AiRTiES AiR 5450 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?, AiRTiES AiR 5450 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?,AiRTiES AiR 5450 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz üzerinde bulunan DSL ışığınız yanmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz. Web tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen şifre ekranında işlem yapmadan boş geçerek tamam butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından açılan ekranda, ekranın sol bölümünde yer alan İNTERNET-İnternet Ayarları sekmelerine tıklayınız. Sol bölümde açılan ekranda “Düzenle” butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda Protokol olarak PPPOE seçiniz. Encapsulation bölümünde LLC seçiniz. VPı:8, Vcı:35 seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişen @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA GÖRE DEĞİŞEN DOMAİN ADLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İşlemlerin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

AiRTiES AiR 5450 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modeminizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ-Kablosuz Ağ Ayarları”  sekmelerine tıklayınız. Açılan ekranda kanal bölümünde kablosuz ağınızın sinyal kalitesi ya da kablosuz ağınızın çekim mesafesi için bir kanal seçimi yapabilirsiniz.

Kablosuz Ağ Adı (SSID) bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Güvenlik olarak WPA/WPA2 seçiniz. Parola bölümünde Kablosuz ağınız için içerisinde harf rakamlardan oluşan en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

İşlemleri tamamlamanızın ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz. Tebrikler AiRTiES AiR 5450 modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.