ZYXEL VMG3312-B10B ACCESS POİNT AYARLARI

ZYXEL VMG3312-B10B ACCESS POİNT AYARLARI

Zyxel vmg3312 modemimiz ağırlıklı olarak Türk Telekom müşterileri olmak üzere internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği Vdsl modemler arasındadır.

Daha önceki yazılarımızda Zyxel VMG3312 Modem Kurulumunu sizler ile paylaşmıştık. Şimdi ki yazımızda Vdsl modemimizin ACCESS POİNT özelliğini kullanarak mevcutta kullandığımız kablolu bir modemi kablosuza çevirmeyi ya da kablosuz ağımızı genişletmeyi öğreneceğiz.

Örneğin salonumuzda İnternete çıkmak için kullandığımız kablolu modemden aldığımız Lan (Ethernet) çıkışını evimizin en uç noktasında kablosuz özelliği kazandırarak kapsama alanını çoğaltabiliriz.Ya da kablosuz modemimizin sinyalinin ulaşmadığı noktalarda modemimizin access point özelliğini kullanarak sinyali uzak noktalara taşıyabiliriz. Şimdi sırası ile bu işlemleri nasıl yapacağımızı anlatmaya çalışalım.

ACCESS POİNT ler hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Öncelikle modem ayarları için zyxel vmg3312 modemimiz ile bilgisayarımız arasında ethernet bağlantısı kuruyoruz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi modemin ethernet çıkışı ile bilgisayar ethernet çıkışlarını birleştiriyoruz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzü şifre ekranına ulaşıyoruz.

Kullanıcı adı :admin

Şifre olarak: Servis sağlayıcıdan aldığınız modemler için ttnet, turktelekom yada dışarıdan alınan modemler için admin

yazarak oturum aç butonuna basıyoruz.

Açılan yeni şifre ekranında isterseniz ttnet şifrenizi değiştirebilirsiniz. Değiştirmek istemiyor iseniz Atla butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Access point ayarlarımızı 3 aşamada tamamlıyor olacağız.

1.Adım:

İlk olarak Ana sayfada Ekranın alt bölümünde yer alan “Ağ Ayarı”-“Genişbant” sekmesine tıklıyoruz.

Açılan bölümde ilk sırada Ad bölümünde yer alan internet_dsl yada myısp-internet seçeneğinin en sağında bulunan kalem düzenle seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfamızda Mod seçeneği bölümünde “Köprü” seçeneğini seçerek Uygula butonuna basıyoruz.

2.Adım:

Ağ ayarı sekmesinden “Ev ağı” bölümüne tıklıyoruz.

Açılan bölümde DHCP seçeneğini devre dışı olarak işaretliyoruz.

Ip adres kısmında modemimizin arayüz ıp si olan 192.168.1.1 ıpsi standart olarak gelmektedir. Eğer internete çıktığımız diğer modemin arayüz ıp si farklı ise örneğin 192.168.2.1 yada 10.0.0.2 gibi bu ıp yi değiştirmeden geçerek uygula butonuna basıyoruz.

Eğer diğer modemin arayüz ıp side 192.168.1.1 ise bizim modemimiz ile ıp çakışması olacağı için burada ıp seçeneğini değiştirerek uygula butona basıyoruz.

Örneğin burada ıp yi 192.168.1.2 yapabiliriz.Modem Arayüz Iplerine buradan bakabilirsiniz.

Modemin yerel ıp blogunu değiştirmeniz durumunda modem arayüzüne bağlantınız kesilecetir. Bu nedenle değişiklik söz konusu ise öncelikle aşağıdaki kablosuz ayaları tamamlayınız.

Kablosuz ayarlarınızı tamamlamanızın ardından yukarıdaki ıp değişikliğini yapar iseniz yeniden giriş yapmak için ugraşmadan modem ayarlarını tamamlamış olursunuz.

3.Adım

Modem ayarlarımızdaki son adım olarak modemimizin kablosuz özelliğini aktif ediyoruz.Ag ayarlarından “Kablosuz” sekmesine tıklıyoruz.

Açılan bölümde Kablosuz ağ adı olarak modemimize bir kablosuz ağ adı belirliyoruz.Burada belirlediğimiz ağ adını istediğimiz şekilde belirleyebiliriz. Güvenlik modu olarak WPA-PSK seçiyoruz. Şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz ve uygula butonuna basıyoruz.

Kanal bölümünde wifi ağınızın kapsama alanı yada wifi kalitesine göre bir seçim yapabilirsiniz. Seçim yapacağınız kanal modu kablosuz ağınızın kalitesini arttırarak wifi ağınızın sinyal alanını arttıracaktır.

WİFİ KANAL MODU AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Zyxel vmg3312 vdsl kablosuz modemiz artık bir ACCESS POİNT modem haline gelmiştir. Kablolu modemden yada kablosuz modemin Ethernet çıkışından aldığımız kabloyu Zyxel modemizin Sarı lan girişlerinden herhangi birine takıyoruz. Yani Lan  girişinden Lan girişine bağlantı kurarak ayarlarımızı tamamlıyoruz.

ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bilgisayarınızdan yada cep telefonunuzdan kablosuz ağları taratarak yukarıda belirlediğiniz kablosuz ağa bağlanabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

ZYXEL VMG3312-B10B ACCESS POİNT AYARLARI” için 59 yorum

 • 14 Nisan 2017 tarihinde, saat 16:01
  Permalink

  Eline sağlık, gayet sade ve kullanışlı anlatım olmuş.

  Yanıtla
  • 14 Nisan 2017 tarihinde, saat 17:02
   Permalink

   Teşekkür ederiz Ekrem bey.Bizi takip etmeye devam ediniz.

   Yanıtla
 • 30 Nisan 2017 tarihinde, saat 23:23
  Permalink

  Selamlar

  Emeğine sağlık. Bir sorum var.

  Elimde bu modem var. Ayrıca Vodafone modem var. Aktif olarak Vodafone modem kullanıyorum.
  Ancak bu modemi router olarak kullanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

  Yanıtla
  • 30 Nisan 2017 tarihinde, saat 23:38
   Permalink

   Merhaba Muhammed Bey, Vodafone olarak kullandığınız modem modeli nedir. Zyxel modeminizde yukarıda belirttiğimiz ayarları birebir uygulayarak kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ana mantık tüm modemlerde modemi köprü moduna almak ve dhcp havuzunu devre dışı bırakmak ve ayni ağda olmaktır.Bu işlemleri yaptıktan sonra aktif modeminiz ile ethernet bağlantısı kurarak internete çıkabilirsiniz.

   Yanıtla
   • 25 Ocak 2019 tarihinde, saat 03:59
    Permalink

    Hocam benim modemin wifi çekim gücük çok düşük wifi ile baglandıgımda internet hızım çok düşüyor sizin anlattıgınız ayarları yapsam çekim gücü artar ve internet hızım yükselirmi

    Yanıtla
    • 25 Ocak 2019 tarihinde, saat 09:24
     Permalink

     Merhaba Sezer Bey,

     Evet bu ayarları yaparak evde kullandığınız ana modem wifi sinyalini daha uzak noktalara taşıyabilir wifi çekim alanınızı arttırabilirsiniz.wifi freknasları hakkındaki yazımızı da okuyarak daha hızlı bir wifi kanalı tercih edebilirsiniz. Buradan Ulaşabilirsiniz

     iyi günler dileriz.

     Yanıtla
 • 20 Mayıs 2017 tarihinde, saat 10:13
  Permalink

  Ana modem airties 5760 ac modem, access point olarak zyxel vmg3312 b10a v2 yi kullanmak istersek buradaki yolu mu takip edeceğiz. Ayrıca be ethernet kablosuyla değil access point ide ana modemden kablo çekmeden kablosuz olarak almak istiyorum…

  Yanıtla
  • 20 Mayıs 2017 tarihinde, saat 10:43
   Permalink

   Merhaba,

   Evet elinizde hangi marka model modem olursa olsun, yukarıdaki ayarları birebir yaptıgınızda ZYXEL VMG3312 modeminizi access point olarak kullanbilirsiniz. Söylemiş oldugunuz işlem mesh özelliği ile yapılabilmektedir. İki aynı marka modem arasında mesh özelliği kurulabilir. Zyxel vmg3312 modeminde mesh özelliği bulunmamaktadır. Bu nedenle modeminizi kablosuz olarak access point olarak kullanamazssınız. Kablolu olarak kullanım yapabilrsiniz. Airties kablosuz farklı bir modemi ile mesh özelliği kullanabilirsiniz.

   Yanıtla
   • 11 Kasım 2018 tarihinde, saat 14:38
    Permalink

    Ana modem vmg3312
    Bu modemi airties mesh özelliği olan bir modem kullanarak( bunu 2. Modem yapacağım) mesh ozellikli modemi kopru yapabilir miyim?
    Zyxel kablosuz interneti baska odadaki mesh özellikli olan airtiesa aktarabilir mi?

    Teşekkür ederim

    Yanıtla
    • 11 Kasım 2018 tarihinde, saat 22:30
     Permalink

     Merhaba İsmail Bey,
     Airties modemlerde mesh özelliği ana modem airties marka olduğunda çalışmaktadır. Eger elinizdeki modemin bir repeater özellği var ise istediğiniz işlemi uygulayabilirsiniz.
     iyi günler dileriz.

     Yanıtla
 • 3 Ağustos 2017 tarihinde, saat 15:07
  Permalink

  Merhabalar.Hocam harfiyen uymama rağmen dhcp bir türlü kapanmıyor ve modem arayüzüne de belirlediğim ip üzerinden giremiyorum.

  Yanıtla
  • 4 Ağustos 2017 tarihinde, saat 17:44
   Permalink

   Merhaba Selman Bey,

   Modem arayüz ıp sini değiştirip dhcp yi kapat seçeneğini işaretlediyseniz modem arayüzüne ulaşamazsınız. Bu nedenle önce yaptıgınız değiklikleri başa almak için modemi resetleyiniz. Sonrasında önce modem arayüz ıp sini değiştirip kaydediniz. Sonrasında modeme belirlediğiniz yeni ıp ile giriş yapınız. Ardından yukarıdaki sıraya göre dhcp yi kapatabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 22 Eylül 2017 tarihinde, saat 12:20
  Permalink

  çok sagolasın emegine saglık.

  Yanıtla
 • 10 Ekim 2017 tarihinde, saat 23:17
  Permalink

  Köprü moduna alıyorum ama sürekli dhcp aktif de olsa devre dışıda olsa ip veriyor defalarca resetledim nafile buna yeni yazılım nerden atabilirim ?

  Yanıtla
 • 1 Kasım 2017 tarihinde, saat 18:16
  Permalink

  Bir sey soracaktim benim sabit ip li bir hat kullaniyorum. Yani swichten aliyorum interneti ben swichten gelen hatti ayni yukardaki gibi yaparak kablosuza cevire bilirmiyim yoksa farkli bisey yapmam gerekirmi

  Yanıtla
  • 2 Kasım 2017 tarihinde, saat 09:34
   Permalink

   Merhaba,
   Burada swich yada modem markası önemli değildir. Her hangi bir ağdan aldığınız interneti belirttiğimiz ayarlar ile access pointe çevire bilirsiniz. Modeminiz ile accces pointinizin aynı ağda olması yeterlidir.

   Yanıtla
 • 22 Kasım 2017 tarihinde, saat 01:07
  Permalink

  Merhaba,
  Bugün kablonete başvurdum internet hizmeti için, daha önceden ttnet kullanıyordum bu modeme
  sahibim şuan boşta duruyor. Forumlarda gördüğüm üzere genelde Kablonet kullanıcıları netmasterin Kablolu/kablosuz docsis 3.0 modemlerine router yapıyor(kablosuz olanları bile kablosuz özelliğini kapatıp bunu yapıyor) Şimdi ben docsis3.0 Destekli herhangi bir kablolu modem alsam, ZYXEL VMG3312B10B modemimi kullanarak kablosuz özelliğini sizin anlattığınız şekilde yaparak elde edebilirmiyim? Herhangi bir sıkıntı olurmu?

  Yanıtla
  • 24 Kasım 2017 tarihinde, saat 23:11
   Permalink

   Merhaba İhsan Bey,

   Access point ayarlarında standart olan kullandığınız modem ile zyxel vmg3312-b10b modeminizin aynı ağda olması ve belirttiğimiz ayarların zyxell üzerinde yapılmasıdır. Kullandığınız modem ne olursa olsun eğer bir varsayılan ağ geçidi ıp havuzu var ise belirtilen ayarları yaparak access point olarak kullanabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 4 Aralık 2017 tarihinde, saat 20:12
  Permalink

  Ben yüksel net diye bir firmadan internet alıyorum balkondaki bir antenle geliyor modeme ordan bir internet kablosu cektim eve onu zyxel modem le kullanacam ama modem acilirken bi internet geliyor biraz durunca int isigi kirmizi oluyor ve daha da kullanamadık mideme internet gelmiyor diye gösteriyor

  Yanıtla
  • 8 Aralık 2017 tarihinde, saat 10:32
   Permalink

   Merhaba Hasan Bey,

   Belirttiğiniz sistemde varsayılan ağ geçidi ile modeminizin ağının aynı ağda olması yeterlidir. Modem ayarlarını yukarıdaki gibi yaptıgınızda. aldığınız intenternet sinyalini yayabilirisiniz.

   Yanıtla
 • 10 Aralık 2017 tarihinde, saat 21:06
  Permalink

  Merhaba bende iki adet zyxel vmg3312-b10b modem var. Ikinci modemi nasil router olarak kullanabilirim bir turlu basaramadim. Yardimci olur musunuz.

  Yanıtla
  • 10 Aralık 2017 tarihinde, saat 23:04
   Permalink

   Merhaba Özkan Bey,
   1. modemi internete çıkmak için 2. modemi sinyal dağıtıcı olarak kullancaksınız. Bu işlemleri yukarıda sırası ile açıkladık. Yönlendirmeleri birebir yaptığınızda sorun yaşamadan kullanım yapıyor olmalısınız.

   İyi akşamlar dileriz.

   Yanıtla
 • 18 Aralık 2017 tarihinde, saat 19:32
  Permalink

  Merhabalar,
  bizim ofisteki internet sağlayıcı değişimi dolayısı ile superonline dan millenicom geçiş yaptık. zyxsel VMG8924-B10A modemi kullanmaya başladık ancak daha önce köprü modda çalışan iki adet modemiz devre dışı kaldı hiç birinden internete çıkamıyoruz. Bu konudaki görüşünüz nedir acaba? iyi akşamlar.

  Yanıtla
  • 19 Aralık 2017 tarihinde, saat 22:35
   Permalink

   Merhaba Hamit Bey,
   Servis sağlayıcı değişikliğinde modemde yaptığınız bazı ayarların değişmesi gerekmektedir. Yeni servis sağlayıcınıza göre kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile yeniden kurulum yapılması gerekmektedir. Bunun dışında köprü modu gibi diğer ayarlarınız servis sağlayıcı değişikliğinde değişmemektedir. Kurulum yapıldığında giriş yapıyor olmanız gerekmektedir.
   İyi akşamlar dileriz.

   Yanıtla
 • 15 Ocak 2018 tarihinde, saat 16:18
  Permalink

  Bina çatısına takılan mikrotik anten ile internet hizmeti almak için bir firma ile görüştüm elimde mevcut bulunan zyxel vmg3312-b10b modemi belirttim ama o model Modemde sorun olduğunu ve bağlantı kuramadıklarını söylediler acaba sırf modem satmak için mi böyle bir cevap verdiler anlayamadım belirttiğim modem ile bağlantı kurulması mümkün müdür

  Yanıtla
  • 16 Ocak 2018 tarihinde, saat 09:59
   Permalink

   Merhaba Ali Bey,

   Zyxel vmg331-b10b modeli Türk Telekom’un müşterilerine verdiği ve vermeye devam ettiği modeller arasındadır. Modem genelinde sorun bulunmamaktadır. Fakat belirtilen hizmet genelinde modem ile uyumsuzluk olma durumu olabilir. Bu konudaki detyalı bilgiye modem firmasından ulaşabilirsiniz. Modem firması iletişim bilgilerinize BURADAN ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: ZYXEL VMG1312-B10A MODEM KURULUMU | ZORLUTEKNOLOJİ

 • Geri bildirim: ZYXEL VMG 1312-B10D MODEM KURULUMU | ZORLUTEKNOLOJİ

 • Geri bildirim: ZYXEL WMG3312 B10B MODEM KURULUMU | ZORLUTEKNOLOJİ

 • 28 Ocak 2018 tarihinde, saat 03:01
  Permalink

  hocam anlattığınız gibi yaptım ,modem kablolu access point oldu,ana modem 4.cü katta,ben zemin kata kablo çektim (30 mt kablo uzantısı var)access yaptığım modemi zemin kata koydum, ne hikmetse ana modemin yanında kısa ethernet kablosu ile deneme yaptığımda bağlantı gerçekleşiyor ama zemin katta kurulu iken internet yok diyor,bunun sebebi uzun kablodan olabilirmi , her iki modemde zyxel wmg3312 (300 mgps hız diyor ama ).4.cü kattan gelen ethernet kablosunu direkt laptopa takıyorum inernete bağlanıyor,hani kabloda bir kopukluk olsa desem o da yok,şaşırdım kaldım
  cevap yazarsanız sevinirim

  Yanıtla
 • 12 Şubat 2018 tarihinde, saat 20:58
  Permalink

  Sayın yetkili,
  uzun süredir araştırdığım ancak hangi IT ciye sorduysam olumsuz yanıt aldığım sorunumu, sayenizde çok güzel anlatımınızla çok kolay çözdüm. Çok teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim

  saygılarımla
  Naci ORPAK

  Yanıtla
  • 14 Şubat 2018 tarihinde, saat 11:36
   Permalink

   Merhaba Naci Bey,

   ZYXEL VMG3312-B10B ACCESS POİNT AYARLARI konusunda aldığınız destek için yaptıgınız geri dönüş için biz teşekkür ederiz.

   İyi günlerde kullanınız.

   Yanıtla
 • 25 Şubat 2018 tarihinde, saat 16:17
  Permalink

  Yapmış olduğunuz paylaşımdan dolayı içtenlikle teşekkür ederim.
  Sorum şu olacaktı,
  İki modem arası köprülemeyi gerçekleştirdim.
  Bilgisayarımdan wifi bağlantısı yapabiliyorum ve internete giriyorum yalnız telefonlardan DSL baglantı sorunu oldugunu soylemektedir. bunun için ne yapmam gereklidir

  Yanıtla
  • 25 Şubat 2018 tarihinde, saat 23:26
   Permalink

   Merhaba Şenol Bey,

   Bilgisayarınızdan giriş yaptığınız wifi bağlantınızın yeni ayarladığınız Ap üzerinden olduğuna emin iseniz cep telefonunuzdan girememeniz için hiç bir engel bulunmamaktadır.

   İyi akşamlar dileriz.

   Yanıtla
 • 25 Şubat 2018 tarihinde, saat 17:34
  Permalink

  Aynen dediğiniz gibi yaptım. Kablosuz olarak bağlanıyorum. Ancak ana modemden direk gelen kablo ile çalışan tivibu ap üzerinden aldığı kablo ile çalışmıyor. Ana modemim Airties 5650 – Ap modemim Zyxel VMG3312. ikiside tt modemi. Lütfen yardım.

  Yanıtla
  • 25 Şubat 2018 tarihinde, saat 23:24
   Permalink

   Merhaba Onur Bey,
   Tivibu ayarları ana modem üzerinde yapılmaktadır. Hattınıza tanımlı olan 10 lu tivibu ıp si ana modem üzerinden alınmaktadır. Bu nedenle tivibu sisteminiz yanlızca ana modem üzerinde aktif olacaktır. Ap köprüleme ile aldığı ethernet sinyalini yaymak için kullanılmaktadır. Her hangi bir yerel ıp yada tivibu ıp si almamaktadır.

   İyi akşamlar dileriz.

   Yanıtla
 • 4 Mart 2018 tarihinde, saat 00:46
  Permalink

  MERHABA
  ANLATIM ÇOK YALIN VE TEMİZ
  SAYENİZDE WAN DAĞILIMINDAN İNTERNET ALAN KALİTELİ MODEM/ROUTER İM OLDU
  BİZE YARDIM ETTİĞİN GİBİ ALLAH’ DA SANA YARDIM ETSİN YOLUNU AÇIK ETSİN.
  BU İŞLE UĞRAŞAN ARKADAŞLARIN EKMEĞİYLE OYNUYORMUYUZ BİLMEM AMA BUNLARDAN BAZILARININ BANA YALAN SÖYLEMELERİNDEN DOLAYI ARAŞTIRDIM VE SAYENİZDE YAPTIM
  SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

  Yanıtla
  • 5 Mart 2018 tarihinde, saat 18:35
   Permalink

   Merhaba Akif Bey,

   Sitemiz “Bilgi paylaştıkça çoğalır” cümlesini kendisine yol haritası olarak belirmiştir. Yaptığımız paylaşımlarda bu doğrultuda gün geçtikçe üzerine koyarak devam edecektir. Yukarıda gösterdiğimiz işlemlerden faydalanmasına çok sevindik. Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederiz.
   Sitemizi facebook, instagram ve twitter adreslerinden takip ederek güncel konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 7 Nisan 2018 tarihinde, saat 23:27
  Permalink

  Bu sayfadaki bilgilerden faydalandım, yararlı olmuş, ekran görüntüleri vs eksiksiz.
  Emeğe saygı..
  kolaylıklar

  Yanıtla
  • 13 Nisan 2018 tarihinde, saat 17:17
   Permalink

   Merhaba,

   Teşekkür ederiz. Sitemizi takip etmeye devam edin lütfen.

   iyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 23 Mayıs 2018 tarihinde, saat 23:48
  Permalink

  Merhaba
  Evimde Tilgin modem aracılığı ile fiber nette bağlanıyorum. Evde diğer odalarda ne yazık ki wifi çekimi yok ama odalarda ki soketlerde internet dağıtılmış durumda. Verdiğiniz method ile herhangi bir odadan ethernet soketi üzerinden Zyxel modemi dağıtıcı olarak kullanabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 24 Mayıs 2018 tarihinde, saat 14:43
   Permalink

   Merhaba Hazar Bey,

   Evet bu yöntem ile ethernet sinyalinin olduğu her noktadan internet sinyali alarak access point olarak ayar yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta tılgın cihazınız ile kullancağınız ap nin aynı ağda olmasıdır.

   Yanıtla
 • 5 Haziran 2018 tarihinde, saat 02:30
  Permalink

  eyv kardeşim sağol işi rast gitsin inşallah

  Yanıtla
 • 14 Ağustos 2018 tarihinde, saat 18:00
  Permalink

  merhaba dostum bende fiber internet var. telekomdan alınan tılgın HG2331 marka modem var. fakat telefonlardan wireles bağlantısı yavaş.birtanede telekomun zynel VMG3312-B10B marka modemi var elimde duvardan gelen ethernet kablosunu zynel modemde olan mavi renk wan’a takıyorum.kullanıcı adı şifreyide arayüze girip yazıyorum fakat internet ışığı kırmızı yanıyor.Bu modem fibernete uyumlu değilmidir? yardımcı olabilirmisin?

  Yanıtla
  • 16 Ağustos 2018 tarihinde, saat 15:58
   Permalink

   Merhaba Burak Bey,

   Zyxel vmg3312-b10b modemi gpon sistemde kullanabilmeniz için tılgın modeminizi bridge (köprü) moduna aldırarak Tılgın modemin D portu üzerinden kullanım yapabilirsiniz. Direk dsl hattında olduğu gibi tak çalıştır çalışmamaktadır.

   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 13 Eylül 2018 tarihinde, saat 00:44
  Permalink

  Hocam çok sağolasın bizim meseleyi size bakarak ara ara düzeltiyoruz eline emeğine sağlık

  Yanıtla
  • 14 Eylül 2018 tarihinde, saat 18:13
   Permalink

   Merhaba Akif Bey,

   ZYXEL VMG3312-B10B ACCESS POİNT AYARLARI konusunda çok sayıda olumlu geri dönüş alıyoruz. Sitemizi sosyal medya hesaplarındanda takip ederek güncel konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

   Zorlu teknoloji facebook adresimiz: https://www.facebook.com/zorlu.teknoloji

   Zorlu teknoloji twitter adresimiz: https://twitter.com/zorluteknoloji

   Zorlu teknoloji instagram adresimiz: https://www.instagram.com/zorluteknoloji/

   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
   • 7 Mart 2019 tarihinde, saat 22:58
    Permalink

    {{ ! ACİL ! }} Ana modem Superonline 2.cisi ise ttnet wmg3312 b10b ethernet kablosu çektim ayarları yaptım ama internete girmiyor

    Yanıtla
    • 7 Mart 2019 tarihinde, saat 23:17
     Permalink

     Merhaba,
     Yapmış olduğunuz ayarları yeniden gözden geçirmelisin. Yukarıdaki ayarların tamamı denenmiş ayarlarıdır. Ana modem superonline demişsiniz. Superonline hangi marka ve model modem kullanmaktasınız. Zyxel ıp blogu 192.168.1.1 dir. Ana modeminiz bu bloktamı, dhcp havuzu kapalımı, Bu kontrolleri yeniden yapabilirsiniz.
     iyi günler dileriz.

     Yanıtla
 • Geri bildirim: Access Point (Kablosuz Erişim Noktası) Kablosuz Menzil Arttırıcı | ZORLUTEKNOLOJİ

 • 17 Ekim 2018 tarihinde, saat 22:12
  Permalink

  Merhaba söylediğiniz ayarları yaparak kullancı adı şifreyle girilen eduroam olan üniversite internetini kablosuz yapmayı denedim fakat olmadı bi defa iphone ile bağlandı(ayarlar bunlardı https://i.hizliresim.com/9NkqMr.png )fakat başka hiç bir cihaz(laptop,android tlf) bağlanamadı modemi yeniden başlattım bağlanan da kayboldu,diğer android telefonda ip adresi alınamadı yazıyordu.Yardımcı olabilirmisiniz?

  Yanıtla
  • 18 Ekim 2018 tarihinde, saat 18:12
   Permalink

   Merhaba Yusuf Bey,

   Varsayılan ağ geçidi ile modeme verdiğiniz ıp blogu aynı olmalıdır. Eğer sizin ana modeminiz 10.0.1.1 ise zyxel modemide yukarıda belirttiğimiz şekilde aynı ıp bloguna almanız gerekmektedir.
   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 25 Ocak 2019 tarihinde, saat 04:03
  Permalink

  Hocam bende de bu modemdem var bu ayarları yapsam wifi çekim gücü artar ve wifi ile bagladıgımdaki hız çok düşüyordu yükselirmi

  Yanıtla
 • Geri bildirim: ZYXEL VMG3312 B10B MODEM IŞIKLARI VE ANLAMLARI | ZORLUTEKNOLOJİ

 • 6 Mayıs 2019 tarihinde, saat 14:23
  Permalink

  Merhaba. Ben bu modemi wifi alıcısı olarak kullanmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

  Yanıtla
  • 7 Mayıs 2019 tarihinde, saat 01:35
   Permalink

   Merhaba,
   Modemi ancak kablolu olarak access pointe çevirebilirsiniz.
   iyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • 8 Mayıs 2019 tarihinde, saat 23:05
  Permalink

  Merhabalar benim sorunum şu internet bağlı olan modem nokia marka fiber destek li bir modem bunun WiFi ağını Zyxel vgm3312 ile ilişkilendirip zyxel den kablolu bağlantı alabilirmiyim. Yani mevcut WiFi yi kabloya dönüştürmem gerekli bu işi yaparmı.

  Yanıtla
  • 8 Mayıs 2019 tarihinde, saat 23:10
   Permalink

   Merhaba Erdal Bey,
   Elinizde ana modem marka ve modeli nedir bilemiyoruz ama yukarıdaki ayarları tüm modem markaları için uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken ana işlem internete çıkan ana modem ile zyxel vmg3312-b10b modeminizin aynı ıp blogunda olması ve dhcp nin kapalı olmasıdır.
   iyi akşamlar dileriz.

   Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz