ZYXEL VMG8324 MODEM KURULUMU

          ZYXEL VMG8324 MODEM KURULUMU

ZYXEL firmasının yeni VDSL özellikli modemi Zyxel VMG8324-B10A, farklı VDSL hatları arasındaki çapraz konuşmayı veya paraziti ortadan kaldıran Vectoring teknolojisini desteklemektedir. Zyxel VMG8324-B10A hem hız hem de kapsama alanı için en iyi çözümü sağlamak için 802.11n teknolojisine sahiptir. 300Mbps’ye kadar 802.11n kablosuz veri hızlarıyla VMG8324-B10A, yüksek hızlı veri ve multimedya kullanımı için istikrarlı, güvenilir kablosuz bağlantılar sağlamaktadır.

Modemimizin teknik özelliklerini tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin internet bağlantı ışığı sabitlenmeyecektir.

Fiber Modem Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız.

Açılan şifre ekranında kullanıcı adı olarak “admin” şifre olarak “turktelekom” yazarak entere basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüzü ekranımızda “Ağ Ayarı”-“Genişbant” sekmelerine tıklıyoruz.

Açılan yeni sayfamızda 1.seçenek olan Myısp-Ethernet-PPPoE seçeneği üzerinde düzenle butonuna basıyoruz.

Açılan modem ayarları bölümünde Mod=Yönlendirme, Kapsülleme=PPPoE , seçiyoruz. PPP kullanııc adı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz ve uygula butonuna basıyoruz. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızı göre domain adınızı BURADAN öğrenebilirsiniz.

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Şimdi modeminizin kablosuz ayarlarınızı yapabiliriz.

             ZYXEL VMG8324 KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Modem arayüzü ana sayfasında “Ağ Ayarı”-“Kablosuz” sekmelerine tıklayınız.

Açılan kablosuz ayarları bölümünde öncelikle modeminiz kablosuz ağlarda görülecek olan kablosuz ağ adını belirliyorsunuz. Biz kendi ağımız için ZORLUTEKNOLOJİ belirledik. Daha sonra modeminize  dışardan girişleri engellemek ve kablosuz ağ güvenliğiniz için bir şifre belirliyoruz.

Güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçiyoruz. Otomatik şifre oluştur seçeneği üzerindeki tiki kaldırıyoruz. Hemen alt bölümünde açılan şifre alanında en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz ve kaydete basıyoruz.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını yapılandırdınız.

Detaylı Modem Kurulumuna Aşağıdaki Youtube Kanalımız Üzerinden Ulaşabilirsiniz.

ZYXEL VMG8324 MODEM KURULUMU” için 8 yorum

 • 9 Mayıs 2017 tarihinde, saat 00:02
  Permalink

  şu şifreyi bulana kadar göbeğim çatladı ttnet yeni gelen modemlerde şifreyi değiştirmiş teşekkür ederiz

  Yanıtla
  • 9 Mayıs 2017 tarihinde, saat 00:18
   Permalink

   Merhaba Mehmet Bey, Sitemizi takip ettiğiniz için biz teşekkür ederiz

   Yanıtla
 • 19 Mayıs 2017 tarihinde, saat 23:31
  Permalink

  Bende zyxsel vmg8324 b10 a cihaz var kullanıcı adımı şifreli her seyimi biliyorum burada anlatılanlar gibi sisteme görüyorum ama internetim baglanmiyor neden olabilir acaba fiber net kullanıyorum fiber net için ayrı bir ayarlama varmı cihazda selamlar

  Yanıtla
  • 20 Mayıs 2017 tarihinde, saat 08:22
   Permalink

   Merhaba Tuncay Bey,
   Modem ayarlarınızı yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılandırdı iseniz sorunsuz şekilde bağlantı kuruyor olmanız geremektedir. Fibernet tarifeler vdsl teknolojisi ile çalışmaktadır. Kullandığınız modemin otomatik sinyal algılama özelliği olması nedeni ile adsl yada vdsl otomatik ayar yapmaktadır. Bu nedenle yukarıda belirttiğimiz ayarların dışında bir ayarlma seçeneği bulunmamaktadır. Modem ayarlarınızı yukarıdaki şekilde yapılandır iseniz modem bağlantılarınızı kontrol ediniz. Modem üzerinde bulunan dsl ışığınız yanıyormu kontrol ediniz. Ayrıca fiber sonlandırma cihazınızın 1 portunundan wan portuna bir ethernet bağlantısı olması gerekmektedir. Bu kontrollerinize rağmen bağlantı kuramıyor iseniz lütfen servis sağlayıcınız ile görüşünüz.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: ZYXEL VMG8324-B10A ACCESS POİNT AYARLARI | ZORLUTEKNOLOJİ

 • Geri bildirim: NOKIA Alcatel G-010G-P Fiber ONT | ZORLUTEKNOLOJİ

 • 9 Kasım 2018 tarihinde, saat 18:24
  Permalink

  Bu modemi fiber bağlantısı olan başka bir internet sağlayıcısı ile kullanmak mümkün mü? Türk telekom müdürlüğündeki teknik servisin söylediğine göre türk telekom’dan alınan bu modemler tılgın gpon’muş(ne olduğunu bilmiyorum) ve sadece türk telekom tarafından konfigüre edilebiliyormuş. Aynı adreste türk telekoma ait farklı bi kullanıcı bile kullanamıyormuş. Sizin fikriniz nedir?

  Yanıtla
  • 10 Kasım 2018 tarihinde, saat 13:05
   Permalink

   Merhaba,

   Zyxel vmg8324 modemler fiber özellikli modemlerdir. Modemler yanlızca fiber sistemlerde kullanılabilir. Eve kadar fiber olan sistemlere gpon denilmektedir. Belirtildiği gibi modem konfigrasyonu uzaktan Türk Telekom tarafından yapılmaktadır yalnız kullanıcıda isterse kendi modem konfigrasyonunu yukarıda belirttiğimiz şekilde manuel yapabilir. Modemin başka yerde kullanılamaması durumu her abonenin kendine ait tanımlarının olmasıdır. Aynı tanım ile başka yerde kullanılamaz anlamındadır. Modemi farklı servis sağlayıcıda kullanabilirsiniz. Yalnız bu modemler fiber üzerinden kullanıldığı için zaten diğer ısslerden de satın almış olsanız orada TT alt yapısı olacağı için bir değişiklik olmayacaktır. Ayrıca bu modemler Türk Telekom zimmetinde oldugu için hattınızı Türk telekomdan taşıma yada iptal etmeniz durumunda geri iade etmeniz gerekmektedir.
   iyi günler dileriz.

   Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz