydırdığımızda PPP Bilgisi bölümde yer alan kullanıcı adı ve şifre bölümüne servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz ve uygula butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

5-vdsl2

ZYXEL P2812 ADSL AYARLARI:

WANHizmetTipi olarak PPPOE seçiyoruz. Atm ayarlarında Vpı:8 Vcı:35 olarak belirleyerek sayfayı aşağı kaydırıyoruz.

7-adsl

PPP Bilgisi bölümünde Kullanıcı adı ve şifre bölümlerine servis sağlayıcınızı siz vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazarak uygula butonuna basıyorsunuz.

7-adsl2

ZYXEL P2812 Kablosuz Ayarları

Modemimizin ana sayfası üzerinde “Kablosuz” bölümüne tıklıyoruz.

8-kablosuz

Açılan bölümde Kablosuz ağ adı (SSID) bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adımızı yazıyoruz. Güvenlik modu olarak WPA2-PSK Seçiyoruz. Ön paylaşımlı anahtar bölümünde en az 8 haneli kablosuz ağ şifresi belirleyerek ayarlarımızı kaydediyoruz.

9

ZYXEL P2812 Modem Kurulumu” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz