AiRTiES RT-205 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? AiRTiES RT-205 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES RT-205 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışığı sabitlenmeyeceği için modeminiz buluşmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında airties rt205 modemlerde şifre boştur. Herhangi bir şey yazmadan boş bırakarak tamam butonuna basınız. Şifre istemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “Adsl-Adsl Ayarları” menülerine tıklayınız. Açılan ekranda “PVC adı” bölümünde yazan “VC1″ linkine tıklayınız.

Açılan yeni ekranda Protokol bölümünde PPPOE seçiniz. Enkapsülasyon bölümünde LLC , Pvc Ayarları bölümünde VPI:8 VCI:35 seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İşlemlerin ardından kaydet butonuna basarak yapmış olduğunuz ayarları kaydediniz.

AiRTiES RT-205 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modeminizin kablolu ayarlarını yukarıdaki ekranlarda tamamladınız. Şimdi de kablosuz ayarlarınızı yapılandıralım. Modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz-Kablosuz Ayarları menülerine tıklayınız. Açılan ekranda Kablosuz Ağı Etkinleştir seçeneğini seçiniz. Bu tik işaretini kaldırdığınızda modeminizin kablosuz özelliğini kapatabilirsiniz. Kanal bölümünde kablosuz ağınızın uzak mesafelere yayılması ya da kısa mesafede kaliteli sinal alabilmeniz için bir kanal seçiniz.

WİFİ KANALLARI VE HIZA ETKİSİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kablosuz ağ adı SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ adı belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Kablosuz ağınıza şifre oluşturmak için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz-Kablosuz Ağ Güvenliği menülerine tıklayınız. Açılan ekranda güvenlik seviyesi olarak WPA seçiniz. Orta bölümde yine WPA seçiniz. PSK Anahtarı bölümünde kablosuz ağınız için en az 8 haneli bir şifre belirleyiniz. İşlemlerinizin ardından ayarlarınızın kaydedilmesi için kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.