ZYXEL VMG3312 B10B MODEM KURULUMU

 

Yüksek hızlı VDSL2/ADSL2+ router/modemFarklı lokasyonlar arasında güvenli bağlantı kurabilmeye olanak sağlayan IPSec VPN özelliğiIEEE 802.11n teknolojisi ile 300Mbps’e varan kablosuz bağlantı hızı4*10/100Mbps LAN portu ve 1*10/100/1000Mbps WAN portuGüçlü SPI Güvenlik Duvarı korumasıKelime/URL engelleme desteğiMAC adres filtreleme desteğiKesintisiz çevrimiçi oyun imkanıEthernet ile aynı anda güncel ev ve işyeri teknolojileri olan IP TV, VOIP/video telefon, ağ veri depolama ünitesi bağlantısı olanağıBilgisayar bazında kısıtlama imkanı sağlayan ebeveyn kontrolü özelliğiVideo, ses ve veri uygulamaları için Gelişmiş Etkin Bant Genişliği Yönetimi (QoS)Kolay ve hızlı kablosuz güvenlik yapılandırması için WPSUSB  portu üzerinden güvenli dosya paylaşımı, bu dosyalara yerel ağ üzerinden güvenli erişim (USB bellek veya USB sabit disk) ve yazıcı sunucusu desteğiEnerji tasarrufu için kablosuz özelliğini devre dışı bırakabilen WLAN On/Off butonuKablosuz bağlantının açık/kapalı olacağı saatleri belirlemeyi sağlayan zamanlama özelliğiTürkçe ve İngilizce dil desteğiŞık ve kullanıcı dostu arayüz

Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Bu aşamalara gelmeden önce modem ve bilgisayarınız arasında bağlantının doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl/internet ışığı yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki bağlantı şemasına uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.Modem üzerinde yanmayan ya da yanıp sönen bir ışık var ise bağlantılarınızı kontrol edebilirsiniz. 

ZYXEL VMG3312 MODEM IŞIKLARI VE ANLAMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız basınız. Gelen kullanıcı adı ve şifre kısmına;

Kullanıcı Adı:admin

Şifre olarak; TTNET logolu modemlerde şifre: ttnet 

                       TÜRK TELEKOM logolu modemlerde şifre: turktelekom olarak girişi yapınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

2

İsterseniz modemimizin standart şifresi olan bu şifreyi aşağıda gördüğünüz gibi değiştirebilir isterseniz de “Atla” yaparak değiştirmeden geçebilirsiniz.

3

Açılan modem web arayüzünde ekranın en alt kısımda bulunan “Ağ ayarı” , “Genişbant” butonlarına tıklayınız.

4

Açılan ekranda aşağıda gördüğünüz tabloda yer alan 3. Seçenek Ethernet ve PPPOE seçeneğinin en sağındaki kalem butonuna basarak ayarlarlar ekranına ulaşınız.

5

Açılan modem ayarları bölümünde

ZYXEL VMG3312-B10B KIRMIZI POWER IŞIĞI SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI

Mod=Yönlendirme, Kapsülleme=PPPoE seçiyoruz.

PPP kullanıcı adı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazarak ve uygula butonuna basınız.

Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınıza göre domain adınızı BURADAN öğrenebilirsiniz.

6

ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME ADIMLARI

Kullandığınız modeminizi isterseniz access point olarak ayarlamak isterseniz BURADAN modeminizi access point olarak ayarlayabilirsiniz.

ZYXEL VMG3312 B10B MODEM KURULUMU AŞAMALARINI YOUTUBE KANALIMIZDAN DA GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ

ZYXEL VMG3312 B10B MODEM KURULUMU” için 7 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz