AİRTİES AİR 6372 TURKCELL SUPERONLİNE MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR,AİRTİES AİR 6372 MODEM AYARLARI,AİRTİES AİR 6372  MODEM KURULUMU,AİRTİES AİR 6372 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı: admin

Şifre: superonline 

yazarak tamam butonuna basınız. Modeminiz şifrenizi kabul etmiyor ise modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre işlemlerini geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “İNTERNET” – İNTERNET AYARLARI” Menülerine tıklayınız. Açılan ekranda VC1 alanında “Düzenle” butonuna basınız.

Açılan ekranda Protokol olarak PPPOE , Encapsulation LLC , VPI:8 VCı:35 seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresinizi yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Aşağıdaki işlemlerin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz. Bu işlemlerden sonra kablo bağlantılarınız da ve şebekeniz de sorun yok ise modem üzerindeki dsl ve internet ışığının sabitlendiği görülecektir

AİRTİES AİR 6372 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR

Modeminizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ-KABLOSUZ AĞ AYARLARI”menülerine tıklayınız. Açılan ekranda kanal bölümünde kablosuz ağınızın kalitesi ya da kapsama alanı genişliği tercihinize göre bir kanal modu seçiniz. ya da herhangi bir tercihiniz yok ise “auto” seçeneğini seçiniz.

Wifi Bağlantısı Frekansları ve Kapsama Alanlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Kablosuz Ağ adı SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Güvenlik bölümünde WPA+WPA2 seçiniz. Parola bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.