İNTERNET SERVİS SAĞLAYICILARI (ISS) DOMAİN ADRESLERİ NELERDİR TÜRK TELEKOM DOMAİN ADRESİ NEDİR? TÜRKCELL SUPERONLİNE DOMAİN ADRESİ NEDİR? TÜRKNET DOMAİN ADRESİ NEDİR? DSMART DOMAİN ADRESİ, MİLLENİCOM DOMAİN ADRESİ,TÜM İNTERNET SERVİS SAĞLAYICILAR

İnternet servis sağlayıcıları (ıss) ile kullanıcı arasındaki bağlantıyı sağlayan en son ağ elemanı modem cihazlarıdır. Modemler servis sağlayıcılarından satın alınmış internet bağlantı sinyalini digital verilere çevirerek bilgisayarımız aracılığı ile internete girmemizi sağlayan ağ elamanlarıdır. Çeşitli tür ve özelliklerde bulunmaktadır. Bazı modemlerin kimi zaman elektrik kesintilerinde, kimi zaman yüksek voltaj durumlarında ayarlarını silinmektedir. Bazen de kullanıcılar tarafından bilerek ya da bilmeyerek ayarları sıfırlanabilmektedir.

İnternet kullanıcılarının modem cihazlarının resetlenmesinden sonra ya da yeni bir modem aldıklarında en çok zorlandıkları alanlardan bir tanesi de servis sağlayıcılarından aldıkları kullanıcı adının sonundaki domain adıdır.

Çoğu kullanıcı modem kurulumu sırasında kullanıcıadı@domain adını hatalı yazdığı için kullanıcı adı ve şifre hatası almaktadır. Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız servis sağlayıcınıza ait çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Çağrı Merkezi İletişim Numaralarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bu yazımızda internet kullanıcılarının bu tarz sorunlar yaşaması için Ülkemizde hizmet veren servis sağlayıcılarına ait domain adlarını paylaşmaya çalıştık. Modem kurulumu sırasında kendi servis sağlayıcınıza göre kullanıcı adınızın sonuna aşağıdaki gibi  kullanıcıadı@domain  adını yazarak kullanıcı adı ve şifre hatası gibi durumların üstesinden gelebilirsiniz.

TÜRKTELEKOM (TTNET) DOMAİN ADI :    @ttnet

SUPERONLİNE(TELLCOM) DOMAİN ADI  : @superonline

VODAFONE (KOÇNET) DOMAİN ADI :      @vodafone

DSMART (SMİLE) DOMAİN ADI:                @dsmart

TÜRKNET (NETONE DSL) DOMAİN ADI:  @turk.net

MİLLENİCOM (DOPİNG) DOMAİN ADI:    @doping

HİMNET DOMAİN ADI:                        @himnet

İŞNET DOMAİN ADI :           @isnet , @is.net

GRİD TELEKOM DOMAİN ADI:      @griddsl

DORUKNET DOMAİN ADI :             @doruknet , @doruk

BİRİ ADSL DOMAİN ADI:               @biri.adsl

ORİS TELEKOM DOMAİN ADI: @orisdsl.net

ALFA İLETİŞİMORİS TELEKOM : @vaepro.net

Netspeed TELEKOM DOMAİN ADI: @netspeed,, @netspeedas

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İÇİN DOMAİN ADI: @meb

GIBIRNET @gnet

*4 mbit hızında 20 gb akn olan internetsiz ev kalmasın tariflerinde

doman adı   @ttnet2  olarak girilmelidir.

Servis sağlayıcınıza göre kullanıcı adınızın sonuna yazacağınız @domain adı bilgisi yukarıdaki gibidir..