ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME

ZYXEL VMG3312-B10B Modemler daha önceleri TTNET, şirket birleşmesinden sonra TÜRK TELEKOM tarafından kampanya kapsamında internet kullanıcılarına sunulmuştur. Modemin fiber destekli olması, adsl ve vdsl tarifelerde kullanılabilmesi nedeni ile çok sayıda kullanıcının evinde ofisinde bu modemi görmek mümkündür. ZYXEL VMG3312-B10B  modemlerin Türk Telekom tarafından hali hazırda dağıtımınına devam edilmektedir. ZYXEL VMG3312-B10B Modemin belirli aralıklar ile yazılımları geliştirilmektedir. Oluşabilecek modem sorunlarında modem yazılımın kontrol edilmesi var ise güncel yazılımın modeme yüklenmesi gerekmektedir.

ZYXEL VMG3312-B10B modemi için firmware yazılım güncelleme nasıl yapılır aşama aşama incelemeye çalışalım.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında

TTNET LOGOLU MODEMLERDE;

Kullanıcı adı:  admin     Şifre:   ttnet

TÜRK TELEKOM LOGOLU MODEMLERDE;

Kullanıcı adı:  admin     Şifre:   turktelekom

Olarak oturum aç butonuna basınız.Şifrelerinizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

Yeni açılan ekranda modem arayüz şifrenizi değiştirebilirsiniz ya da şifre değiştirme adımını atla butonuna basarak geçebilirsiniz.

Açılan modem arayüz ekranında en alt kısımda yer alan menüler arasından BAKIM-YAZILIM GÜNCELLEME Sekmelerine tıklayınız.

Açılan cihaz yazılım yükseltme ekranında mevcut yazılım sürümünü kontrol ediniz. Sonrasında aşağıdaki zyxell ftp klasörü üzerinden  ZYXEL VMG3312-B10B modeminizi bularak güncel yazılımı kontrol ediniz.

ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/

Yukarıdaki aşamaları sırası ile geçerek kontrol ettiğinizde 4. bölümdeki yazılım ile aşağıdaki modem arayüzü üzerinde gözüken yazılımı karşılaştırınız. Farklı bir sürüm gözüküyor ise ftp klasöründeki yazılımı bilgisayarınıza indiriniz ve Dosya aç butonuna basınız. Buradan indirmiş olduğunuz dosyayı bularak seçiniz ve sağ tarafta bulunan yükle butonuna basınız.Cihazın güncelleme işlemi yaklaşık  olarak 3-4 dakika  kadar sürecektir. Bu süre içerisinde modeme herhangi bir şekilde müdahale edilmemelidir. Ayrıca bilgisayar bağlantısı veya modem elektriği kesilmemelidir.Tüm ışıklar yandıktan sonra cihaza erişim sağlayabilirsiniz.

ZYXEL VMG3312 B10B MODEM IŞIKLARI VE ANLAMLARI

V.100 (AAPP.7)D0 Firmware yazılımı, Türk Telekom Kampanyalarında verilen modemler için geçerli yazılımdır. Diğer zyxel model ürünlere yükleme yapılmamalıdır.

ZYXEL VMG3312-B10B KIRMIZI POWER IŞIĞI SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI

Önemli uyarı: Firmware yazılımını yüklerken modem ve bilgisayar bağlantınızı ethernet kablosu yardımı ile yapınız. Kablosuz bağlantı ile yapmaya çalıştığınızda anlık yaşanabilecek kopmalar nedeni ile modeminiz kullanılamaz hale gelebilir.

Firmware upgrade işlemi bittikten sonra yeni yazılımın cihazınızda aktif olarak çalışması için modeminizi resetlemeniz önerilmektedir. 

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem resetleme işlemini tamamladığınızda modeminiz yeni yazılım ile çalışmaya başlayacaktır. Ayarlarınız sıfırlandığı için ZYXEL VMG3312-B10B modeminizi yeniden kurmanız gerekmektedir.

ZYXEL VMG3312-B10B MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Aşağıdaki Youtube Kanalımız Üzerinden Daha Detaylı ve Uygulamalı Olarak Yazılım Güncelleme Adımlarına Ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG3312-B10B TTNET YAZILIM GÜNCELLEME,ZYXEL VMG3312-B10B TÜRK TELEKOM YAZILIM GÜNCELLEME ZYXEL VMG3312-B10B FİRMWARE GÜNCELLEME, ZYXEL YAZILIM GÜNCELLEME, ZYXEL GÜNCEL YAZILIM

ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz